גן אנתרופוסופי יחל לפעול בבית הספר בבת גלים בספטמבר 2017

לבקשת הורים, יפתח גם גן עירייה ברוח האנתרופוסופית. משרד החינוך במחוז עורך מכרז למנהל חדש לבית הספר, אך אין ספק שתרומתו של המנהל שהקים את בית הספר איתי פז היא גדולה מאוד.

כפתור הרשמה לקייטנות

בשנת הלימודים הקרובה ייפתח גן אנתרופוסופי בבית הספר האנתרופוסופי (בית ספר עליה לשעבר) בבת גלים. בית הספר החל לפעול רק השנה ולבקשת ההורים בשולחנות העגולים עם ראש העיר יונה יהב בינואר האחרון, נפתח גן אנתרופוסופי, שיהיה אחד הגנים המזינים של בית הספר. הגן נבנה בימים אלה בשטח בית הספר על מנת שמורים יוכלו להגיע לגן ולהעביר את התכנים וגם כדי שהגן ישתלב באווירה הייחודית של בית הספר.

בית הספר האנתרופוסופי
בית הספר האנתרופוסופי בבת גלים

 

| מגיעים מכל האזור

יש לציין כי על אף שבית הספר התחיל לפעול רק בספטמבר האחרון, הוא נחשב להצלחה גדולה ורבים מילדי השכונה וגם ילדים משכונות אחרות בעיר מגיעים ללמוד בו. זו הצלחה גדולה בגלל שבית הספר במתכונתו הנוכחית היה על סף סגירה, כיון שלמדו בו פחות מ – 100 תלמידים, ואילו עכשיו, לא רק שרבים מילדי השכונה לומדים בו, אלא שגם מקריית חיים, אחוזה, מרכז הכרמל ועוד עושים את הדרך עד לבת גלים, מדי יום.

 

| ההורים דרשו – הנהלת העירייה נענתה בחיוב

ההורים בשכונה פנו לעירייה במהלך שנת הלימודים וביקשו לבדוק אפשרות לפתוח גני עירייה (לגילאי חובה). המטרה הייתה שגם גני העירייה יציעו את התפיסה האנתרופוסופית, לאור ההצלחה של בית הספר. הורים רבים גם היו מרוצים מכך שילדים משכונות אחרות בעיר הגיעו לבת גלים, וסביב בית הספר היה גם צהרון ופעילויות שקידמו את הילדים בשכונה. העירייה נענתה לבקשת ההורים כבר בשנת הלימודים הראשונה וכמו בבתי ספר אחרים (בית ספר למשחקים בעין הים, בית הספר דוד ילין במרכז הכרמל ועוד) הגן עתיד לקום בתוך שטח בית הספר על מנת לחזק את הרצף הפדגוגי והקשר בין הגן לבית הספר. ההורים פנו לעירייה על מנת לתת עדיפות לילדי השכונה בגני העירייה, כיון שבגני עירייה ההחלטה איזה ילד יתקבל היא על פי גילו של הילד. ההורים ביקשו שגם אם הקריטריון אמור להיות גיל, ילדים המתגוררים בשכונה ייהנו מהגנים החדשים ולא ילדים משכונות אחרות, שיכולים ללכת לגנים אחרים.

משען – WB

 

| מחלוקת בנוגע הקצאת השטח לגן מגיעה לבית המשפט

בימים האחרונים פנו מספר הורים לבית המשפט השלום, בבקשה להורות על הפסקת העבודות לבניית הגן. לטענת הורים אחרים בבית הספר, רבים לא ידעו על ההחלטה לפנות לבית המשפט. השופט הורה להורים להגיש את התביעה בבית דין אחר, ונכון לרגע זה ההורים החליטו שלא לפנות שוב לבית המשפט. לטענת הורים הסיבה לפנייה היא שהגן עתיד להיות בשטח המיועד לפעילות לימודית ועלול להפריע להתנהלות התקינה של בית הספר.

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 700 על 100

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...