זוכרת ומנציחה בביגה בקניון שער הצפון

ביגה בקניון שער הצפון הציבה שולחן נופלים בלב המסעדה בין שולחנות הסועדים בביגה בקניון הצפון הוצב שולחן אחד שונה ומיוחד – זהו שולחן נופלים שכל אלמנט עיצובי עליו בעל משמעות סימבולית המתכתבת עם סמלי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה.
קשה שלא להתרגש כשיושבים במסעדה

“זוכרים ומנציחים את החיילים והחיילות שנפלו, הנעדרים, ואת נפגעי פעולות האיבה”, כך כתוב ב”תפריט” שנמצא על שולחן הנופלים ושמסביר את המשמעות של כל אלמנט שנבחר להיות על השולחן המיוחד.

השולחן קטן וערוך לאחד בלבד שכן הוא מסמל את החיילים שנפלו ולא יכולים לשבת ליד השולחן. המפה הלבנה מסמלת את הכוונות הטהורות של החיילים שהתגייסו לצבא.
הורד הבודד באגרטל מסמל את הדם שנשפך כדי להבטיח את קיומה של מדינת ישראל ומייצג גם את המשפחה והחברים המצפים להשבתם של החיילים הנעדרים.

הסועדים בביגה לא נשארים אדישים ורבים מהם מתקרבים לשולחן ובוחנים אותו מקרוב ובדממה. אחרים לוטשים מבטים ארוכים לעברו ממקום מושבם במסעדה. הבחירה של ביגה להציב שולחן כזה מתכתבת עם גל של מסעדות ברחבי הארץ שהחליטו לצאת במהלך הנצחה דומה ולהציב שולחנות נופלים. מי שהעלתה את רעיון ההנצחה הזה היא יעל רובנר צימט אשר שכלה את בנה הבכור, אחיעד, בעודו בן 21.

דותן שלום (צילום: יחצ)
דותן שלום (צילום: יחצ)

לדברי דותן שלום מנכל קניון שער הצפון:

קניון שער הצפון גאה להנציח את זיכרונם של הנופלים. זוהי דרך מיוחדת מאוד. אי אפשר להתעלם מנוכחותו של שולחן כזה אשר מוצב במרכז מסעדה ואני מאמין שכל יושביה חווים תחושה לא קלה למראה השולחן.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. ליאורה אמר/ה

    כול הכבוד בית קפה ביגה על היוזמה ,ממש אצילות נפש מה שעשיתם להנצחת החיילים תבורכו 👍👍👍👍

  2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    מרשים. חג עצמאות שמח.

הגיבו כאן לכתבה