שכונת כרמליה חיפה: אשפה למחזור מפונה כפסולת רגילה בניגוד לחוק

המשרד להגנת הסביבה:

“האחריות היא על הרשות המקומית, גם אם הקבלן הוא עובד שלה וגם אם הוא ספק חיצוני שהיא מפעילה”

בבדיקת אתר חי פה, נמצא כי משאית לפינוי אשפה בשירות העירייה, פינתה את פחי המחזור הכתומים בשכונת כרמליה ביחד עם פסולת אשפה הרגילה וזאת בניגוד לחוק המחזור ולייעוד הפחים למחזור בעיר. המקרה דווח למערכת אתר חי פה על ידי תושבים מודאגים, שהיו עדים לאופן פינוי האשפה ביום ראשון האחרון, אשר בוצע על ידי אותה משאית לפינוי אשפה.

כידוע, פחי המחזור כתומים המוכרים לאיסוף פסולת פלסטיק למחזור, צריכים להיות מפונים על ידי משאית לפינוי אשפה ייעודית ובנפרד מפינוי הפסולת הרגילה. לאחר איסוף הפסולת למחזור על ידי המשאית, האשפה למחזור משונעת לאתר ייעודי למחזור שנמצא בעפולה. במקרה שדווח, נמצא שהפסולת למחזור אשר נאגרה ועברה מיון על ידי תושבים למופת, פונתה ביחד עם הפסולת הרגילה ולכן לא בוצע כאן בכלל תהליך של מחזור כפי שאמור היה.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

הנושא נמצא בבדיקה.

לעומת זאת במשרד להגנת הסביבה התייחסו ברצינות למקרה והחלו בבדיקת המקרה, כולל פנייה לתושבים המודאגים.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר לחי פה בתגובה:

המצב התקין הוא שהפסולת המעורבת ופסולת הפחים הכתומים מפונות בנפרד ולא ביחד. כפי שעשה גם במקרים קודמים, המשרד להגנת הסביבה יבדוק את המקרה המתואר, שלפיו נצפתה משאית הדחס של עיריית חיפה כשהיא מפנה את הפחים הכתומים לצד הירוקים. המשרד רואה בחומרה מקרים מעין אלה ושמורה לו הזכות להפעיל סמכות אכיפה מנהלית כלפי כל מי שלא משליך פסולת אריזות בהתאם להסדר ההפרדה.

בעת הכנת הכתבה התברר כי הפחים כתומים למחזור ברחוב רות, שכונת כרמליה פונו מהמקום על ידי העירייה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. מיקי אמר/ה

    העיקר ראש העיר דןקטור לא עוסקת בקטנות בטח עסוקה מעל הראש

    1. זהבה אמר/ה

      עסוקה מעל לראאש ללקק לחרדים. גם היא וגם הם אינם עושים דבר לקידום העיר ומשוכנעים שההוא מלמעלה יסייע. שאלה למי יסייע??? וכיצד. יהפוך את הטכניון לישיבה ואת האוניברסיטה לבית םר לנבואה. שאר המוסדות החילוניים יהפכו לאולפנות ובתי מקווה.