"לא ייתכן להכיר בבנות הזוג של החללים ולא באחים"

0
כל ציור יממן זריקה – כפתור

מייסד לנצח אחי אלי דבי: "שוב נעשה עוול קשה לאחים השכולים"

אלי_דבי.JPGמייסד לנצח אחי אלי דבי: "שוב נעשה עוול קשה לאחים השכולים"
הדברים נאמרו לאור ההכרה של משרד הביטחון בבנות הזוג של חללי צה"ל. המשמעות של ההכרה היא שבנות הזוג יוזמנו מעכשיו לאזכרות ויוכלו לקבל טיפול פסיכולוגי במידת הצורך. הן לא יהיו זכאיות לקצבת שארים. הדבר מקומם מאוד בעיני, כבר שנים מתנהל מול משרד הביטחון על מנת לזכות בהכרה דומה. לטענתו, בעוד שלבנות הזוג אין קשר דם לחללים, ולאחר כמה שנים בחלק מהמקרים הן מקימות משפחה חדשה, האחים הם בעלי קירבה ראשונה לחללים וכל החיים מטפלים בהורים וזוכרים בכאב את האח שנפל. אלי דבי לא מפחית מהכאב שמרגישות בנות הזוג, אך הוא סבור שיש צורך לתקן את העוול ולהכיר גם במעמד של האחים השכולים.

כשההורים נפטרים, אין יותר משפחת שכול


כיום משרד הביטחון מכיר בהורים של חללי צה"ל. כשההורים נפטרים, המשפחה השכולה מתה יחד איתם. מאותו הרגע, כל הזכויות, שהיו לאחים, מתבטלות.
ראשית לא מזמינים יותר את קרובי המשפחה לאזכרות.
שנית "הטבות" שהיו לאחים השכולים לא ניתנות יותר כיון שהשכול היה רק של ההורים.

קניון שער הצפון – תדמית כללי WB

אלי דבי: "פנתה אליי אחות שכולה בת 28, שההורים שלה נפטרו עד גיל 30 משרד הביטחון מממן לאחים שכולים לימודים אקדמאים. במקרה שלה ההורים נפטרו ומשרד הביטחון לא מימן לה את הלימודים. השכול מלווה אותי ואת שאר האחים, עד ליום מותנו, לא ייתכן להפסיק להכיר בנו, כשאנחנו מתייתמים".

34323_(1).jpg

האחים השכולים רוצים הכרה, ולא כסף

יש לציין כי האחים השכולים מחפשים הכרה ממשרד הביטחון ולא כסף. "כל מה שאנחנו מבקשים זה שיכירו בשכול שלנו. כשמאבדים אח, השכול הוא כפול. מצד אחד אובדן קשה של אח ומצד שני גם המשפחה שהייתה לך עד מות האח, כבר לא קיימת.

מה הבקשה של האחים השקולים ?
"נתנו את הדבר הכי יקר את האח, רק תכירו בקשר הדם שלנו ותזמינו אותנו לאזכרות אחרי מות הורינו".

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...