סופית הפנימייה הצבאית לפיקוד בחיפה לא תיסגר

חינוך, אורח חיים בריא. הורים וילדים, טיפול בבעלי חיים, רפואה משלימה, תזונה,טיפולים אסתטיים, פעילות גופנית ורוחניות.

סופית הפנימייה הצבאית לפיקוד בחיפה לא תיסגר

מאת: סמר עודה - חי פה
05/09/2016, 12:55
הודעות: 2252
עיתונאית - צוות חי פה
שר הביטחון, אביגדור ליברמן, החליט כי הפנימיה הצבאית שליד בית הספר הריאלי בחיפה תמשיך לפעול וכי הפנימיה הצבאית באור עציון תיסגר. הפנימיה באור עציון תיסגר לאחר שאחרון הבוגרים שכבר החל ללמוד בה יסיים את לימודיו והפנימיה בחיפה תוכל לקלוט גם תלמידים מן החינוך הציוני-דתי, לשלב ולהגדיל את מספר תלמידיה.

פנימייה צבאית.jpeg
התמונה באדיבות דף העצומה

Haifa theater
Whatsapp Haifa News

כזכור בחודש נובמבר האחרון וכפי שפורסם באתר חי פֹּה, התבשרו חניכי הפנימייה הצבאית לפיקוד בחיפה, ע"י מפקד הפנימייה, סגן אלוף ליאור גרוס, כי הפנימייה תיסגר במסגרת תוכנית "גדעון".

ההחלטה לסגירת הפנימייה הצבאית לפיקוד בחיפה וכן פנימיית אור עציון, התקבלה במסגרת תוכנית "גדעון" התוכנית הרב שנתית של הרמטכ"ל גדי אייזנקוט, שכוללת קיצוצים שונים, אותה פרסם בחודש יולי בשנה החולפת, יום לפני פרסום המלצות דו"ח לוקר לתקציב הביטחון שדרשו מצה"ל לבצע מספר מהלכי התייעלות. בעקבות כך נפתחה עצומה כנגד סגירת הפנימיה.


במהלך החודשים האחרונים עלה נושא הפנימייה וסגירתה יותר מפעם במפגשים בין מקבלי החלטות אבל עד לפני כחודש ההחלטה נשארה בעינה גם כשהודלף כי באחת הפגישות נאמר כי הפנימייה לא תיסגר. בדובר צה"ל התעקשו ומסרו כי אין שום שינוי בהחלטה. בסופ"ש האחרון הודיע שר הביטחון אביגדור ליברמן, כי הפנימיה הצבאית בחיפה תמשיך לפעול וכי הפנימיה הצבאית באור עציון תיסגר. אבל רק לאחר שאחרון הבוגרים שכבר החל ללמוד בה יסיים את לימודיו ולאחר מכן הפנימייה הצבאית בחיפה תוכל לקלוט גם תלמידים מן החינוך הציוני-דתי, לשלב ולהגדיל את מספר תלמידיה.

מלשכת השר נמסר לחי פֹּה: "ההחלטה התקבלה בהתאם להמלצות שגיבש מנכ״ל משרד הביטחון, אלוף (במיל׳) אודי אדם, לאחר שבחן את הנושא ובשיתוף והסכמת צה״ל והרמטכ״ל, רא״ל גדי איזנקוט. ההחלטה התקבלה בהתאם לבדיקה שנעשתה ולאחר שנבחנו מספר חלופות והוחלט כי הפנימיה בחיפה תועבר לאחריות האגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון ותנוהל על-ידי אזרחים".


בית ספר בחיפה: כתבות אחרונות בחי פֹּה

בית ספר בחיפה: לכל הכתבות בחי פֹּה


יש לכם סקופ? כתבו ישירות לסמר: samar.haipo@gmail.com

תגובות במערכת התגובות של חי פה

חזור אל חברה וחינוך בחיפה