הגברת מוכנות לחירום במחוז חיפה

(חי פה) – מבצע ״עלות השחר״. מחוז חיפה מגביר את היערכותו לחירום בהמשך לתקיפות בעזה, בהן חוסלו כ-15 מחבלים מארגון הטרור הג'יהאד האיסלמי. הרמטכ"ל אביב כוכבי הורה לפתוח את מוצב הפיקוד העליון (מצפ״ה). צה"ל החל בגיוס מילואים נרחב. בשלב זה אין השפעה או הנחיות לאוכלוסייה בגזרת מחוז חיפה. אנו עוקבים ונעדכן כאן בהתפתחויות.
עדכון למוצ"ש, 6/8/22, 20:00: במחוז חיפה – שגרה.


שלושה טילים למבנה – תקיפת צה"ל ברצועת עזה בה חוסלו בכירי הג'יהאד האיסלמי

פגיעה בעמדות של הג'יהאד האיסלמי בעזה


מפיקוד העורף נמסר לחי פה:

צה״ל פתח במבצע ״עלות השחר" והחל בתקיפות לעבר יעדי טרור ברצועת עזה.
מחוז חיפה מגביר את מוכנותו לחירום ובשלב זה ללא השפעה או הנחיות לאוכלוסייה בגזרת המחוז. בשעות אלה מתבצעות הערכות מצב ועדכונים יתקבלו ככול שיהיו שינויים בהערכת המצב.

עוד נמסר מדובר צה"ל: בשעה זו, ו', 5/8/22, 19:00, צה"ל ממשיך לתקוף יעדי טרור של הגא״פ (הג'יהאד האיסלמי הפלסטיני) ברצועת עזה. כוחות מיוחדים וארטילריים של צה"ל תקפו לפני זמן קצר עמדות צבאיות של ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני (גא״פ). מספר פעילים של הגא"פ חוסלו בתקיפות.

צה"ל החל בגיוס מילואים נרחב: בהמשך להערכת המצב, הוחלט על גיוס נרחב של משרתי מילואים, לטובת תגבור הכוחות בפיקוד הדרום, בהגנה האווירית, בפיקוד העורף, בכוחות הלוחמים ובמפקדות. הזימון נעשה בצו התראה חריג באישור שר הביטחון.


הנחיות פיקוד העורף לאזרחי ישראל מיום שישי 5/8/22 ועד למוצאי שבת 6/8/22
הנחיות פיקוד העורף לאזרחי ישראל מיום שישי 5/8/22 ועד למוצאי שבת 6/8/22

כך נפעל בעת קבלת התרעה בירי רקטות וטילים


מדיניות התגוננות בעת התקפת טילים – ריענון הנחיות – פיקוד העורף 5-6/8/2022


הגיבו כאן לכתבה

10 תגובות
 1. רפול לא איתן אמר/ה

  שבת שלום ואיתנות עם ישראל בימים קשים אלה.

 2. עליזה אמר/ה

  כל הכבוד לצהל ולמפקדיו ולשר הבטחון. בזמנו של ביבי הבטחון היה מופקר והסתפק בהבטחות ובשקרים והסתפק בשקו תעשייתי שעלה למדינת ישראל מאות נפגעים.

 3. רפול לא איתן אמר/ה

  עליזה, טוב שאת מבינה וכותבת זאת במילותייך: תם זמנו של הקיסריסט מקיסריה ששב"ס מחכים בקוצר רוח להגעתו, וששרה תהיה הסוהרת האישית שלו!

  1. באמת אתם קצת קוקו אמר/ה

   ההתעסקות הכפייתית עם נתניהו אצל השמאל זה כבר ברמת מחלת נפש קשה. לכו להסתכלות.

 4. עופר.א חיפה אמר/ה

  עופר מפנה מקלטים מחסנים דירות גגות גינות מוכן לשרותכן/ם³

 5. אייל אמר/ה

  במדינה מסודרת אחרת, נדרש כל בניין לבנות מקלט או ממד, ובנו גם מקלטים עירוניים. מכיוון שבערי המדינה האחרת כל הזמן היה מצב חירום, לפחות פעם בעשור ואף יותר שחייב שהייה בכל אותם מרחבים מוגנים, החליטה העירייה המסודרת באותה מדינה למנות אחראי מקלטים. זה סייר בעיקר בבניינים ללא ממ"ד בהם מקלט בלבד, בדק שהוא מסויד ונקי, בדק שיש אמצעים נוחים ובטוחים לשהייה ממושכת, הוציא הוראות לקופסאות חירום שיורדו למקלטים, דרש מועדי הבית להוציא אופניים, חומרי שיפוצים, גרוטאות, בריכות מתנפחות וכסאות ישנים שדיירים אגרו במקלטים וחייב ועדי בתים בשיפור תחזוקה כמו צביעה תקופתית, בדיקת חשמל ומים. כמו במקלטי הבתים כך אחראי מקלטים ומיגון באותה מדינה מסודרת גם עשה בדיקות פתע בממ"דים ביתיים לראות שיש בהם די מקום לשהיית דיירי הבית ולא פעם דרש להוציא מהם ארונות שחסמו דלתות וסייע להכין אותם טוב יותר.
  כל זה כאמור, במדינה אחרת, מסודרת ומאורגנת, בעיר אחרת באותה מדינה, לא באלו שלנו. כאן כל אחד עושה או לא עושה, מה שבראש שלו, ופוגע על הדרך בהכנות לשעת חירום: חניות חוסמות גישה לבניינים או שאין דרך גישה, מקלטים חסומים, מלוכלכים ומלאים בגרוטאות שלא באמת מאפשרים שהייה. מקלטים עירוניים שאיש לא יודע מה מצבם או בשימוש עמותות ולא ראויים לשהייה ממושכנת ולא כתוב כמה אנשים ניתן לאכלס בהם. ועוד ועוד . בלאגן קבוע. והעיריות לא מרימות את הכפפה.

 6. רפול לא איתן אמר/ה

  לאוהד ביבי למעלה, מתי תבין שההסתכלות שביבי עובר כל חייו היא אצל הפסי-כו-לו-גית המטורפת הצמודה אליו, וכול עם ישראל סובל!!!
  הפלטתו מהליכוד תפתח את פיות הבבונים ה"תומכים" בו היום!

  1. עמרי אמר/ה

   פסיכוזה קולקטיבית של השמאל עם נתניהו ואשתו… ירדתם מהפסים רבותי..

 7. רפול לא איתן אמר/ה

  עומרי הבבון, כנראה לא תבין לעולם את מורכבות השפיות מול אספסוף הבבונים שאתה חלק ממנו…..!

  1. עמרי אמר/ה

   כן ברור בשיח המכיל שלכם כל מי שלא חושב כמוכם מיד מתויג כ"בבון" איזה סובלנות ואחווה ממחנה הלא שפויים של אסון אוסלו ואסון ההתנתקות לא ניתן לצפות למשהו מעבר לקללות – עם "מובילי דעה" כמו המקלל גרבוז והמקללת ריבלין.
   רפול מאיזה בית אבות אתה מקלל? בהחלט לא איתן – כן כן כולנו אספסוף ורק אתם הנכונים והחשובים.
   לך תקע לך מקל עם דגל שחור עמוק עמוק בישבן הקפוץ שלך.

הגיבו כאן לכתבה