שלמה ויצמן מחיפה אחד ממסיימי קורס קצונה בחטיבת כפיר ויהיה מפקד בסיירת חרוב

"הרצון הגדול להתגייס לצבא נגרם מתוך ההבנה שצריך לקחת חלק בצבא ולתרום למדינה".

מבזקי וואטסאפ

ביום חמישי ה 29.06.17 הסתיים קורס קצינים של לוחמי החי"ר, על רחבת המסדרים ניתנו  דרגות קצונה לתושב חיפאי בעל סיפור מיוחד, סג"ם שלמה שוורצמן.

 

ממש עכשיו החל שלמה את תפקידו החדש והיוצא דופן, לאחר שנים רבות נעשה שינוי בחטיבת כפיר והחליטו על פתיחה מחודשת של "סיירת חרוב".

שלמה שסיים זה עתה את מסלול הקצונה ויהיה חלק מסגל הפיקוד בתור מפקד מחלקה, ויקלוט תחת פיקודו את החיליים שיהוו את המחזור הראשון לאחר פתיחתה המחודשת של סיירת "חרוב".

לשלמה,  שש אחיות המשפחה היא משפחה חרדית וכולם התחנכו לפי ערכי החברה החרדית. אביו היה סגן ראש העיר

קניון שער הצפון – מתחלף – WB

שלמה עצמו קיבל חינוך חרדי ליטאי ולמד במספר ישבות חרדיות. כאשר התחיל להתקרב לגיל הגיוס התחיל לשאול שאלות את עצמו בקשר לדרך חייו, האם הוא רוצה להתגייס. שלמה מספר על כך: "לאחר שנים ארוכות בהן למדתי בישיבה הבנתי כי אני מבקש לעצמי דרך חיים אחרת מזו של משפחתי וסביבתי, החלטתי לעזוב את המסגרת הדתית ולהתגייס לצבא".

הרצון הגדול להתגייס לצבא נגרם מתוך ההבנה שצריך לקחת חלק בצבא ולתרום למדינה.

"אני שואף לשירות משמעותי, לכן בחרתי להתגייס דווקא לחטיבת החי"ר כפיר, החטיבה הוקמה בשנת 2005 כמענה לצורך בלחימה בטרור הפלסטיני ביהודה ושומרון, וכיום הפעילות המבצעית של לוחמיה מתמקדת במבוקשים ופעילי הטרור בגזרה זו. על גדוד "נצח יהודה" אליו התגייס במרץ 2015 מספר שלמה:  לגדוד יש שתי מטרות מרכזיות מטרה צבאית  הקמת יחידה לוחמת על בסיס פוטנציאל הגיוס החרדי, מטרה לאומית גישור על פערים חברתיים ושילוב בני הנוער החרדיים כחלק משפיע בחברה הישראלית.
אף על פי שבחר דרך חיים שונה משל הוריו, הוא מתגורר בבית והוא מספר: "הם לומדים איך להסתדר עם כל המצב והשוני, על אף השוני חשוב לנו הקשר המשפחתי". לשלמה לא היה ספק שהוא ממשיך לפיקוד, מתוך הרצון הגדול לשירות משמעותי, לכן יצא לקורס מ"כים, ולאחר שהיה מ"כ מספר חודשים יצא לקצונה, בעידוד מפקדיו. את קורס הקצינים הוא מסכם: "במהלך קורס הקצינים רכשתי הרבה כלים שיסייעו לי בהמשך דרכי הפיקודית, שמחתי להכיר אנשים מכלל יחידות החי"ר בצה"ל, אני נרגש להתחיל את הדרך החדשה בתור מ"מ בסיירת חרוב שנפתחת מחדש".

שלמה מבקש למסור למלש"בים: "אני רוצה להוכיח שלא משנה מאיפה באת ומה הרקע שלך, כל עוד תאמין בעצמך תוכל להתקדם ולפרוח".

 

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 700 על 100
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...