ועד הורים בי"ס גיבורי עציון ישבית את הלימודים

עיריית קרית אתא החליטה לא לאפשר פתיחת כיתות א' בבית ספר "גיבורי עציון" – משרד החינוך קיבל ואישר את עמדת העירייה – ועד ההורים של ביה"ס ישיבת את הלימודים.

בית_ספר_גיבורי_עציון.jpg

בית ספר גיבורי עציון
מזה חצי שנה נאבק ועד הורים בי"ס גיבורי עציון בקרית אתא, מול העירייה ומשרד החינוך שלא לסגור את כיתות א' בבית הספר וכן לאפשר את פתיחתן בשנה"ל, וזאת לאחר שהעירייה החליטה כי בשנה"ל לא יפתחו כיתות א' והילדים יעברו לבתי ספר אחרים בעיר.

יו"ר ועד ההורים של בי"ס גיבורי עציון, מרק חייט, סיפר לחי פה: "מדובר בבית ספר יסודי ממלכתי דתי, מגוון בו לומדים גם רוסים וגם אתיופים, ממעמד סוציואקונומי לא גבוהה. בשנה שעברה העירייה החליטה לא להקצות הסעות וגם ארוחות חמות שניתנו לתלמידים בשעה ארבע ולפני חצי שנה החליטה שלא לפתוח את כיתות א' מבלי לזמן את ועד ההורים לישיבה או לדבר איתם או להסביר להם. הילדים אמורים להירשם לבתי ספר במרחק של 13 רחובות לפחות מה שמחייב הסעות וכמו שאמרתי העירייה לא אישרה תקציב להסעות. מדובר בילדים קטנים בני 6. חלק התלמידים אכן נרשמו לבתי ספר באזור וישנם מספר תלמידים שעדיין לא רשומים לאף בית ספר".

"אנחנו מרגישים שהעירייה מזניחה אותנו כי כמו שהזכרתי מדובר באזור עם אוכלוסייה ממעמד סוציואקונומי נמוך. בנוסף, לא נתנו לנו שום סיבה מוצדקת להחלטה ואומרים שמדובר בסיבות מערכתיות. פנינו יותר מפעם גם לעירייה וגם למשרד החינוך כדי ליישב את הנושא אך בקשתינו לא נענתה. על כן אנחנו מכריזים על שביתה בראשון בספטמבר".

מעיריית קרית אתא נמסר לחי פה:" בית ספר גיבורי עציון קלט בעבר עולים חדשים שהגיעו לעיר. כיום, אין צורך בבית ספר סקטוריאלי שאינו עונה על הדרישות והצרכים של אוכלוסייה זו. קהילת העולים התמזגה בעיר בצורה מיטבית ובמוסדות החינוך בעיר קיים אקלים חינוכי ברמה הגבוהה ביותר המעודד מצוינות כאשר אנו משקיעים בכל תלמיד בהתאם לכישוריו. התלמידים משובצים בבתי הספר ברחבי העיר בהתאם לאזור מגוריהם ואנו מעודדים את השתלבותם והישגיהם הלימודיים. מערכת החינוך בקרית אתא נחשבת לטובה ביותר בכל האזור. ע"פ נתוני משרד החינוך שיעור הזכאים לבגרות בקרית אתא הינו הגבוה ביותר בכל איזור הקריות ואנו נמשיך להשקיע משאבים רבים במתן שירותים עירוניים איכותיים לכל תושבי העיר ללא יוצא מן הכלל. "

ממשרד החינוך נמסר לחי פה: "רישום תלמידים ושיבוצם למוסדות חינוך חלה על הרשות המקומית. בחודש דצמבר האחרון הודיעה הרשות המקומית למשרד החינוך על כוונתה שלא לאפשר פתיחת כיתות א' בבית ספר "גיבורי עציון", המשרד קיבל ואישר את עמדת הרשות המקומית. הנהלת ביה"ס עודכנה בהתאם. הילדים העולים לכיתה א' קבלו מענה ושובצו בבתי הספר האחרים ביישוב בהתאם לבקשת הוריהם ומקום מגוריהם".

חינוך בחיפה

4 תגובות
  1. אירה כהן אמר/ה

היי, כהורה למשפחה מעורבת הייתי רוצה להדגיש את חשיבות בית הספר שהביא לחינוך מדהים, ערכים, מסורת ללא קשר למין, צבע, או גזע, מעולם לא הוזכר בבית הספר שהתלמידים הנבחרים הם ילדי עולים, הבחירה להרשמה הייתה נטו החלטת ההורים,יש סטיגמה על הבית הספר ואולי ילידי הארץ לא רוצים שילדהם ילמדו יחד עם ילדים שלנו "רוסים" היינו מבקשים לשקול שנית את הבקשה החשובה, במקום לסגור את בית הספר, ניתן להרחיב אותו לכל קבוצות האוכלוסיה, הבית ספר טוב, צוות מורים מצויין, ללא אלימות, והרגשה ביתית, חשיבות בית ספר זה מאוד קריטית עבור ילדי כיתות א הגרים סמוך לאזור ויהיה עליהם לנסוע בתחבורה ציבורית שאינה הסעה מאורגנת, מבקשים שוב לא לסגור את בית בספר

2. ליאור ביבי אמר/ה

איך הילד שלי יכול להיות עולה חדש או סקטוריאלי אם הוא נולד בארץ כך גם אני גם אבי ז"ל גם סבא שלי כך שמונה דורות (עלו מעירק לפני 400 שנה) או אולי מצד אמי ז"ל שנולדה בטוניס ועלתה בשנת 1955.כך לא מעט ילדים אשר לומדים בגיבורי עציון קישקושים של הערייה

3. ליאור ביבי אמר/ה

אני לא מבין על איזה עולים חדשים או על סקטוריאלי מדובר. כל הילדים צברים, לומדים שם ילדים מכל הסקטורים. אותי מעניין איך הילד שלי שהוא דור שמיני שנולד בארץ (אבות אבותי הגיעו מעירק לישראל לפני 400 שנה) הוא עולה חדש.
    או אולי הוא רוס או אתיופי לפי הערייה מצד אמי שנולדה בטוניס.
    ממש גיזענות

4. ליאור ביבי אמר/ה

שמי ליאור הבת שלי למדה בגיבורי עציון הבן שלי לומד בבית הספר.
    העירייה הזו מבינה רק את כוח ההשבתה אם ההורים יהיו מאוחדים שום כח לא יעמוד בפניהם.העירייה לא סופרת את האזרחים זה כבר יודעים בקריה מזמן.לא אתפלא אם העירייה זוממת על השטח של הבית ספר ומכרסמת בו עד שיסגר ויבנו עוד כמה מבני בטון.
    האמירות של העירייה הן גזעניות וזה לא חדש מה הקשר לסקטוריאלי העירייה פשוט צריכה להתבייש.

לא ניתן להגיב