פרופ' יוחאי אדיר מונה ליו"ר האיגוד הישראלי למחלות ריאה

מנהל מערך רפואת הריאות של כללית בחיפה, פרופ' יוחאי אדיר, נבחר כיו"ר האיגוד הישראלי למחלות ריאה. בתפקידו החדש הוא מחליף את ד"ר אמנון אריאל ,מנהל מחלקת ריאות בביה"ח העמק בעפולה. פרופ' יוחאי: "המטרה שלי כיו"ר האיגוד היא להוביל קדימה את רפואת הריאות ולהביא להכרה בחשיבות המקצוע בעיני הרופאים והקהילה הרפואית".

פרופ_יוחאי_אדיר.jpg

פרופ' יוחאי אדיר
מנהל מערך רפואת הריאות של כללית במרחב חיפה, הכולל את מכון הריאות בבי"ח כרמל והמרפאה למניעת מחלות ריאה ברחוב הגפן, פרופ' יוחאי אדיר, נבחר כיו״ר האיגוד הישראלי למחלות ריאה. איגוד, המונה כ- 150 רופאי ריאות בישראל, מכל בתי החולים ומרפאות הקהילה ומאגד, במסגרת ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י), גם את העובדים פארא-רפואיים, טכנאי תיפקודי נשימה והצוות הסיעודי.

פרופ' אדיר, שעוסק ומטפל מזה כ-26 שנים בחולי ריאה בבית חולים כרמל ובמחוז חיפה של כללית, נבחר לקדנציה של 3 שנים והוא מחליף בתפקידו את ד"ר אמנון אריאל, מנהל מחלקת ריאות בביה"ח העמק בעפולה.

פרופ' אדיר, תושב חיפה, אב ל- 3 ילדים ונשוי לד"ר איילת שני, מומחית ברפואת עור בילדים, הינו בוגר בית הספר לרפואה בטכניון ומילא שורה של תפקידי רפואה במהלך השירות הצבאי, כשהאחרון בהם היה מפקד מר"י – המכון לרפואה ימית של חיל הים, ממנו השתחרר בדרגת סגן אלוף.

"כיום, רפואת הריאות אינה נמצאת לצערי בסדר העדיפויות של הרופאים המתמחים"

פרופ' אדיר פרופ' אדיר: "המטרה שלי כיו"ר האיגוד היא להוביל קדימה את רפואת הריאות ולהביא להכרה בחשיבות המקצוע בעיני הרופאים והקהילה הרפואית. כיום, רפואת הריאות אינה נמצאת לצערי בסדר העדיפויות של הרופאים המתמחים ואחת המטרות העיקריות שלי היא להעלות את המודעות למקצוע זה בקרב המתמחים, למשוך רופאים מתמחים ולשפר את מעמד כלל הצוותים הפארא-רפואיים העוסקים בתחום הריאות. בנוסף, נפעל לקידום ושיפור שיתופי פעולה עם איגודים מקצועיים בארץ ובעולם, כמו האיגודים לניתוחי חזה אלרגיה ריאות ילדים ועוד. מדובר בעבודת צוות והמטרה של כולנו היא לקדם את מטרות האיגוד".

לא ניתן להגיב