קורונה – פרופסור ציון חגי: האם המסיכות עוזרות? כמה זמן הווירוס חי? החבילות מסין מסוכנות? כמה זמן נמשכת הדגירה? מה הסיכוי לחיסון?

האם המסיכות עוזרות? כמה זמן הוירוס חי באוויר? האם החבילות מסין מסוכנות? כמה זמן נמשכת הדגירה מרגע ההדבקה? מה הסיכוי להכין חיסון בקרוב?
כל זאת ועוד בריאיון מיוחד ובלעדי עם הפרופסור ציון חגי, יו”ר ההסתדרות הרפואית בישראל, אשר מסביר לציבור הישראלי על כל מה שידוע לנו כרגע על וירוס הקורונה.

וירוס הקורונה – ראיון עם פרופסור ציון חגי

פרופסור ציון חגי מסביר על כל מה שידוע כרגע על הקורונה:

 • מקור הווירוס: לא ברור אם מקור הוירוס הוא בעטלפים.
 • זמן האינקובציה לא ברור – ייתכן שהזמן מגיע עד 30 יום. המסיכות שנויות במחלוקת מכיוון שהמסיכות בעלות חורים של 3 מיקרון, בעוד שמידת הוירוס היא 1 מיקרון.
 • בידוד: יש להקפיד על סגר בבית, גם מי שחולה בשפעת.
 • רחיצת ידיים: יש להקפיד על רחצת ידיים של 20 שניות לפחות עם מים וסבון. משטחים שהיו בקרבת חולים יש לנקות היטב, כי הוירוס שורד כמה שעות ואף מספר ימים באוויר הפתוח ועל משטחים.
 • חבילות מסין (עלי אקספרס): ההערה היא כי החבילות לא מהוות סיכון, מכיוון שהוירוס נהרס בזמן המשלוח בחום ולחות.
 • הדבקת אנשי צוות: 1,250 אנשי צוות רפואי נדבקו בסין. גם בישראל נמצאים אנשי הצוות בסכנה, אך הם נוקטים בכל אמצעי הזהירות הנדרשים.
 • הכנת חיסון: ההכנה נמשכת בדרך כלל כשנה וחצי, אך החברה הישראלית עובדת על חיסון נגד וירוס הקורונה בעופות כבר 4 שנים. לכן ייתכן שזמן הפיתוח יתקצר לאחר ניתוח התנהגות הווירוס ב-DNA של בני אדם
הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. בן אור זאב אמר/ה

  לוגית ,ברור לגמרי שהוירוס …הוא פיגוע ביולוגי רב מערכתי ,שמטרתו לתקוף את כל העולם .לחסל כמה …מיליונים ללא אף ירייה אחת .העטלפים ..נכון שכל יצור בטבע,
  שמת ברחוב ,או בשטח ציבורי ,,מהווה סכנה לציבור ,.אבל זה …לא ניראה עבודה תמימה של עטלפים חמודים שמתו בשוק …כי.הם רק עטלפים …לא צריך פצצות …מי שיזם את הפיגוע הזה ,ידע כנראה …מה יקרה ! ומדוע סין היא הקרבן הראשון …לא קשה לנחש…

  1. א אמר/ה

   לא הגזמת בכלל עם “פיגוע ביולוגי” – הרוב המוחלט של החולים מחלימים תוך שבוע-שבועיים, יש כרגע כ-7% מתים, רובם מסין. 3000 מתים מול 35,000 מחלימים… אם זה פיגוע ביולוגי, מישהו אשכרה התרשל.
   משעת עונתית מתו יותר מזה

  2. kory אמר/ה

   זה מה שאני אומר ו מסכים לכל מילה שנכתבה

 2. קורן אמר/ה

  כל הכבוד לפרופסור ציון חגי. סוף סוף מישו מגיב בתמציתיות ואופן ברור לבהלה’ שמשרד הבריאות מטיל על הציבור

 3. אבי אמר/ה

  חשוב ביותר לשמור על הגיינה אישית, ולא להשתעל על אנשים ברחוב ובמקומות ציבוריים, אפשר להתגבר על וירוס זה בסביבה נקיה. רצוי שגם העיריה תתגייס למאמץ זה ותגביר את הנקיון ברחובות.

 4. ב אמר/ה

  מה זה אומר : הוירוס שורד כמה שעות ואף מספר ימים באוויר הפתוח. האים האם האוויר שסביבנו מלא בנגיף ?

הגיבו כאן לכתבה