אלמוגים דיור מוגן בקריות: זו משפחה ויש לנו כאן הכל | וידאו בהשתתפות הדיירים

טובה ישראלי - דיירת באלמוגים - דיור מוגן (צילום: ירון כרמי)

דיור מוגן הוא מבנה המכיל דירות ומאפשר לדייריו לקבל מגוון שירותים מהנהלת המתחם, כגון: אבטחה, בידור, חוגים, חדר כושר, חניה, הסעדה, ניקיון, רפואה צמודה ועוד. אלמוגים הוא מרכז דיור מוגן חדיש הממוקם בקריית ים, עם נוף לים וצוות מיומן ומסור המעניק לדיירים שירות ברמה של מלון משודרג.

גבע יעקב סיפר לחי פה: אני ואשתי מקריית ביאליק. גרנו בבית ללא מעלית. עקב מצבה הרפואי, אשתי לא דיברה. מייד לאחר הגעתנו לאלמוגים אשתי החלה לדבר. היא מרגישה שייכת לקבוצה תומכת. אנחנו יושבים עם הדיירים לאחר ארוחת הערב, משוחחים, משחקים קלפים ויש לנו חיי קהילה. אנחנו ממש נהנים מהפעילויות שיש כאן: התעמלות, יוגה, קרמיקה, ציור, מוסיקה ועוד. מי שבוחר ליהנות מהחוגים באלמוגים יהיה עסוק כאן כל היום.

חוג מוסיקה באלמוגים עם האמן גיל נאור (צילום: ירון כרמי)
חוג מוסיקה באלמוגים עם האמן גיל נאור (צילום: ירון כרמי)

בהתחלה חיפשנו מקום זמני. כאשר הגענו לאלמוגים, עדיין לא היינו בטוחים שאנחנו בשלים לעבור לדיור מוגן, אבל מייד כשנכנסנו לדירה החדשה, הרגשנו ממש טוב, כאילו שהגענו הביתה. בערב אנחנו צופים אל הים ונהנים מאוויר טוב ומאווירה טובה.

שקיעה בקריות - נוף מהמרפסת באלמוגים - דיור מוגן (צילום: ירון כרמי)
שקיעה בקריות – נוף מהמרפסת באלמוגים – דיור מוגן (צילום: ירון כרמי)

בחגים אנחנו מארחים כאן את המשפחה שלנו. הילדים מגיעים אלינו ומרגישים שייכות. בפסח עשינו ליל סדר עם רב שהגיע מחב”ד. חגגנו עד 23:00. שרנו את כל השירים והיה כיף גדול.  לעומתנו, יש אנשים שנותרו לבד בבתיהם ונאלצים לבלות לבד את החג בבית.

גבע יעקב – דייר באלמוגים – דיור מוגן (צילום: ירון כרמי)

טובה ישראלי סיפרה לחי פה: ברוב המקומות שביררתי ביקשו פיקדון בסכומים עצומים. כאן ביקשו רק שכר דירה. זה היקל עליי להיכנס למקום עוד בטרם הכרתי את מידת ההתאמה שלו אליי. אני הכי אוהבת את ההתעמלות, את החוג לכתיבה יוצרת, את החוג “שיר נולד”. יש כאן אווירה נהדרת בין הדיירים ואני מרגישה פשוט כיף. בערב אני יושבת על המרפסת באוויר נהדר ונהנית.

מבט אל העיר עכו מהמרפסת באלמוגים - דיור מוגן (צילום: ירון כרמי)
מבט אל העיר עכו מהמרפסת באלמוגים – דיור מוגן (צילום: ירון כרמי)

אני אלמנה כבר 25 שנה. גרתי בבית גדול לבד. לא היה לי נעים, כי הייתי לבד ופחדתי. כאן אני מרגישה בטוחה במאה אחוז, אני הולכת לישון בשקט. הראש פשוט נופל על המיטה ואני מייד נרדמת. אני לא צריכה לדאוג מכלום.

שקיעה בקריות – נוף מהמרפסת באלמוגים – דיור מוגן (צילום: ירון כרמי)

יש לנו אחות מקסימה שמגיעה מספר פעמים בשבוע. אני לא צריכה לצאת לבדיקות דם או לרכוש תרופות. אני נותנת כאן דם ולוקחים אותו למעבדה לבדיקות שגרתיות. את התרופות מביאים לי. הכל מסודר.

טובה ישראלי – דיירת באלמוגים – דיור מוגן (צילום: ירון כרמי)

אברהם ארי מסר לחי פה: אני ניצול שואה, בן 90. באלמוגים אני מרגיש מצויין. כאשר הגעתי, מאד התלהבתי, אך לא ידעתי אם אשתי תסכים. כאשר הגענו, היא התלהבה יותר ממני. בדיור מוגן, הדיירים לא חוששים מגניבות או מאנשים זרים.

ספרייה באלמוגים - דיור מוגן (צילום: ירון כרמי)
ספרייה באלמוגים – דיור מוגן (צילום: ירון כרמי)

המקום מגן עלינו. במקום הזה דואגים לנו לכל צרכינו. אני ואשתי מחזיקים רכב ואנחנו עצמאים לגמרי. יש לנו מקום בחניון התת-קרקעי של המבנה, אליו אנחנו נכנסים עם שלט רחוק שפותח לנו את הדלת. אנחנו נוסעים מפעם לפעם לעיר, כדי לחפש דברים שאשתי אוהבת ומבלים בקניון הקריון.

אברהם ארי – דייר באלמוגים דיור מוגן (צילום: ירון כרמי)
No Fields Found.

הרצל לוי, מנהל אלמוגים – דיור מוגן: החגים מסמלים עבורי חום, משפחה בית וביחד. גם הצוות וגם הדיירים רואים באלמוגים משפחה -“משפחת אלמוגים”. אני יכול לספר שביחד איתי, בערב ראש השנה, חגגנו באלמוגים דיירים רבים שהחליטו להישאר ולחגוג בחיק משפחת אלמוגים, עם החברים הקרובים, הנוחות והאוכל המיוחד. המשפחות ביקרו בחג את הדיירים ב”אלמוגים” ביחד עם הנכדים והנינים וזכו לנחת ואהבה גדולה.

שולחן החג ערוך לקראת ראש השנה באלמוגים – דיור מוגן
שולחן החג ערוך לקראת ראש השנה באלמוגים – דיור מוגן

הטבה לקוראי חי פה:

לנרשמים עד סוף אוקטובר 2018, מחיר מיוחד לחודש הראשון.

No Fields Found.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.