לימודי ניהול עסקי ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה (צילום: יח"צ)

לנהל עסק עצמאי אינו דבר קל, מעטים העסקים הקטנים ששורדים את שנתם הראשונה בשוק התחרותי. אחת הסיבות הבולטות לכך היא חוסר בידע ניהולי ותכנון לטווח ארוך. אופן ניהול העסק הוא שייקבע בסופו של דבר את התוצאות העסקיות והפיננסיות.

בניהול עסק המבט חייב להיות גם לטווח הקרוב, אך לא פחות חשוב מכך הוא המבט לטווח הרחוק, כגון תכנון מהלכים, קבלת החלטות, סדרי עדיפויות וניהול סיכונים. בניהול נכון נצטרך לדעת לזהות את המחסומים שבדרך וההתמודדות איתם. יש צורך בחשיבה אסטרטגית מי קהל היעד, כיצד ניתן לשווק את העסק, איך בונים תכנית עסקית, הבנת הדוחות הכספיים, התנהלות מול רשויות המס. כל אלו ועוד הם נושאים שחשוב להכיר בעת פתיחה וניהול של עסק עצמאי.

בתכנית הלימודים “ניהול עסקי” של היחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת חיפה תוכלו לקבל כלים יישומיים לניהול עסק קטן. במהלך הלימודים תרכשו תפיסה ניהולית כוללת ואינטגרטיבית להבנת הגורמים המשפיעים על העסק וסביבתו. תקבלו כלים לפיתוח מיומנויות ניהול וכשירויות לקבלת החלטות ויכולת הבטחת ביצוען. התכנית מתאימה מאד ליזמים עסקיים, לאנשי ניהול או למייעדים עצמם לתפקידי ניהול בעסקים קטנים או עצמאיים. אחת המטרות המרכזיות בתכנית היא לתת כלים ייעודיים כגון שיווק מעשי ופיתוח עסקי להצלחת העסק.

סטודנטים באוניברסיטת חיפה (צילום: יח"צ)
סטודנטים באוניברסיטת חיפה (צילום: יח”צ)

בין תכני הלימודים:

שיווק ומכירות: כל עסק צריך להגדיר את קהל היעד שלו, להבין במה קהל היעד שהוגדר מעוניין ומה התוכן אותו הוא צורך. בתכנית תלמדו על יסודות השיווק, כיצד לבנות אסטרטגיה שיווקית מבחינת איסוף המידע, הבנתו, אופן השיווק ושיווק בעולם הדיגיטלי. בנוסף, תוכלו לקבל כלים על אמנות המכירה וניהול המכירות.

ניהול: על מנת לנהל את העסק בצורה אסטרטגית ומושכלת, תקבלו כלים כיצד לבנות תכנית עסקית, מיומנויות בניהול שכדאי לפתח, שימוש ביישומיי מחשב ואפליקציות ככלי ניהולי, עקרונות לניהול משא ומתן ותלמדו על יזמות עסקית והאפשרויות שבפניכם.

כספים ומשפטים: רוב בעלי העסקים העצמאיים נעזרים בבעלי מקצוע על מנת להבין את ההתנהלות הפיננסית, אך יש חשיבות רבה שתבינו את המושגים הכלליים ותדעו איך להתנהל איתם. הקורס יקנה לכם כלים על מנת שתוכלו לקרוא דוחות כספיים, ללמוד מושגי יסוד בבנקאות, להבין על התנהלות העסק מול רשויות המס ולקבל מושג כללי בדיני עבודה שיעזרו בניהול העסק בצורה המיטבית.

אוניברסיטת חיפה (צילום: יח"צ)
אוניברסיטת חיפה (צילום: יח”צ)

למי מיועדת התכנית:

התכנית פונה למעוניינים להקים עסק עצמאי או לפתח עסק קיים ולכל מי שניהול עסק, הבנת הסביבה העסקית ופיתוח תפיסה ניהולית הם ערך מוסף שתרצו להוסיף לידע שלכם. אל תכנסו לסטטיסטיקה, התכנית הקרובה צפויה להיפתח בסוף חודש מרץ.

לפרטים נוספים:   טל’  04-8249111   אימייל: ext-studies@univ.haifa.ac.il

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.