תיאטרון חיפה יקיים מחווה לאחד מגדולי הספרות העברית- מאיר שלו

כפתור הרשמה לקייטנות

 

תיאטרון חיפה יקיים מחווה לאחד מגדולי הספרות העברית- מאיר שלו- על תרומתו לעולם התרבות של הילדים בישראל, ויציג הצגה חדשה על בסיס ספרו "הגשם של סבא אהרון"

 

Ha_Guechem_Chel_Saba_Aharon-P-Festival_Haifa-P-189-RF.jpg

קרדיט: ז'ראר אלון

מורדות לינקולן WB

 

המחווה תתקיים במסגרת פסטיבל חיפה הבינלאומי ה27 להצגות ילדים ונוער
בתאריכים ה-12-14 אפריל 2017, חוה"מ פסח

 

לרגל פסטיבל חיפה להצגות ילדים ונוער, שיתקיים השנה בפעם ה-27, יקיים פסטיבל חיפה מחווה לאחד מגדולי הספרות העברית- מאיר שלו, שהצגת הפסטיבל "השם של סבא אהרון", מבוססת על ספרו.
בתום ההצגה תוענק לשלו תעודת הוקרה ממנכ"לית תיאטרון חיפה וראש עיריית חיפה יונה יהב.

שלו, שראשית דרכו הייתה כסופר למבוגרים, החל לכתוב לילדים ולנוער כמה שנים מאוחר יותר. ספריו ה"הגומות של זהר", "אבא עושה בושות", "וניל על המצח ותות על האף", "הטרקטור בארגז החול", הצלחת שמתחת", סדרת "קרמר החתול" ועוד, הפכו לספרי חובה בכל בית בישראל. סה"כ כתב שלו כ- 16 ספרי ילדים עד כה. על הספר "מבול, נחש ושתי תיבות" שיצא בארץ ב-94', זכה שלו בפרס האיטלקי "פורטה סיבריה". בעבר ספר שלו בראיונות כי הוא אוהב לכתוב ספר ילדים כאשר הוא תקוע עם ספר מבוגרים וכי ילדיו ולאחר מכן נכדיו, החיו- כל אחד בתורו- את כתיבתו לילדים. את "הגשם של סבא אהרון" כתב שלו לפני כעשור, ב-2007 במטרה לחשוף את הילדים לחייהם השוקקים של המבוגרים. עלילת הספר עוסקת בסבא אהרון, אשר יחד שני ידידיו הקשישים המחכים לגשם, יוצא לפסגת הר גבוה כדי לשחרר את העננים הכלואים במערה שם.

שלו, שזכה בעיטור מסדר האמנויות והספרות של צרפת, בפרס נוימן לספרות עברית, דוקטור לשם כבוד של אוניברסיטת בן גוריון ופרסים נוספים, יקבל השנה תעודת הוקרה מעריית חיפה על פועלו ותרומתו בתחום ספרות הילדים העברית.

פסטיבל חיפה להצגות ילדים ונוער הפך לאורך השנים לחותמת של איכות בתחום תיאטרון הילדים ולאחד האירועים המרגשים והמעשירים עבור הורים וילדים.
במשך שלושת ימי הפסטיבל, שיתקיים בתיאטרון חיפה ובמתחם האודיטוריום, יתארחו גם מופעי תיאטרון רחוב מרחבי העולם עם אמנים מהבולטים בתחום.
מדי שנה, מגיעים עשרות אלפי מבקרים מרחבי הארץ כדי לקחת חלק בפסטיבל ולצפות בהצגות מקור חכמות ומהנות לילדים ונוער המופקות במיוחד לרגל הפסטיבל.

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 700 על 100
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...