מרפאה חדשה בזבולון לטיפול בממאירות, דלקות כרוניות ובעיות נוספות במערכת העיכול

מרפאה לטיפול בממאירות, דלקות כרוניות ובעיות נוספות במערכת העיכול  נפתחה בקרית הבריאות זבולון של הכללית במסגרתה ייושמו שיטות ניתוח חדשניות ומתקדמות.

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB

המרפאה החדשה פועלת במשולב במרכז רפואי זבולון ובבית חולים כרמל, במסגרת מחלקת כירורגית א', בניהולו של ד"ר אריה ביטרמן,  ועוסקת בגידולים במעי הגס והדק, הרקטום ופי הטבעת, כירורגיה של מחלות מעי דלקתיות, כמו: קרון וקוליטיס, בעיות ברצפת אגן אחורית, בגברים ובנשים ופרוקטולוגיה – במסלול משותף לכירורגיה ולגסטרו.

המרפאה בזבולון מנוהלת על ידי ד"ר ויסאם חורי, כירורג מוביל בתחום הכירורגיה הקולורקטאלית שמיישם שיטות ניתוח חדשניות בהן השתלם בהתמחות על בקליבלנד אוהיו ובאנגליה. מדובר בשיטות שעדין לא בוצעו באיזור חיפה והצפון, לכריתת גידולים דרך הרקטום, ללא פתיחת בטן. שיטות שאינן מיושמות עדיין באיזור, באופן שמשפר את תוצאות הניתוח, מקצר משך החלמה ומפחית סיבוכים.

ד"ר חורי: "הרעיון הוא לא רק לנתח בגישות חדשניות, אלא בעיקר להפעיל שירות מרחבי, שמבוסס על שיתוף פעולה בין מחלקות נוספות, כמו גסטרואנטרולוגיה, אורוגינקולוגיה ועוד כשמדובר בבעיה רפואית משולבת . כמו כן, ליצור רצף טיפולי בין שלב האבחון, הניתוחי בכרמל והחזרה למעקב במרפאה בקהילה, כך שהמטופל מלווה כל העת על ידי אותו צוות שמכיר אותו ומוכר לו, הפועל בפרוטוקול טיפולי אחיד. כל מקרה מורכב מעובד בישיבה משותפת של תחומי המקצוע השונים: הכירורגים, מומחי הגסטרו, אונקולוגים, רדיולוגים וכו".

פרופ' מ"ק חן שפירא, מנהלת מרחב חיפה וגליל מערבי: "הצטרפותו של כח מקצועי כה איכותי לצוות מבורכת ותתרום רבות  למטופלים. סרטן המעי הגס הוא השני בשכיחותו גם בגברים וגם בנשים. על כן, חשוב לנו לתת למטופלי כללית באיזור מענה איכותי, התורם להצלת חיים ושיפור איכות חיים. לרשות  הרופאים והמטופלים יש מעתה, תוך 48 שעות, כתובת זמינה ואיכותית למקרים דחופים ומורכבים. השילוב של מיטב המנתחים, שיטות חדשניות וחשיבה כוללנית, ע"י מגוון אנשי מקצוע שמעבדים את המקרה, לשם גיבוש תוכנית טיפול נכונה, תוך ליווי החולה ברצף טפולי, מאפשר להעניק טיפול מיטבי לחולה, ולתת למטופל את השק הנפשי ואת התחושה שהוא נמצא בידיים המנוסות ביותר".

צוות המרפאה כולל, בנוסף על ד"ר חורי את ד"ר בני פרסון שהתמקצע בנושא טיפול במחלות מעי דלקתיות וד"ר רוני וילהם שמתמקד בפרוקטולוגיה. כמובן, תחת שרביטו של דר ביטרמן. עד לאחרונה  ניהל ד"ר חורי  את השירות לכירורגיה של מחלות מעי דלקתיות בבית חולים רמב"ם ועתה השתלב בכללית – מרחב חיפה וגליל מערבי.

כללית לוקחים את זה בהליכה WB

 

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 700 על 100

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...