תושבים ממעונות גאולה: איכות החיים שלנו נפגעת בשביל לבנות יח"ד בוורדיה

לטענת דיירים משאיות וציוד כבד עוברים דרך השכונה מדי יום. העבודות, שאמורות להתחיל בשעה 7:00, מתחילות עוד לפני השעה הזו ונמשכות לאורך כל היום.

מבזקי וואטסאפ

תושבים משכונת מעונות גאולה מוחים על כך שבניה של יח"ד בשכונת ורדיה נעשית דרך בתי המגורים שלהם, ולטענתם פוגעת באיכות החיים שלהם.

תושבת השכונה: "מה שמקומם הוא שאנחנו נפגעים מאוד מהבנייה הזו, והיא אפילו לא בשכונת המגורים שלנו. למה לא בונים את יח"ד החדשות בלי לפגוע באיכות החיים שלנו?".

מהעירייה נמספר בתגובה כי היא עושה ככל הניתן על מנת לצמצם את ההפרעות לתושבים.

| פריצת דרך למשאיות

עד לאחרונה שכונת מעונות גאולה הייתה שכונה שקטה, אבל לפני מספר חודשים נפרצה דרך המחברת בין השכונה לבין שכונת ורדיה, הנמצאת מעליה. המטרה הייתה לאפשר למשאיות וכלי עבודה להגיע לשכונת ורדיה בה נבנות בימים אלה מאות יח"ד חדשות. לטענת תושבים במעונות גאולה איכות החיים שלהם נפגעה בגלל תנועת כלי הרכב דרך השכונה, הרעש הבלתי נפסק מהבנייה, הפקעת הריאה הירוקה, בה נהגו ילדים מהשכונה לשחק והגרוע מכל, לטענתם, הכוונה להשאיר את המעבר מרחוב גאולה דרך השכונה לשכונת ורדיה.

תצלום אוויר – שכונת גאולה ושונת ורדיה

 

כללית לוקחים את זה בהליכה WB

| לא ניתן לשחק בחורשה

תושבת שכונת גאולה, המתגוררת בשכונה קרוב ל – 10 שנים, אמרה השבוע כי בהתחלה בתה רק התאכזבה מכך שלקחו לה את החורשה בה היא נהגה לשחק.

"הסברתי לבת שלי, שאנחנו גרים בעיר, וככה זה בעיר, ריאה ירוקה, שמשמשת למשחק של ילדים, הופכת בהמשך לפרויקט בנייה. הבת שלי הייתה מאוכזבת, כמובן, אבל זה מובן מאליו ואין לי משהו נגד הבנייה. מה שלא ברור לי הוא למה אני שגרה במעונות גאולה, בשכונה שקטה ונעימה, צריכה להיפגע מבנייה בשכונה אחרת? עד שכל העסק הזה התחיל הבת שלי הייתה מסתובבת למטה בחופשיות, שיחקה עם ילדים והייתי רגועה. עכשיו קרוב מאוד לבתים של כולנו עוברות משאיות ענקיות, ואני לא מרשה יותר לילדה לרדת למטה לבד. אני עובדת, אבל יש פה הרבה גימלאים, שבמשך כל היום שומעים על הרעש של הטרקטורים. בהתחלה הם הקפידו להתחיל בשעה 7:00, אבל כל יום הם גונבים עוד כמה דקות".

 

| "לא סופרים אותנו כי אנחנו חלשים"

לטענתה של התושבת, מה שמדאיג מאוד תושבים בשכונה הוא שייתכן שהכביש, שנפתח לצורך הבנייה, יישאר גם לאחר סיום הבנייה.

"אנחנו מאוד מוטרדים", היא מסבירה, "בגלל שעד היום נכנסו לשכונה שלנו רק מי שרצה להגיע למעונות גאולה. אם החיבור הזה יישאר לאחר הבנייה, ייתכן שאנשים שיגיעו מהדר ישתמשו בכביש על מנת לעלות לוורדיה. אני לא מבינה למה מנצלים את זה שאנחנו לא מסוגלים להתארגן ולקחת עורכי דין ובונים פה כביש, שעלול לפגוע קשות באיכות החיים שלנו. אנחנו לא תושבי חיפה? למה תושבי רמת בגין הצליחו 20 שנה למנוע בניית כביש שתוריד את ערך הנדל"ן שלהם, ותקעו את כל מי שעולה ממת"מ ואת תושבי רמת אשכול ואנחנו לא נספרים כי אנחנו לא יכולים להגיש תביעה משפטית?".

⁠⁠⁠⁠⁠


| מעיריית חיפה נמסר בתגובה

העירייה עושה ככל הניתן על מנת לצמצם את ההפרעות לתושבים ועל כן העבודות במקום מלוות בידי אנשי מקצוע מטעם "איגוד ערים לאיכות הסביבה", אשר נותנים הנחיות בשטח. "עם השלמת העבודות צפויה רמת המטרד לרדת והשכונות תהיינה מחוברות – כך לפי תכנית המתאר המאושרת. ההנחה, לפיה הדרך המפותלת תמשוך תנועה "עוברת" משמעותית לשם קיצור דרך, איננה סבירה, מאחר ודרך פיק"א עדיפה בהרבה מבחינה תנועתית. עיריית חיפה תמשיך לעקוב וללוות את הנושא".

ילדה מוחה על הפגיעה במעונות גאולה בגלל בנייה בוורדיה

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 700 על 100
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...