הקפות שמחת תורה מרגשות ב"בית החם לניצולי השואה"

מבזקי וואטסאפ

ברוב פאר והדר התקיימו הקפות שמחת תורה מרגשות ב"בית החם לניצולי השואה" בחיפה

Screen_Captures71.jpg

(צילום: אדיר יזירף ) .
מאת: כתב החדשות של אתר "חי פה"

מאות חוגגים התקבצו ובאו במוצאי שמחת תורה לקריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה , וזאת על מנת ליטול חלק ולהשתתף בחגיגות "הקפות שניות" מיוחדות ומרגשות ביותר של שמחת תורה , שהתקיימו ברוב פאר והדר ב"בית החם לניצולי השואה" של העמותה אשר ברחוב קסל בשכונת הדר שבחיפה .

החגיגות הפכו למסורת ייחודית , ומידיי שנה בשנה חוגגים ניצולי השואה עם סיפרי התורה את ההקפות כשעל סיבובי ההקפות והברכות ניצח ביד רמה ובמעמדו של רבה של העמותה כבוד הרב יעקב ממן שבירך את ניצולי השואה החוגגים , איחל להם שנה טובה ומבורכת ובירך אותם בבריאות איתנה ושיזכו לשנים רבות . נציין כי בבית הכנסת החדש שהוקם לאחרונה במועדון החברתי והמפואר של העמותה נמצאים סיפרי תורה , וכל ספר יוצא מארון הקודש וזוכה לסיבובי הקפות מרגשות .
בתחילת ההקפות המרשימות אמר מייסד העמותה מר שמעון סבג: "חגיגת הקפות במעגלים של שירה וריקודים עם סיפרי התורה היא למעשה מפגש בו נוצרים חום ואהבה אדירים שאי אפשר לתאר בין ניצולי השואה לקהל החוגג , ולכן שמחת תורה של ניצולי השואה , היא אכן שמחה אמיתית ומרגשת ביותר" .

כללית לוקחים את זה בהליכה WB

החגיגות מצאו את ניצולי השואה מזילים דמעות של אושר , שמחים צוהלים , מקפצים עם סיפרי התורה בשירה ובריקודים , וכל זאת למרות גילם המופלג , בהקפות אלה נכחו ניצולי שואה בני 80 , 90 ואף יותר . למעמד ההקפות הגיעו עובדי ומתנדבי העמותה הרבים , בהם נכחו גם צוות הקבוצה והשחקנים של מועדון הכדורגל "מכבי נווה שאנן אלדד" בראשותם של יו"ר הקבוצה יוסף שריקי ומאמן הקבוצה אלי פסו , שרק לפני פחות מחודש הגיעו לעמותה על מנת לסייע ולעזור בהתנדבות באריזת וחלוקת אלפי חבילות מזון לנזקקים שחילקה העמותה לראש השנה .

עוד הוסיף מר סבג בדבריו: "כל שנה האירוע הזה מרשים אותי יותר ויותר . אני גאה שניצולי השואה חוגגים עם ספרי תורה ביום חשוב וקדוש זה , בעבורי רגעים כאלה הם רגעים חשובים במיוחד , לא עבורי אישית ולא עבור מתנדבי העמותה , אלא רק עבור ניצולי השואה". אחת הניצולות אמרה: "זה יום חג לא רק לתורת ישראל אלא גם לי , שברחתי מיד הצורר הנאצי , ושרדתי את תופת מחנה ההשמדה אושוויץ , ואני זוכה וחוגגת כאן במעמד של הקפות שמחת התורה , בארץ ישראל את החג הזה" .

בתמונה: אלי פסו מאמן מועדון הכדורגל "מכבי נווה שאנן אלדד" בחיפה מגיש את ספר התורה לדיירת ה"בית החם לניצולי שואה" , ניצולת השואה הגב' שושנה קולמר , בת ה – 96 מצ'כוסלובקיה , במהלך חגיגת הקפות שמחת התורה .

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...