עשרות חיפאים מחו בדרישה לתמ"א 38 שפויה בעיר

כפתור הרשמה לקייטנות

עשרות תושבים מחו הבוקר (ו') במספר מוקדים בעיר, בחורב, במרכז הכרמל, ובכרמליה בדרישה למדיניות תמ"א 38 שפויה בעיר, ולא קידום ואישור תוכניות מפלצתיות ללא תכנון וחוסר תשתיות שפוגעות גם בצביון הירוק של חיפה.

003-_מחאה_תמא.JPG

צילום: סמר עודה

המוחים נשאו שלטים עליהם נכתב: "תמ"א 38 בלי תכנון = עיר בלי כיוון" – "תמ"א 38 כדי להציל אנשים, לא לעשות רווחים קלים"- "תמ"א 38 ללא תוכנית עירונית תהפוך את חיפה לעיר בלי נוף ותשתית" ו- "במרכז הכרמל רוצים תמ"א הגיונית". כמו כן חולקו פליירים לעוברים ושבים וכן הוקם דוכן בו החתימו תושבים לתמוך במאבק לתמ"א שפויה בעיר חיפה.

יו"ר הירוקים של חיפה, חבר המועצה אביהו האן: "העירייה מובילה מדיניות של תמ"א 38 ליקוייה, שבה היא מעמיסה הרבה מאוד יחידות בעיקר בשכונת כרמליה וברכס הכרמל ומזניחה את שאר השכונות. כמו כן היא מאפשרת ליזמים להקים תוכניות תמ"א 38 מפלצתיות ללא תכנון כנון, וחוסר תשתיות. אין תשתיות של בתי ספר, אין תשתיות של גני ילדים, אין תשתיות של תחבורה, אין תשתיות של חניה ולא שומרים על צביון הירוק של חיפה. ברדק שאין כדוגמתו, כל אחד חוטף כפי יכולתו בתהליכי אישור התמ"א בועדה המקומית וחייבים לעשות לזה סוף ולהקים מדיניות שפויה בנושא התמ"א 38".

הלל קולודנר, מעמותת תושבי חיפה למען התחדשות עירונית מאוזנת: "אנחנו בעד מדיניות שפויה לתמ"א, ונגד אישור כל תוכנית אותה מגיש קבלן מבלי לקחת בחשבון את הסביבה ובעיות אחרות. לדוגמה ברחוב אלחנן בו אני מתגורר הקבלן קיבל לפני מספר שנים באופן חריג תב"ע לבנות 9 קומות ועכשיו אותו קבלן מבקש היתר בניה לעוד 2.5 קומות על סמך תמ"א 38. הוא רוצה 11.5 קומות וזה נראה לי "חזירי" כי הוא יכול להרוויח טוב מאוד מתשע קומות ואין צורך שיבקש עוד 2.5 קומות. זה פוגע בנו מבחינת התנועה, כי התשתית הקיימת לא בנויה בצורה נכונה מה שיגרום לעומס תנועה, זה פוגע בבניינים הקיימים הסמוכים, בנוסף לפגיעה בעצים כי אישורי הבניה מחייבת הורדת העצים ואנחנו רוצים להמשיך לחיות באותה שכונה ורחוב שקט".

מורדות לינקולן WB

IMG_4200.JPG

צילום: סמר עודה


הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 700 על 100

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...