חוק הפונדקאות בישראל: דודי ואלכס מחיפה – שני גברים + שני ילדים בהסכם הורות משותפת עם מרינה

לכל אחד מגיע משפחה

נגה, דודי ואלכס בשיחה על חוק הפונדקאות

דודי בן אבו: “הדבר היחיד שהטריד אותי כאשר יצאתי מהארון, היה איך אני מביא ילדים לעולם ומקים משפחה. אנו תומכים בחוק הפונדקאות ומקווים שהקמת משפחה בישראל תהיה זמינה ופשוטה לזוגות – גברים נוספים”


בעקבות הדיון על חוק הפונדקאות בישראל, אשר, בשלב זה, אינו מאפשר לזוג גברים לבצע הליך פונדקאות, מתכננת כל הקהילה הלהט”בית, חברים, משפחות וציבור תומכים לצאת לרחובות ביום ראשון 22/07/18 להפגנת הזדהות ומחאה בחיפה ובתל אביב.

צפו בריאיון שקיימנו עם דודי ואלכס לרגל המאבק על חוק הפונדקאות:

 

דודי בן אבו, אלכס קוסיאקובסקי ומרינה קוגן מקיימים הורות משותפת כ 8 שנים, דודי ואלכס מעצבים שיער במקצועם ומלמדים ספרות, מרינה אחות ברמב”ם. הם תומכים ומזדהים עם הקושי הקיים בהקמת משפחה לקהילה הלהט”בית, הם בחרו בדרך של הורות משותפת כי להם זה התאים והתאפשר, אך זוג גברים המעוניין להביא ילדים מפונדקאות, אינו יכול לעשות זאת בישראל ולכן נאלצים בני זוג לשאת בעלויות של חצי מליון ש”ח ויותר לילד ולבצע את הפונדקאות בארה”ב.

מרינה, דודי, אלכס, ינאי ומיקה

דודי בן-אבו, יליד 1980, יצא מהארון בגיל 24 הכיר את אלכס אלכס קוסיאקובסקי, יליד 1978, שיצא מהארון בגיל 26 ומאז הם חיים ביחד כזוג לכל דבר ומנהלים משק בית ומשפחה בהורות משותפת יחד עם מרינה.

דודי מרינה וינאי

דודי בן אבו: “הדבר היחיד שהטריד אותי איך אני מביא ילדים? תמיד רציתי ילדים, אני אוהב ילדים, גדלתי במשפחה עם ילדים. בתחילת הדרך אלכס לא רצה ילדים, פחד מהתחייבות ולכן מסלול הפונדקאות לא נלקח בחשבון, הלכנו למסלול של הורות משותפת, כיום אלכס הורה לכל דבר ואוהב מאוד את הילדים”.

המסע התחיל בבירור פרטים וחיפוש אמא מתאימה לילדים שלי, נכנסתי לאתר שנקראה go baby (ממליץ למי שמעוניין בהורות משותפת) איתרתי בחורה בשם מרינה שחיפשה כמונו משפחה לילדים שלה. התחלנו להכיר אחד את השני, יצאנו ביחד, קירבנו בן המשפחות ויצאנו לחופשות משותפות בארץ ובחול על מנת להכיר אחד את השני ולהבטיח את שלמות המשפחה.

דודי, אלכס והילדים

ברגע שזיהינו שיש התאמה התהליך התחיל בהסכם מול עו”ד על גידול הילדים והתנהלות המשפחה. כל השאר היסטוריה כיום אנחנו בהורות משותפת 2 ילדים מהממים ואלכס, כמו שציינו, הכי הורה שבעולם ולילדים יש 3 הורים – שני אבות בשם דודי ואלכס ואמא בשם מרינה.

| האם יש בלבול לילדים בחברה או שאתם מרגישים שהחברה ב 2018 כבר מוכנה ?

את ינאי עשינו לפני 8 שנים הרגשתי כבר אז שהחברה מקבלת את זה ואוהדת.

 

| היום יש לכם 2 ילדים איך זה עובד בהורות המשותפת?

נפלא, אנחנו חולקים בכול ועוזרים אחד לשני, מרינה אחות במקצועה ואנחנו עצמאים ומנהלים מספרות (3 מספרות בצפון) ומלמדים ספרות בבית ספר ויצו חיפה. יש ימים, שבתות, חופשות וחגים אנחנו מאוד גמישים אחד לשני ומאפשרים לכל צד לזכות וליהנות מיתרונות ההורות המשותפת.

 

| איזה תחביבים ובילויים משותפים יש לכם?

שנינו אוהבים ונהנים מהמקצוע שלנו כמעצבי שיער, אוהבים לצאת לבלות, חופשות, ספורט, אוכל טוב ובעלי חיים ברשותנו שלוש כלבות בנות 11 12  13 נאלה מישמיש וצ’לסי.

| איך אתם בבית?

אלכס: דודי טבעוני ואוהב לבשל ואני אחראי על הניקיונות וכביסה. דודי טבעוני מאידאולוגיה, אבל שניצלים אנחנו מכינים לילדים.

 

| איך החופשות שלכם?

עם ילדים, בלי ילדים הכל אפשרי… זה היתרונות של הורות משותפת.

 

| איך היתה היציאה מהארון:

דודי: החלום שלי היה לטוס לארה”ב ולעבוד שם כספר, היה לי כרטיס טיסה לשנה וחיכתה לי עבודה שם כספר. שבועיים לפני הטיסה הכרתי את אלכס, בילינו שבועיים מדהימים יחד והגיע הזמן להיפרד ואז אלכס לקח אותי לשדה התעופה. בארה”ב הרגשתי פיספוס ושאני חייב לחזור לארץ לאלכס. חזרתי אחרי 3 חודשים ומאז ועד היום אנחנו ביחד (14 שנים ביחד כזוג).

כשחזרתי לישראל, מוקדם מהצפוי, אמא שלי שאלה האם חזרתי בגלל מישהי או מישהו? סיפרתי לראשונה לאמא שלי שזה מישהו ואני הומו ואז היא שאלה אותי “עם אלכס”?

לספר לאבא שלי היה קשה יותר, חששתי, לקח לי שנתיים. יום אחד נודע לו והוא התקשר אלי ואמר לי “אתה הבן שלי ואני אוהב אותך ואתמוך בך בכל מה שתחליט”

אלכס, לעומת זאת, לא סיפר להורים שיצא מהארון,

מתי כן סיפרת?

סיפרתי אחרי זוגיות של 7 שנים עם דודי וכשסיפרתי, הוריי קיבלו את דודי ואת ינאי ביחד, כלומר שהמפגש הראשון של ההורים שלי עם הזהות המינית שלי, כבר היה עם ילד.

ומה הייתה התגובה של ההורים?

ההורים אמרו – “תמיד ידענו”, ברגע שהכירו את שני הגברים של חיי (דודי וינאי) הם  פשוט התאהבו בשניהם.


אנחנו זועקים לשינוי החוק ולשוויון זכויות לקהילה המהממת שלנו
מחזקים את חברינו, צועדים ומפגינים איתם
לא ננוח ולא נשקוט עד אשר נהיה שווים
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו