קורס דירקטורים בחיפה: לימודי חוץ והמשך – אוניברסיטת חיפה – יוני 2019

אוניברסיטת חיפה (צילום: יח"צ)

קורס דירקטורים צפוי להיפתח באוניברסיטת חיפה, במסלול לימודי חוץ והמשך. קורס הדירקטורים הקרוב יחל ביוני 2019, הלימודים יתקיימו אחת לשבוע בימי ג’ בין השעות 16:30-19:45. מדובר ב-15 מפגשים אשר בסופם העומדים בדרישות התכנית לרבות נוכחות והשתתפות פעילה, יקבלו תעודה מטעם אוניברסיטת חיפה היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ.


דירקטור – מהתפקידים החשובים במשק

דירקטור הוא אחד מהתפקידים הנחשקים בקרב רבים. תפקיד הדירקטור הינו מהחשובים, המעניינים והמאתגרים במשק. בעולם עסקי ומשפטי משתנה ודינמי נדרשים מנהלים, דירקטורים והחפצים בתפקידי ניהול, לארגז כלים אשר יעמוד לרשותם אל מול האתגרים השונים שמציב השוק העסקי והפוליטי כאחד.

מהו תפקיד הדירקטוריון?

תפקיד הדירקטוריון הוא להתוות את מדיניות החברה ולפקח על ביצוע תפקידי המנכ”ל ופעולותיו. הדירקטוריון הוא האורגן בחברה אשר אחראי, בין היתר, על קביעת תכניות הפעולה של החברה, אישור הדוחות הכספיים, הנפקות, חלוקת רווחים ועוד.

כיצד ניתן להצטרף לדירקטוריון?

תהליך בחירת הדירקטורים משתנה בין התאגידים השונים ולכן נמצא הליכי בחירה שונים בין דירקטורים בחברות ממשלתיות לדירקטורים בתאגידים עירונים או בחברות פרטיות או בחברות ציבוריות. גם בחברה עצמה קיימים דירקטורים מסוגים שונים אשר לגביהם הליכי בחירה נפרדים כמו דירקטורים חיצוניים ודירקטורים בלתי תלויים.

מה לומדים בקורס דירקטורים?

להיות דירקטור משמע להבין כי כגודל האתגר והסיפוק מהתפקיד כך גם גודל האחריות. עו”ד יוסי חכם (מרכז התוכנית, לשעבר סגן ראש לשכת עורכי הדין, בעל השכלה נרחבת במשפט מסחרי, מימון ומנהל עסקים, ויועץ לחברות ודירקטוריונים) נוהג לפתוח את הקורס בציטוט המפורסם של נשיא ביהמ”ש העליון אהרון ברק מפסק הדין בעניין בנק צפון אמריקה: “היות אדם דירקטור אינו רק עניין של כבוד או כיבוד. אין זה אך גמול על שירותים שניתנו בעבר למדינה ולחברה. זו אינה אך דרך מכובדת לצאת לגימלאות. להיות דירקטור משמעותו למלא תפקיד מרכזי בחברה. להיות דירקטור משמעותו לנקוט את כל האמצעים שדירקטור סביר היה נוקט להגשמת תפקידו בחברה”.

ידע, כלים ומיומנויות לתפקוד בדירקטוריון חברה

קורס דירקטורים יקנה למשתתף בו ידע, כלים ומיומנויות לתפקוד בדירקטוריון חברה.
בתכנית “דירקטורים” ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה תוכלו ללמוד: הכרת תפקיד הדירקטור בתאגידים השונים ובכלל זה בחברות ציבוריות, חברות פרטיות, חברות ממשלתיות, אגודות שיתופיות, שותפויות, עמותות, תאגדים סטטוטוריים ועוד; הכרת המערכת הפיננסית; הכרת דו”חות כספיים וניתוח דוחות כספיים; מבנה החברה והאורגנים; משולש הכוחות בחברה ויחסי הגומלין: אסיפה כללית – דירקטוריון – מנכ”ל; הכרות עם הדירקטורים השונים: דח”צים, דירקטורים בלתי תלויים; מנגנוני הביקורת בתאגידים, ועדת הביקורת, המבקר הפנימי ועוד; גיוסי הון בחברות ציבוריות, שוק ההון ודיני נירות ערך; חובות זהירות וחובות אמון של דירקטורים ונושאי משרה; אחריות דירקטורים; ניהול ישיבות דירקטוריון – הלכה למעשה; פעילות הדירקטוריון והדירקטורים – היבטים מעשיים; ניתוח אירועים וסימולציות

מועד הקורס הקרוב:

התכנית הקרובה צפויה להיפתח ב יוני 2019, הלימודים יתקיימו אחת לשבוע בימי ג’ בין השעות 16:30-19:45. מדובר ב-15 מפגשים אשר בסופם העומדים בדרישות התכנית לרבות נוכחות והשתתפות פעילה, יקבלו תעודה מטעם אוניברסיטת חיפה היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ.

לפרטים נוספים והרשמה:
04-8249111
ext-studies@univ.haifa.ac.il

תגיות: קורס דירקטורים, קורס דירקטורים בחיפה, קורס דירקטורים ולימודי המשך באוניברסיטת חיפה, קורס דירקטורים מחיר, קורסים מקצועיים, לימודי תעודה, קורסים,
קורס הכשרת דירקטורים, תואר שני במנהל עסקים, מינהל עסקים, דירקטור, הכשרת דירקטורים, אוניברסיטת חיפה, לימודי חוץ, לימודי המשך.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.