עוד ארוכה הדרך אל האושר של מכבי חיפה בכדורגל

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB

אין אין אין חגיגה…


אף אחד במכבי חיפה לא מאושר באמת, כולם כולל כולם יודעים שהעונה הזו היא כשלון. על מנת שנוכל להגיד בסוף הפלייאוף, שהעונה הזאת הסתיימה בטעם טוב, מכבי חיפה צריכה לנצח את כל 10 המשחקים שנותרו לה.(הסיכוי לזה קלוש).

09.jpg

עמדו במטרה אחת בנתיים(צילום האתר הרשמי)
אז מועדון כדורגל מכבי חיפה המפואר, עם הקהל הכי גדול בארץ, עם האצטדיון הכי יפה בארץ הצליח להתברג לפלייאוף העליון של ליגת העל בדקה ה 90. ואוווו איזה הישג!!!

איזו עונה נוראית עברה הקבוצה, איזה תצוגות נפל והשפלות. כמעט מול כל קבוצות הליגה בבית ובחוץ, והדבר שהכי ייזכר העונה הזאת זה כישלון התהליך שכל כך דיברו עליו.
מכבי חיפה הצליחה במשימה שהציבה לעצמה, ערב החתמת המאמן גיא לוזון: להגיע לפלייאוף העליון. אומנם, הדרך לא הייתה קלה ולא הייתה יפה, אבל לפחות במטרה אחת עמדו השנה בקבוצה, כי אליפות וגביע כבר לא יהיו העונה.

אשדוד.jpg

התמונה שמשקפת את העונה הזאת (צילום האתר הרשמי)
גיא לוזון אומנם השיג 9 נקודות מתוך 12, מאז שהגיע ואכן השיג את המטרה שהעמיד לעצמו. אך אל לנו לשכוח שהנקודות הושגו על ידי 4 פנדלים, 2 גולים של בלם אחורי, וגול של גילי ורמוט במשחק הכי קשה מול בית"ר ירושלים בטדי.

הסטודיו – אירועי החודש

ביתר.jpg

נצחון חשוב וקשה לגיא לוזון (צילום האתר הרשמי)
אין ספק שגיא לוזון בא לעבוד, גיא לוזון סוף סוף נותן הרגשה שיש עוד טיפת דם אחרונה ירוקה כמובן, במועדון הזה. הרבה זמן לא עמדו ביעדים במכבי חיפה, למעט מילוי האצטדיון בצופים (הישג מכובד בפני עצמו שמעיד על נאמנותם הבלתי-מתפשרת של אוהדי הקבוצה).

751_3480.JPG

הצלחה היחידה של המועדון – מגרש מלא (צילום הנק פוגל)
למעט 9 הנקודות שהביא גיא לוזון, הוא גם הביא משהו שהיה חסר כל כך במועדון: רוח לחימה וכבוד לסמל. השחקנים עשו את כל מה שלוזון ביקש מהם ונלחמו עד הדקה האחרונה (למעט המשחק מול אשדוד שהיה חותמת לעונה המבישה הזו של הירוקים). לוזון מרכיב שחקנים לא לפי שמם, אלא לפי יכולתם באימונים. לדוגמא, הרכבת השוער עומרי גלזר על חשבון השוער הראשון אוהד לויטה, ושחקני הנוער זנטי ובריק. זאת לעומת החלטותיו של המאמן הקודם, שהיה נעול על שחקנים שפשוט היו חלשים, משחק אחרי משחק ועדין היו בהרכב הפותח.

750_1106.JPG

עומרי גלזר הימור מוצלח של גיא (צילום הנק פוגל)
על מנת להשכיח את העונה המבישה הזו, גיא לוזון ושחקניו יצטרכו לנצח את כל משחקי הפלייאוף – לא פחות ולא יותר. מי שחושב, שעצם ההגעה לפלייאוף העליון היא הישג, פשוט לא מבין מה זה המותג מכבי חיפה ומה המשמעות של הקבוצה הזאת, בליגת העל ובכדורגל הישראלי.

