אוטובוסים של אגד בנשר מתפרצים לכביש | צפו

אוטובוס של אגד מתפרץ לכביש ללא מתן זכות קדימה (צילום: חי פה)

לאתר חדשות חי פה הגיע תיעוד ממצלמת הדרך ברכבו של תושב נשר (ששמו שמור במערכת), בתיעוד ניתן לראות שני מקרים שונים בהם אוטובוסים של חברת אגד מתפרצים לנתיב נסיעה, מבלי לתת זכות קדימה כלל.

תופעה זו של לקיחת זכות קדימה על ידי אוטובוסים בקווים עירוניים מטרידה ומהוה סכנה. חשוב לזכור שזכות קדימה מקבלים ולא לוקחים.
בתיעוד שקיבלנו באתר, ניתן לראות בבירור במקרה אחד התפרצות אוטובוס לנתיב נסיעה ובמקרה שני יציאה מתחנת הסעה של אגד לנתיב נסיעה וגם מבלי לתת זכות קדימה.
בשתי המקרים מדובר באותו נהג רכב פרטי, תושב נשר, שתיעד את האוטובוסים מיום ראשון האחרון בשעות הבוקר בהפרש של דקות ממקרה למקרה, במצלמת הדרך ברכבו.

אוטובוס של חברת אגד מתפרץ לנתיב נסיעה בנשר | צפו

אוטובוס של אגד מתפרץ לכביש בנשר | צפו

להלן התגובות מהרשויות:

תגובת דובר אגד:

מבחינה ראשונית של הסרטונים המתועדים עולה תמונה המחייבת איתור ובירור מקצועי של קצין הבטיחות של אגד.
לפיכך החומרים הועברו לבדיקת וטיפול גורמי המקצוע והבטיחות באגד.
בשולי הדברים אציין שבסרטון הראשון בו נראה לכאורה אוטובוס אגד חוסם נתיב נסיעה מבלי להעניק זכות מעבר לרכב המתעד הגם שזה המשיך בנסיעה תוך שהוא עוקף את האוטובוס מימין לנתיב הנסיעה באופן לא חוקי ומסוכן.
במקרה השני הסרטון על פניו אינו כה ברור ומובהק ומחייב בדיקה מקדימה מעמיקה ומקצועית של קצין הבטיחות של אגד .
כך או כך, תודה על העברת המידע ועל הסיוע שלך בהתמודדות לשיפור הבטיחות של הנסיעה בכבישי חיפה , נשר והצפון.
נבדוק, נתדרך ונטפל כנדרש מניתוח ובדיקת נסיבות האירועים המוצגים ע״י אנשי המקצוע והבטיחות.

ממשטרת ישראל נמסר:

כדי שהמשטרה תבדוק באופן מקצועי, צריכה עדות מסודרת של מתעד העבירה.

למרות שהמקרים התרחשו בעיר נשר, בעיריית נשר סירבו להתייחס ותגובתם הייתה:

יש לפנות לדובר חברת אגד.

תאונות עם אוטובוסים בחיפה

24 תגובות
 1. אבי אמר/ה

  יש לומר שני מקרים….

  1. גדי אמר/ה

   בצילום הראשון הנהג אוטובוס כנראה עבריין.אבל בצילום השני הצלם היה חייב לתת זכות קדימה לאוטובוס שמוביל הרבה נוסעים ובמסלולו הרבה תחנות ,כשלאחר כל עצירה בתחנה יש 3 אפשרויות או שנהג האוטובוס יקבל זכות לצאת מהתחנה או שיצא בכוחות עצמו מה שקורה בדרך כלל,או שישאר בתחנה עד הלילה.

  2. השופט אמר/ה

   בפרטית יש שני נוסעים באוטובוס כ40 למה החזירות הזאת וחוסר התחשבות.

 2. מאיה אמר/ה

  מצטערת להגיד, זה לא רק בנשר. זה בכול העיר חיפה.

