איך מגבירים צמיחה של יזמים צעירים בצפון?

כנס המנטורים של פורום מנהיגות העתיד – עסק בשאלה איך מגבירים צמיחה של יזמים צעירים בצפון

כנס המנהלים הבכירים בלשת המסחר והתעשייה חיפה והצפון:
איך מובילים צמיחה כלכלית גדולה יותר בקרב יזמים ומנהלים צעירים בחיפה והצפון?

DSC_6811.jpg
“מהן דרכי העבודה הנחוצות בכדי להוביל מנהלים ויזמים צפוניים להצלחה עסקית גדולה יותר?” זוהי השאלה שעמדה במרכזו של כנס המנטורים הראשון שהתקיים בבית לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון. הכנס שהתרחש ביום שני בערב קיבץ עשרות מנהלים בכירים מחיפה ועד לקריית שמונה, מכל ענפי המשק. הדיון נערך במסגרת פרויקט המנטורים, אותו עורך פורום מנהיגות העתיד, פרויקט ייחודי שבמסגרתו מנחים מנהלים בכירים מנהלים ויזמים צעירים ומשמשים להם כמשאב אמיתי להצלחה עסקית וזאת חינם אין כסף. במסגרת הפרויקט נפגש כל מנטור בפגישות אישיות עם כל מונחה. השניים מתמודדים ביחד עם הסוגיות העיקריות המובילות את העסקים לצמיחה.

כזכור, משמש פרויקט המנטורים כחלק מפרויקט נבחרת מנהיגות העתיד בו לוקחים חלק 135 מנהלים ויזמים צעירים מכל רחבי הצפון. במסגרת הנבחרת מקבלים חברי הנבחרת הכוונה וכלים מעשיים להצלחה עסקית מהמנטורים ובמקביל עוברים תהליכי העצמה והגברת מוטיבציה. בדיון הוחלט כי המנטורים יעמידו את רשת הקשרים הכלכליים והחברתיים שלהם לטובת הצלחת המנהלים הצעירים. כן נידונו מסגרות הבקרה והפיקוח של המנהלים הצעירים על ביצוע ההנחיות של המנטורים. בדיון נקבע כי תפקידם של המנטורים להאיר למנהלים הצעירים את הדרך להצלחה. עוד נקבע כי יווצר תהליך שיבטיח רציפות והמשכיות של טיפול בהתקדמותם של המנהלים הצעירים בהתאם להנחיות המנטורים. מפורום מנהיגות העתיד נמסר כי בעתיד ישקלו לפתוח את פרויקט המנטורים ליזמים ומנהלים צעירים שאינם חברי נבחרת המנהיגות הצעירה, וזאת בהתאם לסינון מוקפד.

“זהו פרויקט ראשון מסוגו. מסביב לשולחן נמצאות 600 שנות ניסיון ניהולי העומדות לרשות מנהלים צעירים, חינם אין כסף שכל מטרתו היא להפוך אותם לטובים יותר ולהפוך את העסקים שלהם לגדולים יותר. לכולנו יש רצון שהחברות של המנהלים הצעירים תפורצנה קדימה וכך יגדל מעגל התעסוקה של תושבי הצפון” אומר שמוליק מאיס יו”ר פורום מנהיגות העתיד.

חינוך ליזמות בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.