שיעור מרתק לתלמידי כפר חסידים מפי לוחם האש אלי כהן

חינוך, אורח חיים בריא. הורים וילדים, טיפול בבעלי חיים, רפואה משלימה, תזונה,טיפולים אסתטיים, פעילות גופנית ורוחניות.

שיעור מרתק לתלמידי כפר חסידים מפי לוחם האש אלי כהן

מאת: ירון כרמי
11/01/2017, 22:26
הודעות: 452
עורך חי פה
09 אלי כהן מרצה לפני התלמידים.jpg
אלי כהן מרצה לפני התלמידים בכפר חסידים


Haifa theater
Whatsapp Haifa News


"לוחם האש" אלי כהן -הגיע לכפר הנוער חסידים להרצאה מרתקת

לוחם האש אלי כהן הזכור מהסדרה גיבורים אשר שודרה בערוץ 10 , מפקד צוות כבאים ודובר מחוז דרום בשרותי הכבאות, הגיע בשבוע שחלף להרצות בפני 200 תלמידי כפר הנוער הדתי " כפר חסידים".


אלי העביר לתלמידים בשעה וחצי הרצאה מיוחדת על סיפור חייו, הרצוף במכשולים ואתגרים יוצאי דופן, דרך תנאים לא קלים בשכונת ילדותו באשקלון, בצל אב הנכנס ויוצא מבתי הכלא, עבור דרך בחירות נכונות בצמתי החיים, מתוך שאיפה לגדול ולהתפתח כאדם נורמטיבי בחברה ועד להתמודדות עם בנו אשר נולד עם נכות קשה, עובדה אשר הכניסה את כל המשפחה הצעירה לסחרור אשר כלל אשפוזים תכופים ואשפוזים תכופים בבתי החולים עד שנפטר בגיל 8. אלי הצליח לרתק את התלמידים, וסחף אותם למסע מעצים של חוויה רגשית מעוררת השראה ומוטיבציה, אשר בסופה הנוכחים יצאו עם ארגז כלים עשיר להתמודדות במצבים שונים בחיים.

מנהל בית הספר יצחק זרוע סיפר: התלמידים היו מרותקים להרצאה ולסיפור חייו האישי של אלי, גיל הנעורים כרוך בהתמודדות של בני נוער עם קשיים לימודיים, חברתיים ומשפחתיים וחשוב לנו להקנות לתלמידים לא רק ידע לימודי אלא גם ערכים וכלים לחיים.

סיפורו של אלי מעורר השראה, שכן הוא לא מספר רק על מסכנות ועל הקשיים שחווה, אלא על ההתמודדות שלו וזה מסר שרצינו להעביר לתלמידים - לא משנה מה נקודת הפתיחה של אדם בחיים, אלא מה הבחירה שהוא עושה האם הוא נכנע או מתמודד, איך הוא מנתב את הכוחות שלו להתמודדות וצמיחה מתוך הקושי.

כפר הנוער הדתי כפר חסידים, הנו מודל חינוך ייחודי הכולל בית ספר, פנימייה ומשק חקלאי בו התלמידים עובדים, לומדים ועושים ניסויים ועבודות חקר. בכפר לומדים תלמידים מכל קשת החברה הישראלית, מהמרכז ומהפריפריה, צברים ועולים חדשים לרבות תלמידים מ"בני מנשה".

המנהל מדגיש: "אנחנו מקבלים כל תלמיד כי אנחנו מאמנים שלכל אחד יש פוטנציאל. הכפר עוטף את התלמידים ומעניק להם את כל הכלים להצליח.

חוג אנגלית בחיפה - הלן דורוןתגובות המשתתפים בהרצאה :


עידן: ״למדתי לא לשמור דברים בבטן, אין לא יכול יש לא רוצה״
אחת המורות ציינה: ״אלי לימד אותם בשעתיים של הרצאה מה שאנחנו מלמדים ב-20 שיעורים. נגע בהמון תחומים שאנו מנסים להעביר להם״.
התלמידה נסטיה אמרה: ״חשוב להתמודד עם דברים ולא לוותר לעצמי״

לוחמי האש - חיפה: כתבות אחרונות בחי פֹּה

לוחמי האש - חיפה: לכל הכתבות בחי פֹּה


תגובות במערכת התגובות של חי פה

חזור אל חברה וחינוך בחיפה