מאות שייטים במשט לזכר אח"י אילת – מפרץ חיפה

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB

לזכרם של לוחמי חיל הים


09_צופה_מהיאכטה_על_המשט.jpg

מאות שייטים ועשרות כלי שייט צבעו הבוקר, ו', 28/10/2016, את מפרץ חיפה, במשט ססגוני, לזכרם של הרוגי המשחתת אח"י אילת, אשר טובעה על יד המצרים בשנת 1967

בישראל מתקיימים מפעלים שונים לכיבוד זכרם והנצחתם של הנופלים. למפעלים אלה תרומה משמעותית ליכולתו של עם ישראל להמשיך ולהעמיד דורות של לוחמים, אשר מתנדבים לעמוד לפני המחנה ולהגן על שלומה של החברה הישראלית.
בהקשר הזה ראוי לציון חלקם המיוחד של קהילת שייטי הכרמל, הפועלים מדי שנה להנצחת זכר הנופלים. בקהילת שייטי הכרמל חברים, בין היתר, גם מספר יוצאי חיל הים וביניהם קצינים בכירים.

כללית מוקדים ייעודיים לבדיקות מעבדה WB

המשפחות_בספינה_מלכת_עכו_וסטיל_של_חיל_הים.jpg

משפחות הנופלים בספינה "מלכת עכו" וסטיל של חיל הים
המשט כלל מפרשיות קטנות, יאכטות ממועדון שייטי הכרמל, ספינות מלחמה של חיל הים וספינות נוסעים, אשר עליהן קרובי משפחה וחברים שבאו לכבד את זכרם של 47 לוחמי המשחתת אח"י אילת, אשר נהרגו, עת טובעה המשחתת מול חופי מצריים.

ילדים_בסנונית_בסמוך_לסטיל_של_חיל_הים.jpg

ילדים בסנונית בסמוך לסטיל של חיל הים
צי_המפרשיות_עוטף_את_סטיל_חיל_הים.jpg
צי המפרשיות עוטף באהבה את הלוחמים על סטי"ל חיל הים
מומו_כהן.JPG
מומו כהן
תא"ל במיל' מומו כהן מקהילת שייטי הכרמל סיפר היום לחי פה: המשט היה מעולה ברוח מזרחית חזקה שהגיעה עד למשבים של 22 קשר. למשט הגיעו ספינות ונערים ממכמורת, חדרה, עכו, זבולון וצופי ים. השתתפו מאות ילדים ויכאטונרים ותיקים, אשר חברו יחדיו לחגיגת שייט מאוד מאתגרת, עקב הרוח והצפיפות.
אח"י אילת טובעה כאשר אני הייתי ילד. בנערותי הכרתי ניצול שגר איתנו בבניין. ברבות השנים כרמכ"א (ראש מספן כוח אדם בחיל הים) עסקתי בנושא פתיחת קבר האחים של הרוגי המשחתת אח"י אילת, בעקבות עתירה של משפחת החלל מנחם כהן ז"ל.
עוד סיפר מומו כהן בעת שטבעה המשחתת, ירדו איתה למצולות מספר לוחמים, שגופותיהם לא נמצאו. מספר לוחמים נוספים נקברו בקבר אחים, מכיוון שזיהוים לא התאפשר.

הדגל מונף לזכרם


דגל_חיל_הים_מונף_על_ספינת_שייטי_הכרמל.jpg

דגל חיל הים מונף על ספינת שייטי הכרמל

סיפור טביעתה של אחי אילת


תא"ל במיל' מומו כהן מספר לחי פה: אחי אילת טובעה ב-21 באוקטובר 1967. כחצי שנה אחרי האופוריה הגדולה של מלחמת ששת הימים ובעקבות אירוע מקדים בו סט"רים (ספינות טורפדו) של חיל הים התעמתו עם ספינות מצריות מצפון לסיני. אחי אילת יצאה למשימת סיור והנפת דגל הריבונות הישראלית במים שמצפון לסיני. זוג סטילי קומר מיצריים חמושים בטילי סטיקס ארבו במבואות נמל פורט סעיד. עם התקרבות האילת לאזור נורו 4 טילים מהספינות המיצריות שלושה פגעו באילת והאחד במים. מהפגיעה ניזוקה וטבעה אחי אילת 47 מאנשי ציוותה שהיו מורכבים מהצוות האורגני ומחניכי קורס קציני גנק טבעו. פעולות החילוץ והסיוע רשמו פרק נוסף של גבורה ומנהיגות שנלמדים עד היום. בעקבות אירוע זה חודדו ושונו ההנחיות ובנין הכוח בחיל הים, דבר שבא לידי ביטוי במלחמת יום הכיפורים שבמהלכה חיל הים מופק הלקחים מנצח 40 אפס את ציי סוריה ומצרים.

ספינת_משמר_של_חיל_הים_וסטיל_של_חיל_הים.jpg

ספינת משמר של חיל הים וסטיל של חיל הים
יאכטה_של_מועדון_שייטי_הכרמל.jpg
יאכטה של מועדון שייטי הכרמל
גביעים_למנצחים.jpg
גביעים למנצחים
מפרשית_מדגם_420_לייד_סטיל_של_חיל_הים_וספינת_משפחות_הנופלים.jpeg
מפרשית מדגם 420 לייד סטיל של חיל הים וספינת משפחות הנופלים
קהל_בטכס_חלוקת_הגביעים_2.jpg
קהל בטכס חלוקת הגביעים
קהל_בטכס_חלוקת_הגביעים.jpg
קהל בטכס חלוקת הגביעים

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 700 על 100
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...