קבוצת חרדים מחכה כל יום שישי לתלמידי אליאנס כדי להניח תפילין

הורים לתלמידים בבית הספר: לא מקובל עלינו שמנסים להחזיר את הילדים שלנו בתשובה מאחורי גבנו

IMG_1306.JPG

מדי יום שישי מחכה קבוצה של כ – 5 חרדים בפתח בית הספר השש שנתי אליאנס בחיפה ופונה לתלמידים. החרדים מציעים לתלמידים להניח תפילין ולתלמידות נרות לשבת. מרבית התלמידים מסרבים או מתעלמים, אך יש גם כאלה שעוצרים, משוחחים עם החרדים ומניחים תפילין.

בשיחה עם כתבת חי פה סיפר אחד החרדים כי הוא גר בחיפה ובניו לומדים במערכת החינוך בעיר. "ברור שאני לא הייתי רוצה שאנשים ללא אישורי יבואו לילדים שלי", הוא אמר, "אבל מה שאנחנו עושים פה הוא שונה. נכון שזה מאחורי הגב של ההורים, אבל כל מה שאנחנו רוצים זה לקרב תלמידים ליהדות, לא יותר מזה".
אמא לתלמיד בכיתה י"א אמרה כי היא הופתעה מאוד כששמעה מהבן שלה על התופעה. "אני שולחת את הבן שלי כל יום לבית הספר, ואני מאוד רגועה כי אליאנס הוא בית ספר מצויין. יחד עם זאת לא מקובל עליי שאנשים ינצלו את הילד שלי ויפנו אליו בלי שאני יודעת על כך. ראינו כבר הרבה בני 16, שהיו קצת מבולבלים או מדוכאים, וכמה מפגשים עם רבנים הספיקו בשביל להחזיר אותם בתשובה. אני מצפה מהנהלת בית הספר וממשרד החינוך לא לאפשר לאנשים לפנות לתלמידי תיכון, אם הם מעוניינים להחזיר אותם בתשובה".
כזכור לפני כ – 4 שנים בבית הספר השש שנתי עירוני ה' בכרמל הוצב דוכן בו יכלו תלמידים להתפלל. הורים לתלמידים בבית הספר סברו כי אין זה ראוי בשטח בית הספר לאפשר עיסוק בפעילות שאינה פדגוגית.
בבית הספר אליאנס החרדים אינם נכנסים לשטח בית הספר, אך הורים סבורים כי עדיין המעשה מכעיס ולא ראוי. "אני לא מוכן שאף אחד יפנה לבן שלי מהרגע שהוא יוצא מפתח בית הספר ועד שהוא עולה על ההסעה ויסית אותו, ולא משנה לאיזו מטרה. אני לא רוצה שהוא ידבר עם חרדים, אבל גם לא עם יהודים משיחיים או אם אנשים עם כל מיני אג'נדות פוליטיות. בית הספר מיועד ללימודים ולא לשום דבר אחר".

נכון לרגע פרסום הכתבה לא התקבלה תגובת העירייה.

ממשרד החינוך במחוז נמסר בתגובה כי בתי הספר השש שנתיים הם בבעלות עירונית.

חינוך בחיפה

2 תגובות
  1. טניה אמר/ה

ואני נתקלתי בשבתות כששליח חב"ד מגיע לגן משחקים עם ממתקים ושלוקים, ואומר פסוקים ילד שחוזר אחריו מקבל ממתק או שלוק. בדכ"כ הם מגיעים לשכונות חלשות. שמעתי שהעירייה נותנת תקציבים לכך היתכן???

2. מיכה אמר/ה

"לקרב .. אל היהדות, לא יותר מזה"… זה בדיוק מה שמעורר את החרדות של ההורים.האם זו הדרך היפה לקרב אל היהדות ????
    כמו דוכן של מוכרי סמים שאורבים ליד הגדר ?
    לי זה נשמע לא כשר ולא יהודי בכלל.
    חב"ד הם חב"ד, ונער צריך להבין *גם* מה למה חסידות שלהם שואפת.

לא ניתן להגיב