רוקולנוע חוגג 25 שנה של הפקות רוק בחיפה

ערב יום שישי ,ערב חגיגי במיוחד ליורם מארק רייך, אושיה חיפאית, רבים מאיתנו מכירים את שמו מן העיתונות, אחרים מעולם המוזיקה ולא מעט מערבי "רוקולנוע".

בשישי, 04/11/2016, נערך ערב חגיגי בחיפה, לרגל עשרים וחמש שנים של עשיה תרבותית אלטרנטיבית במסגרת "רוקולנוע" וארבעים (!) שנות יצירה מוזיקלית ללהקת קילר הלוהטת, בה יורם מככב כסולן הלהקה.

צפו בוידאו שצילמנו בערב זה:

חוזרים בזמן

יורם ריכז את השמחות לערב פרוע במיוחד בו איחד בקהל את כל הגילאים, מיטב האומנים וגם לא מעט דמויות ציבוריות שנהנו מכל רגע והנהנו בראשם כאילו חזרו לגיל העשרה.

חן_ליברמן_-_עורכת_ומגישת_התרבות_בערוץ_10_ויורם_מארק_רייך.jpg

חן ליברמן – עורכת ומגישת התרבות בערוץ 10 ויורם מארק רייך
ובין האנשים שצפו בערב הזה היה גם כתב התרבות חן לב, בעבר כותב ועורך מדור התרבות המיתולוגי במקומוני "מעריב": "זמן חיפה" ו"זמן קריות". לב כותב כיום עבור מדור התרבות של "מעריב" ומשמש כמנחה אורח בערבי הרוקולנוע, בעיקר בכל מה שקשור ללאונרד כהן. כמו זה שיתקיים בערב שישי הקרוב, ויוקדש הפעם לזכרו של כהן.

הדב_בן_ארצי_וחן_לב_-_כתב_התרבות_של_מעריב.jpg

הדב בן ארצי וחן לב – כתב התרבות של מעריב
"זה יהיה כבר האירוע הרביעי על לאונרד כהן, שאני מנחה עם יורם. לצערנו, הפעם יהיה זה בעיקר אירוע לזכר האיש ולא לכבודו- כמו שעשינו עד כה", מספר לב. "לאירועים האלה בפרט ובכלל לערבי הרוקולנוע, יש המון קהל והמון ביקוש. ברוב הפעם יש סולד אאוט ולא מעט אנשים נאלצים ללכת הביתה לצער כולם, אז תמיד מומלץ לרכוש כרטיסים מראש".

09_-_הדס_בן-ארצי_ויורם_מארק_רייך.jpg

הדס בן-ארצי ויורם מארק רייך

דינוזאור תרבותי

זה משהו שיותר קשור לסצנה החיפאית או שבאים לראות את הערבים האלה גם אנשים מתל אביב?
"אני יודע ממה שיורם מספר לי, שיש לא מעט אנשים שאכן עושים את זה ומגיעים לאירוע גם מה שנקרא 'מעבר לים'. חוץ מזה, שכמובן רוב המנחים האורחים, כמוני למשל, עושים את הדרך הזאת מאזור המרכז ובחזרה כמובן, בשמחה ובהתנדבות".

עד כמה מדובר במוסד חיפאי? בכל זאת, מדובר בערבים שנערכים כבר מעל ל-25 שנים.
"אכן מדובר בדינוזאור תרבותי שהוא כאן כדי להישאר. זה לא עניין של מה בכך ויש לו ביקוש גדול מתברר. יש אנשים סקפטיים ואני מודה שבהתחלה גם אני נמניתי עליהם, שמעולם לא היו באירוע הזה ולא מבינים על מה כל המהומה. אבל ברגע שבאים לערב מהסוג הזה, וכמובן רואים אולם מלא באנשים שבאו עבור הקרנת הקליפים ועבור ההרצאה, מבינים את הקסם שיש בו ומדוע הקסם הזה נמשך כל כך הרבה זמן. מה גם שיורם כל הזמן מנסה לשלב כמה שיותר קליפים נדירים ומיוחדים ולחדש עבור הקהל. למשל, הוא הכניס בשנים האחרונות כמעט בכל ערב כזה קטעי נגינה חיים של אמנים מקומיים בהתאם לנושא. זאת כמובן בנוסף לכל מיני תתי אירועים שצמחו מה'רוקולנוע'".

להקת_סטלה_מריס_על_הבמה.jpg

להקת סטלה מריס על הבמה
וכשאתה לא מנחה, אתה גם מגיע כצופה מן השורה?
"בהחלט, בעיקר בערבים על טהרת הבלוז אותם מנחה אלי מרכוס שהוא בלוזיסט-על ויזם בלוז מאוד מוכר בארץ. כשסיקרתי אירועי תרבות בחיפה וראיינתי אותו לקראת האירועים שהוא מתארח בהם, למדתי המון וכשבאתי כצופה לראות אותו פשוט נשמטה לי הלסת: לצד ההרצאה המעלפת שלו על אמני בלוז מהשורה הראשונה, הוא מנגן קטעי בלוז בצורה מדהימה ואותנטית. מבחינתי זה הישג משמעותי של יורם- להצליח לצוות אליו אדם כמו אלי לטובת האירועים הללו. בטח כשמדובר במישהו שמגיע במיוחד מחוץ לחיפה רק לצורך הזה".

את הערב חתמו להקת אוברטון האגדית , למי שהצליח לפספס (קצת קשה, בכל זאת הם בכל מקום) מדובר בלהקת קאברים חיפאית ותיקה כבר 14 שנה חור=שים את הארץ במופעים מלאים בפסטיבלים ומופעי חוצות ברפרטואר בקלאסיקות רוקנרול ולהיטי גלגל"צ ומנסים להביא את חול הכי קרוב לארץ עם האמנים הגדולים בכל הזמנים.אצלהם לא תרגישו כמו עוד ערב של קאברים,הם נכנסים לנעלים של כל שיר ושיר ומחיים אותו מחדש, לעיטים הלהיטים נשמעים יותר טובים כשהם יוצאים מהם.
בטמפל בר ב-7 לחודש טמפל בר חיפה הופעה למי שרוצה קצת לעשות שמח איתם
אסף_עינב_רונן_זוננשיין_-_להקת_אוברטון.jpg

אסף עינב רונן זוננשיין – להקת אוברטון
הדס_בן_ארצי_ולירן_חולצה_אפורה.jpg
הדס בן ארצי ולירן חולצה אפורה
אלינה_מצלמת.jpgאפי_נצר_-_הללויה.jpg
אפי נצר – הללויה
הדס_בן_ארצי_וחברי_להקת_סטלה_מריס_בחדר_האומנים.jpg
הדס בן ארצי וחברי להקת סטלה מריס בחדר האומנים
רוקדים_בקהל.jpg
חגיגה בקהל
יורם_מארק_רייך_סולן_קילר_הלוהטת.jpg