ללמוד תואר שני בממשל ובמדיניות ציבורית בקמפוס הנמל בחיפה

בעקבות ההצלחה של המחזור הראשון, האוניברסיטה הפתוחה פותחת מחזור שני של לימודי תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית בקמפוס הנמל בחיפה. מוצעת תכנית לימודים לשנתיים הנפרסת על פני 6 סמסטרים ונלמדים בה 12 קורסים. 

התכנית תיפתח בסמסטר א’ תחת המעטפת של קמפוס הנמל ותלווה על ידי צוות הקמפוס.

התוכנית היא ייחודית ומשלבת עולמות ידע שונים כמו מדע המדינה, כלכלה, משפט וסוציולוגיה, כשם שמשלבת ידע תיאורטי עם התנסות מחקרית מעשית בסדנאות שהתוכנית מציעה, כמו כתיבה של נייר מדיניות. תכנית זו זכתה לאחרונה לעניין גובר דווקא בעידן הקורונה, שהעלתה על סדר היום שאלות מהותיות בתחום המדיניות הציבורית, כמו המתח בין אכיפת המדינה לחירויות האזרח, המתח בין בריאות הציבור לכלכלה וחיי תרבות, תפקידה של מערכת הביטחון בניהול שירותים ציבוריים אזרחיים ועוד. בסוגיות אלה ובאחרות עוסקת תוכנית הלימודים. לכן היא מתאימה לאלה המתעניינים במדיניות ציבורית, ולעובדים בשירות הציבורי המבקשים להתקדם או לפתח את כלי העבודה העומדים לרשותם.   

מי שמתלבט או מתלבטת היכן ללמוד ודאי ישאל למה לבחור בתוכנית זו. תשובה ברורה נתן נתנאל דהן, מאמן כדורסל הלומד לתואר שני בתוכנית בקמפוס הנמל: “זו תכנית ייחודית המאפשרת שילוב למידה עם עבודה”, אמר נתנאל. ואכן פריסה של התוכנית על פני ששה סמסטרים כשבכל סמסטר נלמדים שני קורסים היא הפתרון המושלם למי שמשלבים את הלימודים עם עבודה וחיי משפחה.  את היתרון הזה ניתן להשלים במלגות הניתנות לעובדי ממשלה ורשויות מקומיות ממקורות שונים. 

אבל זה לא יתרונה היחיד של התוכנית. הלמידה היא בקבוצה קטנה ובתכנית לימודים מובנית- הסטודנטים והסטודנטיות יודעים מראש מהי תכנית הלימודים הנלמדת בצורה אחידה בקבוצה ומהו קצב ההתקדמות. הלמידה הקבוצתית מאפשרת תמיכה הדדית. הקבוצה הקטנה מאפשרת היכרות אישית עם סגל ההוראה הנגיש מאוד לסטודנטים. הקבוצה גם מאפשרת נטוורקינג בין סטודנטים וסטודנטיות המגיעים ממקומות שונות. לרשות הלומדים גם עומדים אתרי קורס מפותחים טכנולוגית המאפשרים למידה עצמית לאלה שהחמיצו שיעור. 

למידע אודות התכנית ותנאי קבלה לחצו כאן:

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.