רוקולנוע חוגג 25 שנה של הפקות רוק בחיפה

אירועים בחיפה, מופעים, אמנות, הצגות, קונצרטים

רוקולנוע חוגג 25 שנה של הפקות רוק בחיפה

מאת: הדס בן-ארצי
05/12/2016, 07:03
הודעות: 38
עיתונאית - צוות חי פה
ערב יום שישי ,ערב חגיגי במיוחד ליורם מארק רייך, אושיה חיפאית, רבים מאיתנו מכירים את שמו מן העיתונות, אחרים מעולם המוזיקה ולא מעט מערבי "רוקולנוע".

בשישי, 04/11/2016, נערך ערב חגיגי בחיפה, לרגל עשרים וחמש שנים של עשיה תרבותית אלטרנטיבית במסגרת "רוקולנוע" וארבעים (!) שנות יצירה מוזיקלית ללהקת קילר הלוהטת, בה יורם מככב כסולן הלהקה.

צפו בוידאו שצילמנו בערב זה:Haifa theater
Whatsapp Haifa Newsחוזרים בזמן


יורם ריכז את השמחות לערב פרוע במיוחד בו איחד בקהל את כל הגילאים, מיטב האומנים וגם לא מעט דמויות ציבוריות שנהנו מכל רגע והנהנו בראשם כאילו חזרו לגיל העשרה.

חן ליברמן - עורכת ומגישת התרבות בערוץ 10 ויורם מארק רייך.jpg
חן ליברמן - עורכת ומגישת התרבות בערוץ 10 ויורם מארק רייך


ובין האנשים שצפו בערב הזה היה גם כתב התרבות חן לב, בעבר כותב ועורך מדור התרבות המיתולוגי במקומוני "מעריב": "זמן חיפה" ו"זמן קריות". לב כותב כיום עבור מדור התרבות של "מעריב" ומשמש כמנחה אורח בערבי הרוקולנוע, בעיקר בכל מה שקשור ללאונרד כהן. כמו זה שיתקיים בערב שישי הקרוב, ויוקדש הפעם לזכרו של כהן.

הדב בן ארצי וחן לב - כתב התרבות של מעריב.jpg
הדב בן ארצי וחן לב - כתב התרבות של מעריב


"זה יהיה כבר האירוע הרביעי על לאונרד כהן, שאני מנחה עם יורם. לצערנו, הפעם יהיה זה בעיקר אירוע לזכר האיש ולא לכבודו- כמו שעשינו עד כה", מספר לב. "לאירועים האלה בפרט ובכלל לערבי הרוקולנוע, יש המון קהל והמון ביקוש. ברוב הפעם יש סולד אאוט ולא מעט אנשים נאלצים ללכת הביתה לצער כולם, אז תמיד מומלץ לרכוש כרטיסים מראש".

09 - הדס בן-ארצי ויורם מארק רייך.jpg
הדס בן-ארצי ויורם מארק רייךדינוזאור תרבותי


זה משהו שיותר קשור לסצנה החיפאית או שבאים לראות את הערבים האלה גם אנשים מתל אביב?
"אני יודע ממה שיורם מספר לי, שיש לא מעט אנשים שאכן עושים את זה ומגיעים לאירוע גם מה שנקרא 'מעבר לים'. חוץ מזה, שכמובן רוב המנחים האורחים, כמוני למשל, עושים את הדרך הזאת מאזור המרכז ובחזרה כמובן, בשמחה ובהתנדבות".עד כמה מדובר במוסד חיפאי? בכל זאת, מדובר בערבים שנערכים כבר מעל ל-25 שנים.
"אכן מדובר בדינוזאור תרבותי שהוא כאן כדי להישאר. זה לא עניין של מה בכך ויש לו ביקוש גדול מתברר. יש אנשים סקפטיים ואני מודה שבהתחלה גם אני נמניתי עליהם, שמעולם לא היו באירוע הזה ולא מבינים על מה כל המהומה. אבל ברגע שבאים לערב מהסוג הזה, וכמובן רואים אולם מלא באנשים שבאו עבור הקרנת הקליפים ועבור ההרצאה, מבינים את הקסם שיש בו ומדוע הקסם הזה נמשך כל כך הרבה זמן. מה גם שיורם כל הזמן מנסה לשלב כמה שיותר קליפים נדירים ומיוחדים ולחדש עבור הקהל. למשל, הוא הכניס בשנים האחרונות כמעט בכל ערב כזה קטעי נגינה חיים של אמנים מקומיים בהתאם לנושא. זאת כמובן בנוסף לכל מיני תתי אירועים שצמחו מה'רוקולנוע'".

להקת סטלה מריס על הבמה.jpg
להקת סטלה מריס על הבמה


וכשאתה לא מנחה, אתה גם מגיע כצופה מן השורה?
"בהחלט, בעיקר בערבים על טהרת הבלוז אותם מנחה אלי מרכוס שהוא בלוזיסט-על ויזם בלוז מאוד מוכר בארץ. כשסיקרתי אירועי תרבות בחיפה וראיינתי אותו לקראת האירועים שהוא מתארח בהם, למדתי המון וכשבאתי כצופה לראות אותו פשוט נשמטה לי הלסת: לצד ההרצאה המעלפת שלו על אמני בלוז מהשורה הראשונה, הוא מנגן קטעי בלוז בצורה מדהימה ואותנטית. מבחינתי זה הישג משמעותי של יורם- להצליח לצוות אליו אדם כמו אלי לטובת האירועים הללו. בטח כשמדובר במישהו שמגיע במיוחד מחוץ לחיפה רק לצורך הזה".


את הערב חתמו להקת אוברטון האגדית , למי שהצליח לפספס (קצת קשה, בכל זאת הם בכל מקום) מדובר בלהקת קאברים חיפאית ותיקה כבר 14 שנה חור=שים את הארץ במופעים מלאים בפסטיבלים ומופעי חוצות ברפרטואר בקלאסיקות רוקנרול ולהיטי גלגל"צ ומנסים להביא את חול הכי קרוב לארץ עם האמנים הגדולים בכל הזמנים.אצלהם לא תרגישו כמו עוד ערב של קאברים,הם נכנסים לנעלים של כל שיר ושיר ומחיים אותו מחדש, לעיטים הלהיטים נשמעים יותר טובים כשהם יוצאים מהם.
בטמפל בר ב-7 לחודש טמפל בר חיפה הופעה למי שרוצה קצת לעשות שמח איתם
אסף עינב רונן זוננשיין - להקת אוברטון.jpg
אסף עינב רונן זוננשיין - להקת אוברטון

הדס בן ארצי ולירן חולצה אפורה.jpg
הדס בן ארצי ולירן חולצה אפורה

אלינה מצלמת.jpg

אפי נצר - הללויה.jpg
אפי נצר - הללויה

הדס בן ארצי וחברי להקת סטלה מריס בחדר האומנים.jpg
הדס בן ארצי וחברי להקת סטלה מריס בחדר האומנים

רוקדים בקהל.jpg
חגיגה בקהל

יורם מארק רייך סולן קילר הלוהטת.jpg
יורם מארק רייך סולן קילר הלוהטת


אומנות בחיפה: כתבות אחרונות בחי פֹּה

אומנות בחיפה: לכל הכתבות בחי פֹּה


תגובות במערכת התגובות של חי פה

חזור אל תרבות ואירועים בחיפה