להתאים את עצמנו כלכלית למציאות המשונה • זה אפשרי

גשר הרכבל באונברסיטת חיפה (צילום: אהוד הלפרין)

“החיים הם 10% מה שקורה לנו ו-90% איך שאנחנו מגיבים לכך” (אופרה וינפרי)

הצלחתי להבין את המשפט הזה לעומק רק בימים האחרונים…
בן משפחה צעיר ומתוק מתמודד בימים אלו עם בעיה רפואית שמחייבת אותו לאכול אך ורק שייקים לתקופה של כמה וכמה שבועות. נסו לדמיין את עצמכם, קוראים יקרים, יושבים מול רופא שאומר לכם שבחודשיים הקרובים לא תוכלו לאכול כלום מלבד שייק בטעם וניל.
שייק בבוקר, שייק בצהריים, שייק בלילה. אם בא לכם אתם יכולים לגוון עם השייק גם בין הארוחות.

“זה מה יש ועם זה ננצח”

ההלם של כל הסובבים היה גדול. היה תהליך אבל, היה שלב של כעס אבל מהר מאוד הבחור תפס את עצמו בידיים ואמר שזה מה שיש, עם זה נתמודד ועם זה ננצח.
מעבר להתפעלות היומיומית ממנו ומהבגרות אותה הוא מגלה (בתוספת עמוד שדרה מברזל) הבנתי שאפשר להשליך התנהגות זו גם על ההתנהלות העסקית שלנו.

ניצחון השמש העולה (צילום: משה קמינסקי)
נדרשת גמישות (ניצחון השמש העולה, צילום: משה קמינסקי)

להתגמש כל הדרך אל הניצחון

לפני כחצי שנה התברר לנו שהעולם כמו שהכרנו אותו – נעלם. אף אחד לא יודע לכמה זמן אבל עכשיו כבר די ברור שזה לא הולך להשתנות בשבועות, ואולי אפילו בחודשים הקרובים. כולנו עברנו את שלב האבל על חיינו הישנים, כעסנו על מה שקרה לנו, ומה עכשיו? אם נישאר בתוך האבל והכעס לא רק שלא נתקדם אלא נתדרדר לאחור. אנחנו חייבים להתעשת ולראות איך אנחנו מתאימים את עצמנו למציאות המשתנה ולחשב מסלול מותאם מחדש.
בני גאון ז”ל אמר שרק המעז מנצח. היום אנחנו מבינים שרק הגמיש מנצח.

מציאות מטורפת ומשונה

כל בעל עסק, קטן כגדול, צריך לשבת עם עצמו ולבדוק איך הוא יכול להתאים את עצמו למציאות המטורפת והמשונה שנחתה עלינו. בעלי עסקים רבים הוציאו לאור תחביבים שעסקו בהם והוסיפו אותם לארסנל העיסוקים שלהם.

להעז לגלות ולהיות יצירתיים

פגשתי יועצת פנסיונית שבזמן הסגר הראשון בישלה למשפחתה ביום ובליל, קיבלה מחמאות אינסופיות על המגוון ועל הטעמים המיוחדים, וכך החליטה לפתוח קייטרינג, וכיום היא בעלת קייטרינג קטן שמבשל לאחרים לפי הזמנה. הכרתי מאמנת אישית שתחביבה הוא סריגה, שהחלה למכור מוצרים סרוגים על פי הזמנה.

הרשתות החברתיות הן כר נרחב לפרסום ואף לרעיונות וכל אחד ואחת כמעט יוכלו למצוא שם את עצמם ואת טעמם.

גשר הרכבל באונברסיטת חיפה (צילום: אהוד הלפרין)
מציאות משתנה ללא הרף (גשר הרכבל באונברסיטת חיפה | צילום: אהוד הלפרין)

עסקים בימי קורונה • אין סוף רעיונות

אין לך תחביב שאפשר להתפרנס ממנו? בואו נחשוב איך מתאימים את העסק לימי הקורונה. מעבר לפגישות בזום או בסקייפ, העלאת סרטונים בנושא העיסוק שלכם, פתיחת העסק לפניות טלפוניות, מעבר לייעוץ ממוקד, מכירה ברשתות החברתיות. ברגע שנפתח את הראש ונבין שהגענו למציאות שונה ומשונה נגיע לאין סוף רעיונות חדשניים ומקוריים.

גמר חתימה טובה ושנה טובה, בריאה ופוריה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    בהחלט אפשרי.גמר חתימה טובה.