האם עיריית חיפה לא יודעת כמה דירות ריקות יש בעיר?

ועדת הכנסת אישרה לעיריות הכפלה של הארנונה לדירות ריקות (“דירות רפאים”) מעל 9 חודשים, רובן נרכשו על ידי משקיעים ולא מושכרות. על פי נתונים שהוצגו בפניה, הערים בהן התופעה היא הנפוצה ביותר הן תל אביב (4,746 דירות ריקות), חיפה (3,445 דירות ריקות) וירושלים (3,429 דירות ריקות).

אלא שתגובת עיריית חיפה מצביעה על כך שבעירייה לא יודעים באמת מה היקף התופעה בחיפה, מנסים לטעון שכלל אינה קיימת בעיר, נסיון מוזר להציג תמונה הפוכה ולטעון שאלו רק נכסים שלא ראויים למגורים:
דירות_רפאים_בחיפה_-_ואדי_סליב_._צילום_-_חי_פה_בשטח_-_haipo.co.il.jpg

הערת מערכת חי פה: דירות רפאים בחיפה – ואדי סליב . צילום – חי פה בשטח
שימו לב לתגובה שמסרה עיריית חיפה:
“עיריית חיפה מברכת על העברת החוק בוועדת הכספים המדבר על הכפלת הארנונה לנכסים שלא מאוכלסים תשעה חודשים, אך יחד עם זאת לא יכולה לעמוד אחר הנתון שהוצא ע”י הוועדה. נכס לא מאויש יכול להפוך לכזה ע”י חיתוך שימוש מים או הוצאת היתר ע”י הבעלים, בשני המקרים אנו לא מכירים שחיפה היא השנייה בטבלה זו וקובעים בצורה חד משמעית, בניגוד לתל אביב או ירושלים, אין בחיפה דירות שעומדות ריקות עקב משקיעים ושוק הנדל”ן בחיפה מצליח לאייש כל דירה עם שוכר או בעלים. רוב הנכסים העונים על ההגדרה הינם נכסים אטומים או לא ראויים למגורים שרבים מהם בבעלות חברת עמידר”.
דירות_רפאים_בחיפה_-_ואדי_סליב._צילום_-_חי_פה_בשטח_-_haipo.co.il.jpg
הערת מערכת חי פה: דירות רפאים בחיפה – ואדי סליב. צילום – חי פה בשטח
“שוק הנדלן בחיפה מצליח לאייש כל דירה” – כמה אופטימיות יש לתגובות מטעם העירייה. בחברת עמידר אכן יש כמה מאות דירות ונכסים אטומים בחיפה. אז מה לגבי 3,000 הדירות האחרות? האם עיריית חיפה משחקת בנדמה לי?!

חנויות_רפאים_בחיפה._צילום_-_חי_פה_בשטח_-_haipo.co.il.jpg

הערת מערכת חי פה: חנויות רפאים בחיפה. צילום – חי פה בשטח
תגובה
  1. ג. בקר אמר/ה

    מצד אחד נכון שיש בחיפה דירות שאינן ראויות למגורים ומצד שני יש מאות דירות וחנויות שאין מי שיאכלס אותן.
    ראש העיר צריך לדאוג לכך שבכל המקרים האלו, לא ישלמו בעלי הדירות ארנונה כפולה. אפילו לשלם ארנונה רגילה על דירה לא מושכרת – זה משהו שצריך לראות איך מבטלים (בפועל, אין לעיריה באמת הוצאות על דירות לא מאוישות).
    אולי להגביל את הדרישה לתשלום ארנונה על דירות ריקות רק לאזורי אא.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.