ג'נרל אלקטריק שכרה שטח של 4000 מ"ר בפארק מדעי החיים

נקודת מפגש לבעלי עסקים בחיפה לצורך זיהוי הזדמנויות משותפות, רישות עיסקי, יזמויות

ג'נרל אלקטריק שכרה שטח של 4000 מ"ר בפארק מדעי החיים

מאת: נגה כרמי
24/12/2016, 10:38
הודעות: 430
מנהלת - חי פֹּה
יש גם תעשייה נקייה בחיפה

פארק מדעי החיים הבניין הראשון.jpg
פארק מדעי החיים הבניין הראשון (צילום: ירון כרמי)

clalit mashlima
מבזקי חדשות בוואטסאפ


הנה ההוכחה שחיפה דווקא יכולה להמשיך ולהתקדם לכיוון של תעשייה נקיה (Clean-Tech) ולא חייבת להיתקע לנצח עם תעשייה מזהמת

החברה הכלכלית לחיפה מדווחת היום כי חברת General Electric GE תקים מרכז פיתוח עולמי בפארק מדעי החיים ההולך ונבנה בימים אלה בחיפה, ממזרח ובצמוד למת"ם.

החברה שכרה שטח של 4000 מ"ר בפארק מדעי החיים, אשר ישמש כמרכז פיתוח עולמי למוצרי דימות. הסכם השכירות נחתם השבוע עם החברה הכלכלית לחיפה וחברת "מבנה", לאחר שלאחרונה חתמו גם חברת סונובה ישראל והחממה הטכנולוגית MindUP (בתחום הרפואה הדיגיטלית) על הסכם שכירות ארוך טווח בפארק מדעי החיים בחיפה.


מרכז הפיתוח העולמי של קונצרן הענק האמריקאי יכלול משרדי ניהול ומעבדות מחקר ופיתוח למכשירי דימות. ג'נרל אלקטריק מצטרפת לחברת סונובה ישראל המתמחה במכשירי שמיעה, ולחממה הטכנולוגית MindUP (בתחום הרפואה הדיגיטלית, השייכת למדטרוניק, IBM, קרן הון סיכון 'פיטנגו' והמרכז הרפואי רמב"ם) אשר יפעלו בפארק. הנהלת הפארק נמצאת בימים אלה במגעים מתקדמים עם חברות בינלאומיות נוספות להשכרת שטחים במתחם ועד כה הושכרו כ- 6,800 מ"ר בבניין הראשון בפארק, עם הכנסות שנתיות של כ- 5.6 מיליון ₪.

09 מעמד החתימה על הסכם השכירות.  מימין - ארז לוי מנהל חטיבת אולטרסאונד ישראל של GE Healthcare ומשמאל אור שחף מנכל החברה הכלכלית לחיפה.JPG
מעמד החתימה על הסכם השכירות. מימין - ארז לוי מנהל חטיבת אולטרסאונד ישראל של GE Healthcare ומשמאל אור שחף מנכל החברה הכלכלית לחיפה


לדברי אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית חיפה, הבניין הראשון בפארק מדעי החיים יאוכלס כבר בחודש הבא.

"פארק מדעי החיים" ממוקם במבואות הדרומיים של חיפה, כחלק מאסטרטגיה להמשך הפיתוח של התעשיות הנקיות עתירות הידע בכניסה לעיר. הפארק בבעלות משותפת של החברה הכלכלית לחיפה וחברת מבני תעשייה. על פי התכנית, הפארק יתפרש על שטח כולל של 31 דונם עליו יוקמו 5 בניינים בהיקף כולל של 85 אלף מ"ר.

Taltul evants


הבניין הראשון בשטח כולל של 12,000 מ"ר הוקם בעלות של 100 מיליון שקלים ע"י השותפים בפרוייקט – החברה הכלכלית לחיפה וחברת 'מיבנה'. הפארק מציע תמיכה בכל תשתיות המחקר והפיתוח לחברות מהתחום. הוא מיועד לחברות העוסקות בכל סוגי המחקר והפיתוח של מכשור רפואי, ביולוגיה, ביו-טק, ביו-אינפורמטיקה, ננוטכנולוגיה, הנדסה חקלאית, מחקר רפואי ועוד.


עוד נמסר מטעם החברה הכלכלית כי מרכז הפיתוח של ג'נרל אלקטריק (GE HEALTHCARE) ישראל אשר יוקם בפארק, יתמקד בפיתוח מוצרי דימות של GE לשוק חדרי המיון והטראומה ויכלול צוות גדול של אנשי פיתוח תוכנה ואלגוריתמים, מעבדות אלקטרוניקה וחומרה. בנוסף תעביר GE לפארק מדעי החיים חיפה מספר יחידות רווח נוספות ואת צוות המכירות והשירות של הקונצרן בישראל.

פארק מדעי החיים: כתבות אחרונות בחי פֹּה

פארק מדעי החיים: לכל הכתבות בחי פֹּה

נגה כרמי-מנהלת חי פֹּה
haipo.info@gmail.com 052-2410689

תגובות במערכת התגובות של חי פה

חזור אל כלכלה ועסקים בחיפה