גל חום כבד שיימשך עד שבוע הבא • שימרו על עצמכם ועל יקיריכם

עומס חום - עוברים בשלום את גל החום (צילום: משרד הבריאות)

חום יולי-אוגוסט • במד"א מזהירים מפני גל חום הכבד

החל מתחילת השבוע ועד לשבוע הבא, צפוי לפקוד את מדינת ישראל גל חום קיצוני. במד"א מבקשים מהציבור הרחב להרבות בשתייה, מזהירים מפני שהייה ארוכה בשמש ומבקשים לנקוט ביתר זהירות בסביבת ילדים וקשישים.
 
יש להימנע מחשיפה ישירה וממושכת לשמש, מומלץ לשתות כמויות גדולות של מים, יש להימנע מפעילות גופנית שאינה הכרחית בשעות עומס החום, רצוי להימצא במקומות ממוזגים ומוצלים ככל הניתן וזאת בנוסף לציות להנחיות משרד הבריאות בנוגע לקורונה ולהקפדה על עטית מסיכות בחללים סגורים.

לא לשכוח ילדים ברכב!

יש לשים דגש מיוחד למניעת שכחת ילדים במכונית ונעילת רכבים חונים – כדי למנוע אסון וטרגדיה נוכח גל החום הקיצוני. יש להקפיד להיות בקשר רציף עם בני משפחה ושכנים בני הגיל השלישי על מנת לוודא שהם אינם סובלים מפגיעות חום.

לא שוכחים ילדים ותינוקות ברכב (צילום: מד"א)
לא שוכחים ילדים ותינוקות ברכב (צילום: מד"א)

במגן דוד אדום שבים ומזכירים לציבור כי במהלך טיולים ופעילויות שטח בימי הקיץ, יש לנקוט ביתר זהירות בעיקר בקרב ילדים ופעוטות. בנוסף, יש לרחוץ רק בחופים מוכרזים ובשעות שבהן שירותי ההצלה פועלים ולנהוג בתשומת לב רבה בעת שהייה ליד מקורות מים עם ילדים כגון בריכות, נחלים וכדומה.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: 

אנו עומדים בפתחו של גל חום קיצוני וארוך, במסגרתו אנו מבקשים מהציבור הרחב להישמע להנחיות הזהירות ולנקוט באמצעי בטיחות על מנת לסיים את גל החום בשלום – ללא נפגעים נוספים. יש לדאוג לבני הגיל השלישי ולילדים ולהפעיל כל אמצעי הניתן על מנת שלא לגרום לאסון כבד. אנו מאחלים המשך קיץ מהנה, בטוח ובריא לעם ישראל.

‏גם במשרד הבריאות מזהירים כי למשך 10 ימים (החל מאמש, א' 1/8/21) צפוי עומס חום קיצוני | כלל הציבור ובפרט אוכלוסיות בסיכון מתבקשים להימנע מחשיפה לחום ולשמש ולהרבות בשתיית מים

על פי תחזיות השירות המטאורולוגי, החל מהיום, א' 1/8/21 ולמשך כעשרה ימים, צפוי לפקוד את אזורנו גל חום, אשר יחמיר בהדרגה. הקלה צפויה, ככל הנראה, רק בשבוע השני של אוגוסט. כך מעדכן משרד הבריאות.

משרד הבריאות מודיע לציבור הרחב כי על פי דיווח של השירות המטאורולוגי, בימים הקרובים צפוי להיות עומס חום קיצוני שיתבטא במזג אוויר חם מהרגיל בו יהיו עומסי חום כבדים באזורים רבים.

משרד הבריאות קורא לציבור הרחב, לאוכלוסיית הקשישים ולחולים במחלות כרוניות בפרט, להקפיד על הנהלים הבאים:
להימנע ככל האפשר מחשיפה לחום ולשמש, להימנע ממאמץ גופני שאינו הכרחי, להקפיד לשתות מים ולהימצא ככל האפשר במקומות ממוזגים.

חום כבד (משרד הבריאות)

התנהגות נכונה תאפשר לכולנו לעבור את גל החום בשלום.

יש להקפיד על הנחיות משרד הבריאות, עטיית מסכה בחללים סגורים, שמירת מרחק והיגיינה.
כמו כן, משרד הבריאות ממליץ לעטות מסכה בהתקהלויות גם בחללים פתוחים ויש להימנע מהתקהלויות גדולות.

נזכיר כי לא חלה חובה לעטות מסיכה באוויר הפתוח.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. יגאל אמר/ה

    נטייל מסיכות בחום קיצוני? אתם רוצחים, חברה.

  2. יגאל אמר/ה

    עטיית מסיכות בחום קיצוני? אתם רוצחים, חברה

  3. יהודי אמיתי אמר/ה

    בדיוק.כתבה מצוינת.לא לצאת מהבתים ולא להתחסן.ישנה סכנה גדולה.

הגיבו כאן לכתבה