3 מהצגות תאטרון אורנה פורת יוצגו ללא תשלום בקניון הצפון • בחופש

תאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער המוביל בישראל, מגיע לסדרת הצגות ללא תשלום בקניון שער הצפון:

ביום ב’ 22/07/19 בשעה 17:30 ההצגה “מחסן השטוזים של דתיה”
ביום ד’ 24/07/19 בשעה 17:30 ההצגה “ליצן החצר”
ביום ד’ 28/08/19 בשעה 17:30 המחזמר “גלי”

מאז שנוסד, לפני כמעט 50 שנה, תאטרון אורנה פורת לילדים ונוער, הוא שם נרדף לאיכות ולתוכן המכבד את צופיו בהצגות חינוכיות, מהנות וברמה הגבוהה ביותר. כעת, לראשונה, נוצר שיתוף פעולה בין תאטרון אורנה פורת לבין קניון שער הצפון בקריית אתא במסגרת תאטרון החופש הגדול – פסטיבל הצגות בימים ראשון-רביעי בקניון, המאפשר לקחת את הילדים לשלוש הצגות של תאטרון הילדים והנוער המוביל ביותר וזאת ללא כל עלות.

ביום ב’ 22/07/19 בשעה 17:30 ההצגה “מחסן השטוזים של דתיה”
הסופרת והמחזאית דתיה בן דור (“פרפר נחמד”, “רחוב סומסום”) תגיע עם ההצגה שכתבה והלחינה – “מחסן השטוזים של דתיה”. במחסן השטוזים ממתינים לילדים השטוזונים: שטוזה, שטוזית ושטוזי תפוזי, שילמדו שליח פיצה להמציא שטויות בחרוזים. השליח שהגיע רק כדי למסור פיצה לגברת בן דור, פוגש את סבתא מינה מבנימינה, את הילדה עם המטריה, את הצבעים שהתבלבלו, את השובבים שבמיטה ועוד שירים, מנגינות וסיפורים של דתיה המסתתרים בתוך ארגזי המחסן הקסום ומלא ההפתעות. אך מה קורה כאשר שליח הפיצה מגלה שהוא חייב לחזור מיד ומהר לחנות שלו? האם השטוזונים יאפשרו לו לעזוב את המחסן שלהם? ומה עוד יגלה על עצמו? ומה הוא הכי רוצה להיות?
בשיתוף נאוה הפקות בע”מ. חגיגה של שירים, סיפורים והמון שטוזים

מחסן השטוזים של דתיה (צילום: אייל לנדסמן, תאטרון אורנה פורת)
מחסן השטוזים של דתיה (צילום: אייל לנדסמן, תאטרון אורנה פורת)

מחזה, שירים ולחנים: דתיה בן דור בימוי: יאקי מחרז תפאורה ותלבושות: טליה אוטולנגי ניהול והפקה מוזיקלית: אלדד ירון תאורה: מישה צ’רנייבסקי ואינה מלקין כוריאוגרפיה: דניאלה מיכאלי אבזרים: עינת שלזינגר. משתתפים: הילה זהרור/אור אילן, דניאל סבג/עודד גוגנהיים, אבישי סנדנר, רוני שובל/לורן סביר. לגילאי: 3-6.


ביום ד’ 24/07/19 בשעה 17:30 ההצגה “ליצן החצר”
ההצגה “ליצן החצר” – זוכת פרס הבמה לילדים 2006 בפרס ההצגה הטובה ביותר ובפרס הבימוי. קונץ ליצן החצר מגורש מהארמון על ידי המלך ובמקומו מחפש המלך ליצן חדש, צעיר ומוכשר. אך קונץ אינו מוותר ומתכוון לחזור לארמון. הוא הולך אל הקוסם המלכותי הגדול, בתקווה שמילת קסמים תסייע לו במשימה, אך הקוסם שולח אותו למסע שבו לומד קונץ שבכדי להיות אמן מרתק יש צורך בהרבה יותר ממילת קסם פשוטה. הצגה מרגשת, צבעונית ומצחיקה החושפת את הילדים לעולם התאטרון. הצגה על קסם התאטרון

ליצן החצר (צילום: כפיר בולוטין, תאטרון אורנה פורת)
ליצן החצר (צילום: כפיר בולוטין, תאטרון אורנה פורת)

ביום ד’ 28/08/19 בשעה 17:30 המחזמר “גלי”
במחזמר משולבים שיריו המוכרים והאהובים של אהוד מנור: לעולם בעקבות השמש, ברוש, אחותי הקטנה, גלי, חוטים של גשם, נחליאלי, מי אוהב את השבת ועוד. גלי היא ילדה אופטימית, מלאת דמיון ואוהבת טבע. לקראת עלייתה לכיתה א’ היא מאד מתרגשת ומתכוונת לערוך לכבוד האירוע מסיבה לחבריה: הברוש, הנחליאלי, כל חיות ויצורי הגינה והילד השכן. בניסיון לארגן את המסיבה, היא יוצאת למסע קסום, חלקו בדמיונה, שבו היא מתמודדת עם ההתרגשות והפרפרים שבבטן לקראת כל מה שצפוי לה בבית הספר במקום החדש. בסופו של דבר היא חוזרת חזרה לחצר ביתה, מחוזקת ועורכת מסיבת גן לחבריה הטובים. מחזמר לילדים משיריו של אהוד מנור

כתיבה, בימוי וכוריאוגרפיה: עופר שפריר  ניהול מוסיקלי ועיבודים: אמיר לקנר תפאורה: בתיה ומיכאל פיק תלבושות: אלה קולסניק תאורה: אינה מלקין ומיכה צ’רנייבסקי אבזרים: נרקיס מגנזי אלבה. משתתפים: לורן סביר/שרון ענבר, קרן מרום/רונה זורלא, מיטל סלקמון/פולי סלונים, גיא ברכה, עדי אייזנמן/שלומי אדרי, שגיא לוי / דניאל מייזלר. קולו של הברוש: יורם יוספסברג. לגילאי: 5-8.

קניון שער הצפון, קריית אתא

הגיבו כאן לכתבה