נפתח המכון לרפוי בעיסוק הגדול בארץ בבית אמות בחיפה

בתי חולים בחיפה, תגליות רפואיות, הצלת חיים בחיפה

נפתח המכון לרפוי בעיסוק הגדול בארץ בבית אמות בחיפה

מאת: סמר עודה - חי פה
03/03/2017, 14:05
הודעות: 2238
עיתונאית - צוות חי פה
נפתח המכון לרפוי בעיסוק הגדול בארץ בבית אמות בחיפה ע"י כללית. המכון כולל 12 מרפאים בעיסוק, ומידי חודש מטופלים בו כ- 550 איש וסך הטיפולים הניתנים בו מידי חודש מגיע לכ-1800.

טיפול במכון החדש לריפו בעיסוק בבית אמות. צבי מינקוביץ (3).JPG
טיפול במכון החדש לריפו בעיסוק בבית אמות. צילום: צבי מינקוביץ

Clalit Health - Quit Smoking
Whatsapp Haifa News


כזכור בחודש מאי אשתקד הודיעה הכללית כי כללית מקימה מכון לרפוי בעיסוק הגדול בארץ בבית אמות צומת דולפין (בת גלים) בחיפה. מכון המשתרע על שטח של 300 מ"ר ומשרת את כל מבוטחי כללית בחיפה, קריות, יישובי חוף הכרמל, נשר ויוקנעם, אשר מופנים ע"י רופאי משפחה ורופאים מקצועיים ממרפאות כללית בקהילה ומכל בתי החולים באזור.

המכון כולל 12 מרפאים בעיסוק ועם פתיחתו מידי חודש מטופלים בו כ- 550 איש וסך הטיפולים הניתנים בו מידי חודש מגיע לכ-1800.

מנהלת שירות ריפוי העסוק של כללית במחוז חיפה וג"מ, ענת קונס: "נוכח ההיקף הגדול של מטופלים וטיפולים, השטח והתנאים במכון הותיק שפעל עד כה בלין לא היו תואמים את הביקוש והצרכים הטיפוליים, הן של המטופלים והן של הצוות. המכון החדש בבית אמות נבנה על פי סטנדרטים מקצועיים גבוהים, בגישה חדשנית ותוך יצירת סביבת עבודה ושירות עדכנית. דגש רב הושם בתכנונו על יצירת אוירה נעימה וידידותית והקפדה על פרטיותם של המטופלים. כמו כן, הושם דגש רב על הנגשת השירות, בכל היבט".

המכון החדש כולל 5 חדרי טיפול פרטניים, בהתאמה לסוגי טיפול שונים, כמו: טיפול קוגניטיבי, טיפול בחולים עם מחלות נוירולוגיות, חדר טיפולים ייעודי לאנשים שעברו כוויות, חדר לבניית סדים וחדר לטיפול באמצעות מציאות מדומה. כמו כן, הוכן מטבח טיפולי מרווח המאפשר למי שתפקודו נפגע להתאמן וללמוד מחדש כיצד לתפקד במטבח מותאם. באולם מרווח שהוכן במכון ניתן גם להעביר מפגשים זוגיים או קבוצתיים. יש לציין כי המכון נמצא במרחק הליכה ממרכז רפואי לין ויישמר הקשר הייעוצי עם המומחים שם. כדי לתת מענה דחוף ומיידי ולשמור על רצף טיפולי עם הרופאים במרכז רפואי לין, הוכן גם חדר טיפולי ריפוי בעיסוק בצמוד למחלקות האורתופדית והטראומה בלין, בו יינתנו טיפול ראשוני והדרכה למטופלים הזקוקים לכך.

פרופ' מ"ק חן שפירא, מנהלת מרחב חיפה וגליל מערבי בכללית: "ההחלטה להקים מכון ריפוי בעיסוק חדשני ועדכני הוא חלק מתנופת פיתוח שירות של כללית בחיפה והתאמתו לצרכים המשתנים בעיר וסביבתה. השטח שהתפנה במרכז רפואי לין, עם צאתו של המכון לריפוי בעיסוק, מאפשר פיתוח שירותים חדשים וחשובים שהועברו מבית חולים יום כרמל, כמו: המטואונקולוגיה".

כללית: כתבות אחרונות בחי פֹּה

כללית: לכל הכתבות בחי פֹּה


יש לכם סקופ? כתבו ישירות לסמר: samar.haipo@gmail.com

תגובות במערכת התגובות של חי פה

חזור אל בריאות בחיפה