האולימפיאדה הלאומית לכימיה נערכה בחיפה

זוכי גמר הכימיאדה עם הצוות הניהולי והמאמנים מהפקולטה לכימיה בטכניון • האולימפיאדה הלאומית לכימיה נערכה בטכניון (צילום: שרון צור - דוברות הטכניון)

הפקולטה לכימיה בטכניון מקיימת מזה 20 שנה את התחרות הלאומית בכימיה לתלמידי התיכון בארץ: “הכימיאדה”. כמו כן, הפקולטה מלווה את נבחרת ישראל לאולימפיאדה הבין לאומית לכימיה


שרון צור – דוברות הטכניון

34 תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ השתתפו בתחילת השבוע בגמר הגדול של תחרות הכימיאדה באודיטוריום הפקולטה לכימיה ע״ש שוליך בטכניון. הכימיאדה, זו השנה ה-21 שמתקיימת התחרות בפקולטה לכימיה בטכניון ומהווה את השלב הסופי בבחירת התלמידים שיתאמנו בפקולטה וישתתפו באולימפיאדה הבינלאומית בכימיה. המיזם מופעל בטכניון במימון קרן מיימונידיס וסיוע משרד החינוך.

הזוכים במקום במקום הראשון המשותף:
בר שפר – תלמיד כיתה יב׳ מקרית חינוך דרור, בני דרור ומיכאל גלגולה – תלמיד כיתה יב׳ מהכפר הירוק ורמת השרון.

זוכי גמר הכימיאדה עם הצוות הניהולי והמאמנים מהפקולטה לכימיה בטכניון • האולימפיאדה הלאומית לכימיה נערכה בטכניון (צילום: שרון צור - דוברות הטכניון)
זוכי גמר הכימיאדה עם הצוות הניהולי והמאמנים מהפקולטה לכימיה בטכניון • האולימפיאדה הלאומית לכימיה נערכה בטכניון (צילום: שרון צור – דוברות הטכניון)

הטקס התקיים במעמד:
פרופ׳ זאב גרוס – ראש תוכניות הנוער בפקולטה, פרופ׳ מרק גנדלמן – סגן דיקן בפקולטה, דר׳ נעמה בני – מנהלת נבחרות ישראל במדעים במדעני העתיד, דר׳ איזנה ניגל – מאמנת ראשית נבחרת ישראל בכימיה, עו״ד דוד עציוני – סגן ראש עיריית חיפה, דר׳ אביטל להב – מנהלת פרויקטי הנוער בפקולטה לכימיה.

פרופ׳ זאב גרוס, ראש תוכניות הנוער בפקולטה, אמר:
“אני גאה בכל התלמידים, המורים וההורים שהגיעו מכל רחבי הארץ אל בית הפקולטה לכימיה בטכניון לחגוג עמנו את טקס סיום האולימפיאדה הלאומית לכימיה- ה״כימיאדה״ אשר מהווה גם את השלב הסופי של בחירת התלמידים שיתחרו על ארבעת המקומות המוקצבים לכל מדינה שמשתתפת באולימפיאדה הבינלאומית בכימיה”.

עו”ד דוד עציוני, סגן ראש עיריית חיפה, אמר:
מדינת ישראל תמיד התבלטה בתחום הכימיה ואנו מעוניינים להצמיח דור של מדענים ועוד זוכי פרס נובל עתידיים בתחום הכימיה. שמח שתלמידים, מורים והורים מכל רחבי הארץ הגיעו לעיר חיפה כדי להשתתף באירוע חשוב זה

גמר הכימיאדה בטכניון 2020 • האולימפיאדה הלאומית לכימיה נערכה בטכניון (צילום: שרון צור - דוברות הטכניון)
גמר הכימיאדה בטכניון 2020 • האולימפיאדה הלאומית לכימיה נערכה בטכניון (צילום: שרון צור – דוברות הטכניון)

קיריל קארטניק, עוזר סגן ראש העיר:
“האירוע עשה לי חשק לחזור לספסל הלימודים ולהתחיל ללמוד כימיה, גאווה גדולה לראות את כל הדור הצעיר גודל ומתפתח אני גאה בהם בטכניון ובמדינת ישראל”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.