 3. יצחק אבואזיז אמר/ה

  תנו לאוטובוס זכות לא יקרה כלום אם תאתו את המהירות עזרו להם הם כל היום על הכביש עם נהגים חסרי סבלנות ביחיית

 4. ביג אל אמר/ה

  המתעד/ת נראה כנוסע בפראות ועובר עבירות תנועה חמורות אף יותר – במיוחד בסרטון הראשון – מעבר מנתיב לנתיב ללא איתות!(שומעים בבירור את המובילאיי מתריע על חציית נתיב מבלי שהופעל איתות), עקיפה של האוטובוס מצד ימין….
  ואני די בטוח שאם היה תיעוד למהירות הנסיעה שלו – גם פה הייתה המהירות מעבר למותר באותו קטע כביש!
  לא שאני מצדיק נהגי אוטובוס במקרה ש"לוקחים" זכות קדימה, אבל בחייכם- הישראלים (ואפשר בבטחון לומר שלפחות- 95% מהם) – נוהגים בפראות, חוסר כבוד לנוסעים אחרים בכביש, בטח שלא נותנים זכות קדימה לנהגים אחרים ובטח לא לנהגי אוטובוס שבסה"כ מנסים להשתלב בחזרה בנתיב הנסיעה…

  מר. ביג

 5. אמיר אמר/ה

  זה לא רק בנשר בחיפה זה בכל הארץ.

 6. בנימין אמר/ה

  היום שיש כול כך הרבה אוטבוסים מכול החברות הקיימים צריך להוציא תקנה חדשה שזכות קדימה לתחבורה ציבורית. מה הרעיון לנסוע באוטבוס.

 7. זהבה אמר/ה

  ידוע שבאגד חסרים נהגים ולכן הנהגים שישנם מרשים לעצמם לנהוג בפראות, לא לכבד לוח זמנים ולהתנהג בגסות לנוסעים. אסון.

 8. דב אמר/ה

  נראה שראיתה את האוטובוס האצת

 9. אילנה טובים אמר/ה

  אני נתקלת בחיפה בהמון מקרים של אוטובוסים שעוצרים רחוק מתחנה וחוסמים מסלול נסיעה וגם שלא נותנים זכות למכוניות ומתפרצים לכביש

 10. דני אמר/ה

  שימו לב שהרכב שבו מותקנת המצלמה נוסע במהירות מופרזת ומפתיע את נהג האוטובוס כך שהשני לא מספיק להבחין בו

 11. אלי אמר/ה

  חברה אתם רציניים נהג רכב הפרטי נוסע כל כך מהר בשטח עירוני שאפילו לא מצליח להחזיק נתיב נסיעה .איזה סיכוי יש לאוטובוס להשתלב בעליה חדה כשה הוא בא מסיבוב ושטח ראיה מוגבל במקום.

 12. סמיר אמר/ה

  זה לא מוצדק, בתיעוד הראשון מדובר בנהג רכב שצלם היה במהירות גבוהה כפי שאפשר לראות לכאורה חוקית אך לא סבירה ברחוב שהוא מפותל ושדה הראייה בו מוגבל כך שנהג האוטובוס לא יכול לראות אותו לפני שהתחיל לעשות פרסה. והנהג זה שסכן הנוסעים ועקף מימין משטרה התנועה צריכה להעניש אותו . בסרטון השני מראה כמה נהג הרכב חסר סבלנות ואגריסיבי, לא היה קורה כלום אם הוא בולם ונותן לאוטובוס מלא אנשים להמשיך לנסוע. חוסר הסבלנות הזה רק בארץ.

 13. יואב אמר/ה

  הנהג רכב שמתעד הוא עושה את העבירות שנוסע מהר וצופר ועוקף מימין ובסוף עוד מתלונן הלוואי שהנהג שמתעד יהיה נהג מקצועי כמו נהגי אגד שהם נהגים מקצועים מאוד נהג הרכב משתולל בכביש ועוד מתלונן

 14. אלס אמר/ה

  אין מה להאשים את הנהגי אוטובוס…
  הנהג הפרטי נוסע כמו משוגע ואפילו האיץ את המהירות כשתהתקרב לאוטובוס
  ובסרטון השני לא היה קורה כלום אם הוא היה מחכה לשניה כדי שהאוטובוס יצא לנסיעה כי גם ככה הוא כבר בא לצאת…
  נהג הרכב הפרטי בן אדם ממורמר שמשעמם לו בחיים
  לך לחפש לעצמך תעסוקה נורמאלית