אז כנראה שלנצח את כל המשחקים זה לא ריאלי ולא ייקרה, אבל עשרת המשחקים הבאים הם ההכנה לעונה הבאה. אם להסתכל קדימה ולנסות למצות את הטוב ממה שיש, אז מכבי חיפה זכתה ב-10 משחקי אימון מול הקבוצות הטובות בליגה. יש לגיא לוזון ולמועדון את כל הזמן שבעולם להכין את הקבוצה ולבדוק שחקנים ומערכים בזמן אמת… ולא בקיץ מול קבוצות דייגים מאוסטריה במשחקי אימון לפרוטוקול בלבד!

בעשרת המשחקים הקרובים, לוזון יכול ללמוד ולנסות כל מה שהוא רוצה מבחינת מערכים, הרכבים, שחקני נוער ושחקני רכש (שמאכזבים בינתיים). הוא יכול אפילו לשחרר כמה מהם, על מנת לחסוך כמה שקלים לבוס הגדול.

גיא_לוזון.jpg

10 משחקי הכנה לפניך השתמש בהם בחכמה (צילום האתר הרשמי)

מסקנות לעונה הבאה


אם מכבי חיפה לא תלמד מהעונה הזאת לקח ולא תסיק מסקנות, השנה הבאה תהיה גרועה כמו העונה הזאת. אז יהיה חייב שחר לפטר את כולם, מאחרון השחקנים ועד לעומד בראש המערכת. מכבי חיפה טועה וטעתה בכל דבר אפשרי בעונה הזאת. אם זה בבחירת המאמן והצוות ואם זה בבחירת השחקנים. אבל הטעות שחוזרת על עצמה שוב ושוב במועדון היא התזמון של קבלת ההחלטות. מועדון גדול כמו מכבי חיפה, לא יכול לחכות עם קבלת החלטות. במועדון כמו מכבי חיפה אף אחד לא יכול להתגלח על חשבון המועדון. במועדון רציני, אם אתה לא טוב אתה הולך הביתה. אם במכבי חיפה היו מפטרים את הצוות הניהולי והמקצועי במחזור ה-10 וממנים את גיא לוזון, אני מאמין שהמועדון היה היום במקום 2-3, עם סיכוי לאליפות. הבעיה היא כתמיד, שקבלת ההחלטות מתקבלות אחרי שהרכבת יצאה מהתחנה וכבר הכל אבוד.

751_3252.jpg

חיכו יותר מדי זמן לפטר (צילום הנק פוגל)
בשנה הבאה גם לגיא לוזון וגם לשחקנים יש 7 משחקי חסד, כלומר, אם עד המחזור השביעי לא יהיו בקופה 21 נקודות, אז יהיו חייבים במכבי לקבל החלטות קשות. אין מה לעשות… יש להחליף ולהחליף עד שיימצא המתכון שעובד. להיות נחמד וסבלני זה לא מתאים למועדון ענק שיש אחריו עשרות אלפים של אוהדים. השנה הוכח שהסבלנות והנחמדות של שחר, היו בעוכריו.

באר_שבע.jpg

בסיבוב הראשון עוד חלמו על אליפות (צילום האתר הרשמי)
המשחק הקרוב בפלייאוף העליון, יהיה מול הפועל באר שבע במגרשה הביתי. להזכירכם, בסיבוב הראשון מכבי חיפה נצחה את המשחק ואז כולם פינטזו על מקום 1. בסיבוב השני האמת כבר התפוצצה בפרצוף של כולם. אותו משחק ייזכר כמשחק נפל, אשר בייש את המועדון. במשחק הזה מכבי חיפה העיפה כדורים ועמדה בבונקר מביך…

במשחק הקרוב אין לגיא לוזון מה להפסיד, הוא צריך לעלות הכי התקפי, במטרה להשיג ניצחון ולהראות לכל הליגה שמכבי חיפה באה לפלייאוף העליון במטרה אחת וזה לנצח את כולו.

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 700 על 100

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...