ביטלו את הטיול והגיעו להפגין מול בית אבות נאות כיפת הזהב

עובדי עמותת גמלאי המדינה הגיעו היום (ה') מכל רחבי הארץ להפגין מול בית אבות כיפת נאות הזהב בחיפה, על חשבון טיול שהיה מתוכנן לעובדים, כדי להשמיע את קולם של אלה שלא יכולים לדבר.

מנכ"ל העמותה: "המדינה מתנערת מהזקנים שלהם ואנחנו נהיה במקום המדינה אנחנו נדאג שכל מי שפה יקבל את השירות הכי טוב שיכול להיות".

עובדי עמותת גמאלי המדינה הגיעו עד לחיפה כדי לעשות את המחאה החברתית הבאה שתדבר על איך הזקנים יקבלו את מה שמגיע להם

כ-70 איש מעמותת גמלאי המדינה, תלמידי בתי ספר ותושבי המקום הפגינו הבוקר (חמישי) מול בית אבות כיפת נאות הזהב בחיפה, וזאת בעקבות פרשת ההתעללות בקשישים חסרי הישע שנחשפה בערוץ 2. המפגינים הפגינו נגד הבעלים, ההנהלה והעובדים והשמיעו את קולם את אלה שלא יכולים לדבר ודרשו משר הבריאות והרווחה לקחת אחריות. המפגינים הרימו שלטים עליהם נכתב בין היתר: "הקשישים הם לא שק חבטות" – "בתי אבות ללא אלימות" – "תתביישו חזקים על חלשים" – אל תשאר אדיש לקשיש" ועוד.

מנכ"ל עמותת גמלאי המדינה, עו"ד אהוד סרפיאן: "הגענו כדי להשמיע את הקול של אלה שלא יכולים לדבר. אנחנו פה כי אנחנו דואגים לזקנים שלנו. אם המדינה לא תדע לעשות את זה אנחנו נדע לעשות את זה. המדינה מתנערת מהזקנים שלהם ואנחנו נהיה במקום המדינה אנחנו נדאג שכל מי שפה יקבל את השירות הכי טוב שיכול להיות. היחידי שהרים כפפה בדרך לפה והתקשר אליי זה היה יו"ר ההסתדרות שמדבר על מחאה חברתית ואנחנו פה כדי לעשות את המחאה החברתית הבאה שלנו שתדבר על איך הזקנים האלה יקבלו את מה שמגיע להם".

0009_ההפגנה_מול_בית_האבות.JPGשולה, רכזת מחוז חדרה בעמותת גמלאי המדינה: "צריך להטיל את האחריות על שר הבריאות ושר הרווחה זה תפקידם. הקשישים צריכים לקבל את מלוא הטיפול הסיעודי באחריות מלאה ולא להפקיר אותם לאנשים לא מקצועיים, שישברו להם את העצמות שיפגעו בהם שישפילו אותם. לאן הביאו אותנו?. זה חייב להשתנות".

רוני, מתנדב בעמותת גמלאי המדינה: "מי שעשה את הדברים החמורים האלה צריך לשלם על פשעיו. הם צריכים להיכנס לכלא אחד אחד, הדברים האלה מזכירים לנו דברים לא יפים לפני 70 שנה ואסור שדברים כאלה יחזרו".

גם הדור הצעיר האיכותי והאכפתי הגיע להפגין ולהשמיע את קולו "לא נתן שיתנהגו ככה לסבים ולסבתות שלנו"

"אנחנו לא נתן לא לסבא, לא לסבתא להיות כאן. אני מוכנה לבוא כל יום להיות איתם פה ולעזור להם", סיפרה נויה זגדון, עם דמעות בעיניים שיצאה מבית הספר במיוחד כדי להפגין יחד עם חברתה אביבה ליאב שסבתה נפטרה בבית אבות: "אני מוכנה להפסיד בית ספר ולהיות עם הקשישים בבית אבות, כי לא מגיע להם, כי הם סבא וסבתא שלנו ואנחנו לא נתן להם להיות כאן. אנחנו נתן להם את החיים שמגיעים להם. יש פה אנשים שהיו בשואה והם ממשיכים להיות פה וזה כאילו השואה ממשיכה להיות כאן. אנחנו לא נתן לזה לקרות. אני אפסיד בית ספר אני אטפל בהם ואחליף להם חיתול, אני אעשה הכל רק שלא יהיו כאן ויתעללו בהם, כי זה לא מגיע להם. אנחנו צריכים לעזור להם ולהראות להם שיש מישהו איתם".

אביבה ליאב, שסבתה נפטרה בבית האבות המדובר הגיעה במיוחד להפגין ולהראות שהנושא מרגש ומעניין גם את הצעירים: "אנחנו רוצים שיראו שלא רק לזקנים זה מעניין גם את הצעירים זה מרגש וגם לצעירים זה מציק שמתעללים פה בזקנים. זה לא מקובל על אף אחד ואנחנו באים לכאן ויוצאים מבית הספר שלנו ומפגינים מול הבית אבות. זה לא לעניין שרק מבוגרים יהיו פה, גם ילדים באים לפה להפגין כי זה לא מקובל על שום בן אדם לא על מבוגר ולא על ילד".

ששון שאולוב: "באנו להפגין בגלל שככה מתנהגים לסבים ולסבתות שלנו זה לא הוגן והם צריכים לעמוד לדין כל מי שעשה את זה אנחנו נעשה הכל ונגיע כל יום בשביל להפגין כאן".

איתי כהן: "בושה וחרפה איך שמתנהגים לאנשים שלא יכולים להגיב בחזרה".

מבית האבות הספרדי, טרם נמסרה תגובה לטענות שאמר המפגין בכתבה.

P70223-110556.jpg

צילום: סמר עודה
003-_הפגנה_בית_אבות_גמלאי_המדינה.jpg
P70223-111029.jpg
P70223-104735.jpg

לא ניתן להגיב