אושרו המלצות ועדת המשנה לתמיכות עם הידוק הפקוח על אל מידאן

ישיבת מועצת העיר אישרה את סיכום ועדת המשנה לתמיכות, שאישרה מתן סיוע של מעל מיליון שקלים לתאטרון אלמידאן וזאת בשל אישור מינהל תקין שהתאטרון קיבל מרשם העמותות. חבר המועצה שי בלומנטל, הציע להדק את הפקוח על התאטרון, הצעה שהתקבלה וזכתה לאישור רוב חברי המועצה.

אישור__הצבעה.jpg

צילום: סמר עודה
הצעתו של חבר המועצה שי בלומנטל להדק את הפיקוח על תיאטרון אלמידאן עוררה בהתחלה סערה בקרב חלק מחברי המועצה אבל בסוף היא זכתה לאישור רוב חברי המועצה ואושרה.

חבר המועצה איתי גלבוע אמר: "אני לא אוהב את הדו קיום הקיים בארץ שמשרד התרבות מוביל, אני כן אוהב את הדו קיום שקיים כאן בעיר חיפה" ופנה בלומנטל באומרו "מה שאתה מציע זה שמבקר העירייה יהיה קומיסר על התכנים".

בלומנטל הבהיר, כי בכלל לא התכוון לתכנים ואמר: "אני לא מבקש פיקוח על התכנים אלא על אירועים כמו האירועים הפוליטיים שהיו בעבר וגרוע מזה, אירועים שבינם לבין תיאטרון אין כלום. אני אני רוצה שיהיה שם תאטרון נטו. ברור שלא אני לא קומיסר ואני לא מבין בזה".

חבר המועצה ג'מאל ח'מיס, לא אהב שבכלל מתקיימת הצבעה חופשית לגבי הסעיף הזה ופנה לראש העיר בשאלה: "למה צריך להתקיים דיון על הסעיף הזה במיוחד? לכל הסעיפים באתם מוכנים ועל הסעיף הזה יש חופש הצבעה. אני לא מבין את זה". ראש העיר ענה כי אין שום חופש הצבעה.

מנכ"ל העירייה הדגיש, כי הפיקוח יחול על כל העמותות וכי ישנו פיקוח על כל מוסד.

כעת ניתנה המשימה לאילנה טרוק, ראש מערכת החינוך, התרבות והרווחה למנות מפקח שיפקח גם על תיארטון אלמידאן.

תיאטרון אלמידאן

לא ניתן להגיב