ביקורת קשה נמתחה על מדיניות הממשלה בעת ביקור ח”כית רינה פרנק

ביקורת קשה על תפקוד הממשלה נמתחה בביקור יו”ר השדולה לקידום התעשייה והתעסוקה בצפון בכנסת, ח”כית רינה פרנקל בביקורה בבית לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון ופורום מנהיגות העתיד:

נשיא לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון ד”ר גד שפר: “מדינת ישראל כלל לא מחשיבה את הצפון כיעד אסטרטגי לפיתוח”

לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון ופורום מנהיגות העתיד אירחו ביום רביעי את חברת הכנסת רינה פרנקל (יש עתיד).
הביקור נועד כדי לחזק את הקשר בין השדולה לקידום התעשייה והתעסוקה בצפון, אותה מקימה פרנקל בכנסת. במהלך הביקור נחשפה ח”כ פרנקל את בעיות איתן מתמודד אזור חיפה והצפון, מפי נשיא לשכת המסחר והתעשייה ד”ר גד שפר: “מדינת ישראל כלל לא מחשיבה את הצפון כיעד אסטרטגי לפיתוח. נהוג לבסס קניונים על חנויות עוגן, אבל לצפון אין חנות עוגן אחת. אין בצפון שום פרויקט לאומי. אפילו בפקולטה החדשה לרפואה בצפת מתברר, כי גם שם כולם עולים על מונית בערב וחוזרים לתל אביב. יחד עם המגה בנייה כאן צריך להשקיע בתעסוקה וחינוך. בלי שני הפרמטרים הללו, אנשים לא יגיעו לגור בצפון.
אפשר לומר שתושבים מחדרה עד מטולה כלל לא נספרים”.
מנכ”ל לשכת המסחר והתעשיה ניצן ספיר: “צריך לשנות מדיניות ולתת הטבות ליזמים כדי שישקיעו בפיתוח מפעלים בצפון. עוד דיבר על בתי ספר מקצועיים שנסגרו במהלך השנים והותירו חלל עצום בתעשייה המסורתית.
יו”ר פורום מנהיגות העתיד שמואל מאיס בירך את חברת הכנסת על הקמת השדולה לקידום התעשייה והתעסוקה בצפון. מאיס הסביר כי פורום מנהיגות העתיד זה הגוף היחיד בארץ כיום שהוקדם כדי לתת מענה וכיוון לבעלי עסקים וחברות, ועצמאים, ואנשי עסקים צעירים במדינה. מאיס קרא לח”כ לקדם תוכניות ופרויקטים ואף לשיתוף פעולה עם חברי הפורום.

ח”כ פרנקל הסבירה כי נרתמה למשימה לאומית לחדש את הצפון. פרנקל, הממשיכה להתגורר בנהריה, עלתה לארץ בשנות ה-90. במהלך ביקורה בלשכת חשפה ח”כ פרנקל שהיא מקדמת מול משרד האוצר הקמת פארק תעשייה חדש בשפרעם. לדבריה פארק התעשייה החדש טומן בחובו פוטנציאל ענק שישרת את כל האוכלוסיות. “אני לא מתכוונת לעזוב, חשוב לי לדעת מה קורה כאן. גם הבן שלי חזר עכשיו מהמרכז, לגור בצפון. חשוב לי שילדיי יהיו חלק מהצפון וחשוב לי שצעירים יישארו כאן כדי לפתח את הצפון ולצערי זה לא קורה. הקמתי את השדולה לקידום תעסוקה בצפון כדי לתרום לצפון מבחינה כלכלית. זהו מבחינתי זה הקשר עם השטח, עם האנשים, ובעלי העסקים. ואדם יכול להבין מה קורה כאן, רק עם הוא חש את האנשים כל יום”.
בתמונה: נשיא לשכת המסחר חיפה, ד”ר גד שפר, ח”כ רינה פרנקל ויו”ר ופורום מנהיגות העתיד שמואל מאיס
IMG_20140423_112751.jpg

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.