לפני שאתם ממהרים לחפש מקורות מימון לעסק – עיצרו

כסף

גל הקורונה השני הגיע אלינו מוקדם מהצפוי

עוד לא הספקנו להתאושש ולאגור כוחות מהשפעות הגל הראשון ואנחנו מתמודדים כבר עם מושגים שקיווינו לא לשמוע שוב – גל שני, בידוד, סגר ועוד כאלה פחות נעימים.

אני רוצה להביא כאן מספר נקודות התייחסות והתמודדות:

בואו ונפסיק להשקיע את האנרגיות שלנו בכעס על קובעי המדיניות ומקבלי ההחלטות. אין טעם לבזבז את האנרגיות שלנו על תסכולים כאלו ואחרים ו/או על נושאים בהם אין לנו השפעה כרגע. זה לא יקדם את העסק שלנו או את מצבנו הכלכלי.
בואו וננצל עכשיו את האנרגיות החיוביות שלנו בתוך העסק שלנו ובפיתוחו, למרות המצב הלא פשוט שאנחנו נמצאים בו כבר חמישה חודשים (וסופו עדיין לא נראה באופק).

היו יצירתיים ולא מקובעים

עלינו להיות יצירתיים ולא מקובעים בחשיבה הישנה שלנו.
הבה לא נינעל במסלול הריצה שרצנו בו בעסק עד היום או עד פרוץ הקורונה לחיינו.

היו ראשונים להתאים את העסק לסיטואציה

הזדרזו להיות הראשונים בלימוד הסיטואציה שנקלענו אליה שוב והתאימו אותה למוצרים או לשירותים אותם אתם מוכרים ולקהל היעד של הלקוחות אותם נרצה למשוך אלינו.
בעלי העסקים שיצליחו להיות הראשונים להתאים עצמם למצב,יזכו לראות ברכה בעסק למרות “המצב”.
העובדה שבחרנו להיות עצמאים ולא להיות תלויים במעביד כזה או אחר לא הכינה אותנו למצב קורונה, אבל עדיין זהו מצב של מציאות משתנה ובלתי צפויה שעלינו להיערך אליה.

מספר דברים שביכולתנו לעשות כדי להתאים את העסק למצב

  • פיתוח ושכלול אתר אינטרנט ואמצעי פרסום דיגיטליים – יש להנגיש אותם ללקוחות פוטנציאלים.
  • הקמת מערך משלוחים זול ומהיר ללקוחות השונים על מנת להגיע לכמה שיותר אנשים שיקנו מאיתנו את המוצרים שלנו.
  • אין להתפתות לקנות סחורה בכמות גדולה (גם במחיר הנחה מדומה), אנחנו לא מעוניינים להיתקע עם מלאי גדול שישכב במחסנים גם לאחר שסיימנו לשלם עליו. תמיד, ובימים אלו בעיקר, אין לדעת מה ילד יום.
  • יש לבחון את שעות הפעילות של העסק מבחינת מיקסום היעילות. אם נראה שיש שעות מתות כדאי לצמצם את שעות הפעילות ולחסוך בהוצאות על ידי צעד זה.
  • אם אתם צופים בעיות עתידיות בתזרים הצפוי אל תחכו לרגע האחרון, אלא גשו עוד היום לבנקאי שלכם ועדכנו אותו והגיעו יחד אתו לפתרון שיתאים לכל הצדדים ויהיה משביע רצון. בנקאים לא אוהבים הפתעות. בנקאים אוהבים את אותם בעלי חשבונות בהם אין הפתעות והם יכולים לצפות קדימה מה יקרה בחשבון שלהם.

אני מבקש לסיים הפעם באזהרה:

חשוב ונכון לחפש מקורות מימון חדשים או נוספים כמו הלוואות מקופות הגמל, קרנות ההשתלמות, או הלוואות חוץ בנקאיות מפוקחות, אבל חשוב מאוד לבחון את תנאי ההחזר ועלות המימון ולוודא את כושר ההחזר העתידי כדי להימנע מחנק פיננסי נוסף.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.