ביה”ס למדיניות ציבורית לעובדי המדינה • האוניברסיטה הפתוחה פותח קבוצת לימוד בקמפוס הנמל החדש

עובדי מדינה? זו ההזדמנות שלכם להתקדם לתואר אקדמי
מציאות החיים התחרותית בישראל הגיעה גם למגזר הציבורי: על כל מכרז לתפקיד חדש מתחרים מועמדים רבים, ולבעלי תארים אקדמיים יש יתרון משמעותי. תואר ראשון מהווה תנאי קבלה לתפקידים ניהוליים רבים במשרדי הממשלה, וגם עובדים ותיקים נדרשים להיות בעלי תואר אקדמי על מנת להתקדם במערכת. בעקבות זאת, במשרדי הממשלה פועלים לאפשר לעובדי מדינה לממש את הפוטנציאל האקדמי שלהם.


בית הספר למדיניות ציבורית של האוניברסיטה הפתוחה מציע פתרונות המותאמים לצורכיהם הייחודיים של עובדי המדינה המעוניינים בתואר ראשון. במסגרת בית הספר מתקיימות קבוצות לימוד ברחבי הארץ, שבהן לומדים עובדי מדינה לתואר ראשון במדעי החברה והרוח עם דיפלומה במדיניות ציבורית. בשנת הלימודים תש”פ תיפתח לראשונה קבוצת לימוד גם בחיפה, בקמפוס הנמל החדש. תכנית הלימודים כוללת קורסים רלוונטיים לעובדי מדינה ומספקת כלים מעשיים בתחומי המנהל והמדיניות הציבורית.

משלבים את הלימודים בעבודה
עובדי מדינה ועובדי מגזר ציבורי שנמצאים במהלכה של קריירה מקצועית מתקשים לעתים לשלב לימודים עם משרה מלאה וסדר יום עמוס. הבנה זו הובילה לפתיחת קבוצות לימוד ברחבי הארץ, בסמוך למקום מגוריהם ועבודתם של הסטודנטים. כל קבוצה לומדת יחד, יום אחד בשבוע עד לסיום התואר וזוכה לליווי אקדמי מלא. בנוסף לכך, התכנית מוכרת על ידי נציבות שירות המדינה במסגרת “מגמות הלימוד הרוחביות” ומאפשרת השתתפות של משרדי הממשלה בשכר הלימוד והיעדרות בשכר לצורך הלימודים. הסטודנטים יכולים גם ליהנות ממלגה בסך 1,000 ₪ וממלגות נוספות.


ההרשמה לתוכנית של בית הספר למדיניות ציבורית לעובדי מדינה אינה מותנית בהצגת תעודת בגרות, במספר שנות לימוד, במכינה קדם אקדמית או בעמידה במבחן פסיכומטרי. כך שכל עובד מדינה בעל רצון להתחיל לימודים לתואר ראשון, יכול לסיים אותם בהצלחה תוך 3-4 שנים. כל מה שצריך הוא להתחיל.

קמפוס הנמל החדש, שנפתח ביולי 2019, הוא מרכז הלימוד השני של האוניברסיטה הפתוחה בעיר, בנוסף לקמפוס הוותיק בבית בירם. בקמפוס הנמל יילמדו תכניות לימוד מגוונות לתואר ראשון ולתואר שני, במגוון תחומי הדעת של האוניברסיטה הפתוחה: מדעי הרוח והחברה, מדעי הטבע והחיים, מדעי המחשב ולימודי הנדסה.פרופ’ אייזנשטדט – נשיאת האוניברסיטה הפתוחה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. שמואל גלבהרט אמר/ה

    הנני מעוניין להיות אחד המרצים. למי עלי להפנות פרטים וקורות חיים?

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.