שר הבטחון ליברמן התארח בספינת חיל הים הבריטי "בולוורק" בחיפה

ספינת הצי המלכותי בולוורק בחיפה

ספינת_חיל_הים_הבריטי_בולוורק_בחיפה._צילום_-_יואב_ארגמן.jpeg

ספינת חיל הים הבריטי בולוורק בחיפה. צילום – יואב ארגמן

הספינה השנייה בגודלה בצי הבריטי עוגנת היום בחיפה, לאחר תמרון במזרח סואץ

מדברי שגריר בריטניה בישראל דיוויד קוורי:

זוהי הספינה הבריטית הגדולה ביותר אשר ביקרה בישראל מזה שנים רבות והיא הספינה הגדולה ביותר אשר הגיעה לחיפה ב-15 השנים האחרונות. עגינתתה של הספינה בחיפה מעידה על חוזק היחסים בין בריטניה לישראל. זהו אירוע המעיד גם על חשיבות העבודה המשותפת שלנו (הממלכה הבריטית) מול האתגרים האזוריים. חשוב שנעבוד יחד. זה גם מעיד על הרצון שלנו לעשות אפילו יותר ביחד.

שגריר_בריטניה_בישראל_דיוויד_קוורי__-_השר_ליברמן_וקצין_מהצי_הבריטי__2.jpg

שגריר בריטניה בישראל דיוויד קוורי – השר ליברמן וקצין מהצי הבריטי
https://www.youtube.com/watch?v=ZdieMaDlNTA

מדברי שר הבטחון ליברמן:

ראשית אני רוצה להודות לשגריר על ההזמנה וההזדמנות לראות את הספינה השניה בגודלה בצי המלכותי כאן בחיפה. זו ספינה מרשימה, גדולה וחזקה. אולי יום אחד גם לנו יהיה משהו דומה, אני לא בטוח אבל לפחות ננסה. הביקור הזה הוא סימן לשיתוף הפעולה העמוק בינינו. בין משרדי הביטחון שלנו מתקיים קשר עמוק, והביקור בחיפה מחזק אותו. שמעתי היום על הפעילויות שלכם ולאור המתרחש סביבנו זהו ביקור חשוב מאוד. אנו עוקבים אחר המאורעות בים התיכון ואני מקווה ששיתוף הפעולה בינינו ימשיך גם בעתיד. מתחילת הדרך לאימפריה הבריטית היה את הכוח הימי המשמעותי ביותר, והצי המלכותי ממשיך בכך. אני מקווה שגם בישראל נבין את החשיבות של חיזוק ומקצוע חיל הים. המוכנות שלכם לשתף אותנו בפעילויות שלכם ראוחה להערכה ואנו מעריכים את שיתוף הפעולה.

רקע על ביקור הספינה:

ספינת הצי המלכותי בולוורק הגיעה לחיפה

ספינת חיל הים הבריטי בולוורק הגיעה היום (שלישי, 22 בנובמבר) לביקור קצר בחיפה, לאחר שהשלימה משימה במזרח סואץ. כחלק מכוח המשימה המבצעי של חיל הים הבריטי הספינה נועדה לאפשר לבריטניה להגיב באופן מיידי לכל אירוע או משבר מעבר לים.

עד לביקורה של הספינה דפנדר באילת ביוני האחרון, לא ביקרה בישראל ספינה מבצעית בסדר גודל כזה מאז 2009. הביקור האחרון באילת והביקור הנוכחי בחיפה הם ביטוי לקשר ההדוק בין חיל הים המלכותי לחיל הים הישראלי, ושל המחויבות לחזק ולשמר אותו. חברי צוות הספינה בולוורק ייפגשו עם אנשי חיל הים הישראלי כדי לדון בסוגיות משותפות, וגם יאתגרו אלה את אלה על מגרש הרוגבי.

שגריר בריטניה בישראל, דיוויד קוורי, אמר:
"אני שמח שספינת חיל הים המלכותי בולוורק יכלה להגיע לישראל במהלך משימתה הנוכחית. כחלק מחיזוק היחסים הביטחוניים עם ישראל, הביקור הזה מגלם את המחויבות העמוקה של בריטניה לשימור הביטחון האזורי".

קפטן הספינה ג'יימס פרקין אמר:
"חיפה נהדרת ואני שמח שיכולנו להגיע אליה. אני מצפה בכיליון עיניים לביקורי הראשון בישראל כנציג חיל הים ולפגישותיי עם אנשי חיל הים הישראלי".

אורכה של הספינה בולוורק 176 מטר, עם דחי של 18 אלף טונות ויכולת קיבולת של 3,000 טונות מים נוספים לצורך הצפת סיפון ירכתיים להפעלת אסדות נחיתה גדולות. בולוורק היא הספינה השנייה בגודלת בצי הבריטי ומסוגלת לנוע עצמאית מבריטניה לדרום האוקיינוס האטלנטי ובחזרה ללא תדלוק. צוות הספינה כולל 400 איש ועוד כ-170 חיילי חיל הים המלכותי ו-42 לוחמי קומנדו על ציודם, הכולל רכבים משוריינים מדגם ויקינג המיועדים לתנועה בכל תנאי הסביבה ורכבי תמיכה שניתנים להנחתה מאחת משמונה אסדות הנחיתה של האונייה.

לאחר ביקורה בחיפה תמשיך הספינה בולוורק בפעילותה כחלק מכוח המשימה הבריטי המוצב באזור. הספינה צפויה לשוב לבריטניה בדצמבר ותוחלף על ידי הספינה אלביון ב-2017.

לא ניתן להגיב