 15. אבירם אמר/ה

  מזגזג בין הנתיבים במהירות, רואה אוטובוס שמנסה להשתלב ואפילו לא מאט מבעוד מועד, בגלל "נהגים" כאלה קורות תאונות! אני נהג אוטובוס בקנדה ורואה את זה כל יום. אותנו ובטוח גם את נהגי אגד מלמדים לנהוג בצורה מתגוננת מנהגים פרטיים אגרסיביים. בסרטון הראשון אין ספק שנהג האוטובוס היה צריך לנהוג בדפנסיביות ולבלום ברגע שראה את הנהג הפרטי מתקרב במהירות אבל זה לא נותן לגיטימציה לנהגים פרטיים לנהוג בפראות. ותנו לאוטובוסים להשתלב, ברוב המקרים אחרי כמה שניות גם ככה יחזרו לנתיב הימני או יעצרו בתחנה. קצת סבלנות

 16. ברוך אמר/ה

  כולם חכמים גדולים יום אחד לא תוכלו לעבוד על אוטובוס אני נהג באגד נוסע בחודש 10000 קמ 12 שעות ביום אתם לא עושים זאת בשנה תנו קצת התחשבות באוטובוס שמסיע אלפי נוסעים ביום תודה על ההתחשבות

 17. אסף אמר/ה

  קודם כל תתבייש לך ותתעסק בעניינים יותר חשובים אתה סתם נפחתה את המקרה לא ראינו שום דבר חריג בסרטון מה שכן אני ראיתי שאתה נוסיע במהירות גבוהה וכאב לך להאיט או לא רציתה התחלתה לצפצף אה ועוד משהו ראינו כמה זמן לקח לך להגיע לאוטובוס והוא כבר בסיבוב אתה זה שהייתה צריך לתת זכות קדימה ואני ממליץ לך להתעסק במשהו יותר חשוב וענייני כי טרחתה הרבה מזמנך האישי וסתם וכל כך כעסתה עד שהביתא את זה לחדשות חיפה תתחיל להרגיע יום טוב

 18. איציק אמר/ה

  לא מאמין שחברת חדשות לקחה סרטון שמוכיח שנהג נסע מהר בתוך העיר, והופכת את זה לסיפור רע על נהג האוטובוס…
  נהג הרכב הפרטי, נוסע מהר מאוד, המובילאיי מתריע כמה פעמים על סטיה מנתיב, הוא ממשיך לדהור בפראות תוך סטיה מנתיב, כאשר ברקע נשמע קולו של הילד או הילדה שלו, אבא, אבא, והנהג פשוט אחוז אמוק, ממשיך בשלו תוך סיכון עצמו והילד שברכבו.
  בושה שפושע מקבל במה כזו.

 19. JB אמר/ה

  לא רוצה להתייחס לסירטונים דוקא, אבל רוצה לציין שבדרך כלל אני נוסעת ברכב שלי ונתקלת בתופעות שונות והתנהגויות שונות אבל בפעמים המעטות שאני נוסעת באוטובוס, (בדרך כלל בשעות הערב המאוחרות כשאני חוזרת מתל-אביב למשל,) הבטן מתהפכת לי בשל מהירות הנסיעה של האוטובוס צורת הנסיעה בסיבובים… יורדת עם סחרחורת מהאוטובוס! לתשומת לב אגד

 20. שני אמר/ה

  לא יודעת, מהירות הנסיעה של הנהג נראית לי מהירה מדי והוא גם מזגזג בין נתיבים במהירות. בסרטון השני הוא בפירוש היה צריך לתת זכות קדימה. ממש כתבה מוזרה.

 21. דון אמר/ה

  כמה צביעות של אנשים יש כאן.כמה מכם שרואים אוטובוס כבר יצא מגבירים את המהירות.??כמה מכם לא רואים פרטית או מונית שעומדות בתחנה ואין לאוטובוס אפשרות להכנס לתחנה?אני לא פוסל שיש מגוון רחב של נהגים.אבל בחברה שלנו ממתדרכים מספר פעמים בשנה.עוקבים אחרי הנהגים כל השנה.מענישים בחומרה אפילו יותר מבתי המשפט.זה לא חוכמה לכתוב על כל הנהגים בלי הכללה.אותה נהגת שכותבת ש95%הם כאלה שתכתוב כמה עבירות היא צברה.שתכתוב איפה ההתנגות האגואיסטיטות שלה מתבטאת בשטח..הכול דיבורי סרק

 22. דן אמר/ה

  בושה להעלות את הסרטון הזה. ישר לשלוח את הנהג לשלילה. זה שצילם. עבריין מתמיד.

לא ניתן להגיב