סמ"ר פרץ טובול מחיפה – מצטיין ראש אגף התקשוב לראש השנה

סמ"ר פרץ טובול, בן 29 מהעיר חיפה, נשוי ואב לשלושה, נבחר כמצטיין ראש השנה מטעם ראש אגף התקשוב, אלוף פדן. בעבר היה פרץ תלמיד ישיבה, אך בגיל 26 בחר לצאת לדרך שונה ולהתגייס לצה"ל. כיום הוא משרת כתכניתן במדור הפיתוח של ענף "מרום" ביחידת מצפ"ן, היחידה הצה"לית למערכות צבאיות לפו"ש ולניהול, אשר מהווה את "בית התוכנה" הצה"לי.

_ELK5435.jpg

פרץ התגייס למסלול לשילוב חרדים בצבא, מסלול שח"ר. במסלול תלמידי ישיבה בגילאים שונים מתגייסים יחד לטירונות ייחודית המתאימה לשילוב אורח החיים הדתי עם השירות הצבאי. פרץ החל את השירות הצבאי בגיל מאוחר יחסית, "בטירונות, זו הייתה הפרידה הראשונה מאשתי ומהבית. הבנתי את הוויתורים שאני צריך לקבל בעקבות הגיוס. הייתי לחוץ, וגם אשתי, בעיקר בגלל שהיא הייתה לקראת לידה באותה תקופה. בסופו של דבר הכל הסתדר, למדנו להתנהל ולהסתגל למצב החדש ושבועיים אחרי סיום הטירונות היא ילדה", הוא מספר בשמחה.
אביו של פרץ שירת בחיל האוויר ואחיו שירת בגדוד "נצח יהודה" – אך פרץ בחר בתפקיד טכנולוגי, למרות שלא היה לו ידע או רקע קודם בנושא. פרץ שולב בקורס תכניתנים צבאי, בו למד על עולם המחשבים והתוכנה, וכיום הוא משרת במנהלת "2020" כתכניתן. פרץ ממלא תפקיד של ראש צוות האחראי על תחום העבודה התקשובית מול אגף כח האדם. על פרץ מוטלת האחריות על העברת כל מערכת הת"ש הצה"לית לפלטפורמה מאורגנת וחדישה. תרומתה של המערכת החדשה לצבא משמעותית: גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת התייעלות עבודה וקיצור תהליכים. "המערכת מכילה את כל התיקים האישיים של משרתי הצבא אשר מאופיינים על פי קריטריונים מסודרים וחכמים, מדובר בשינוי של ממש. המערכת תוכננה כחלק מרצף של פרויקטים גדולים בעולם משאבי האנוש כאשר בפועל החלק של הצוות שלנו מתבטא במערכת הת"ש. אנו מטפלים בתקלות ומכניסים שדרוגים על מנת להיטיב את האיכות וחווית השימוש", אומר פרץ, "בנוסף לכך אנחנו גם מפקחים על עולם הנוכחות בעזרת כלים תקשוביים שקשורים לעולם פיתוח התוכנה".
לגבי העתיד, פרץ עוד מתלבט וכעת הוא שוקל יציאה לקצונה, "ללא ספק אמשיך בעולם המחשבים והטכנולוגיה, זה עולם מעניין שאני לא רוצה לעזוב. כיום, כאשר אני מסתכל לאחור ונזכר בפחד מעבודה ממושכת ויומיומית, עולה לי חיוך. סופו של דבר, השירות שלי הוא שירות עם אנשים, שירות שדורש ממני יצירתיות, מחשבה, השקעה, והרתמות למשימה. המחשבים הם הכלי, אך הדרך נעשית על ידי האנשים".
לכבוד ראש השנה הקרוב, פרץ עתיד לקבל היום את אות ההצטיינות ממפקד אגף התקשוב על תפקודו יוצא הדופן במדור, "אני מוצא את עצמי ממלא תפקיד של קצין, אחריי יש צוות שלם לו אני מגדיר את המשימות והיעדים לאותו היום, נותן משוב ופידבק לכל מי שצריך ודואג שכולם עושים את המרב ומקבלים את הגיבוי שהם צריכים".

לא ניתן להגיב