חיפה עוצרת נשימתה לקראת ערר תכנית הרחבת בז"ן

דירות בחיפה, בתים בחיפה,איפה קונים,רחובות טובים,הסבר על שכונות בחיפה,השבחה,איזורים טובים להשקעה,מיסוי. דירה להשקעה בחיפה.

חיפה עוצרת נשימתה לקראת ערר תכנית הרחבת בז"ן

מאת: חיפה
27/01/2016, 19:31
הודעות: 2885
עורך חי פה
09 - בתי הזיקוק בחיפה. צילום - חגית אברהם.jpg
בתי הזיקוק בחיפה. צילום: חגית אברהם - סטודיו כחול וירוק


עשרות פעילים תושבי חיפה יעלו מחר, 28/01/2016, לירושלים, על מנת לקחת חלק בדיון המסכם העוסק בעררים שהוגשו נגד תכניות הרחבת מתחם בתי הזיקוק בחיפה

Clalit Health - Quit Smoking
Whatsapp Haifa News


בימים אלו מקודמות שלוש תכניות ענק חדשות שיגדילו את זיהום האוויר ואחסון החומרים המסוכנים בעשרות אחוזים: "הרחבת בז"ן", "קרקעות הצפון" ו"נמל המפרץ והדלקים.

הערר שיתקיים מחר בירושליים ידון בהשגות העותרים לתכנית הספציפית המתייחסת למתחם בתי הזיקוק. תכנית הידועה בשמה חפאג/1200/ב.
על תכנית זו תוכלו לקרו בקישור המצורףפעילי הסביבה בחיפה פועלים כבר שנים בהליך שיגיע לשיאו מחר
פעילי מגמה ירוקה ארגנו הסעה באוטובוס, לתושבים המעוניינים לקחת חלק בהליך.
הרשמה להסעה בקישור זה >>

רויטל גולדשמיד.JPG
רויטל גולשדמיד, דוברת מגמה ירוקה בחיפה, אמרה לחי פֹּה:
הדיון בוועדת הערר מתחיל בשעה 9:30. אנחנו נתכנס שם החל משעה 8:30 ונחכה בחוץ למקבלי ההחלטות, נסתכל עליהם בעיניים ונזכיר להם שהאחריות על הבריאות של 800,000 תושבי מפרץ חיפה בידיים שלהם. בזמן הדיון שייערך עד שעה 15:30 נעשה הפגנה רועשת בחוץ שלא ניתן יהיה להתעלם ממנה, נציגנו ידברו בתוך הדיון ואנחנו נפקח על הדיון מבפנים.אביהו האן.JPG
אביהו האן, יו"ר הירוקים של חיפה, אמר לחי פֹּה:
מחר עולה לדיון בועדת משנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובניה, ערר של הירוקים של חיפה, שמואל גלבהרט ואדם טבע ודין (מגמה ירוקה והקואליציה לבריאות הציבור), כנגד תכנית ההרחבה של בתי זיקוק לישראל. ההחלטות שיתקבלו בוועדה קריטיות לעתיד חיפה ולעתיד מפרץ חיפה. להפתעתנו בדיון הקודם "הסכימה" בז"ן להכין תכנית לגידול בהיקף של 20 אחוז בלבד. המשמעות תוספת של כ 212000 מ"ר מתקני תעשייה נוספים במפרץ חיפה ובפועל לפחות ארבעה מתקני זיקוק עתידיים.

לא נוכל להסכים לכך ואנו הירוקים של חיפה עומדים בחזית האחרונה מול משרדי הממשלה ומפעלי התעשייה במתחם בז"ן כנגד אישור התכנית.

אנו דורשים תכנית צמצום ולא תכנית הרחבה. אני מזמין אתכם להצטרף למאבק ולהגיע ביום ה 28.1.2016 בשעה 09:30 לאכסניית בית וגן ברחוב הפסגה 8 ירושלים ולהצטרף למאבק. אני אהיה שם ואטען כנגד ההרחבה המבוקשת.מכתבו של יונה יהב לוועדת המשנה לעררים:
גם יונה יהב, ראש עיריית חיפה, פנה לוועדת המשנה לעררים באומרו: "זהו מפעל מזהם...ולכן אין להוסיף מתקנים במקום.
יהב לא הגיש ערר רשמי על הרחבת בזן ולכן לא יוכל להעיד לצד העוררים. למרות זאת, אמירה זו נותנת רוח גבית לפעילי הסביבה בדיון זה.
מכתבו של יונה יהב לועדת המשנה לעררים.jpg
מכתבו של יונה יהב לועדת המשנה לעררים


כאן תמצאו את כל המידע אודות תכנית הרחבת בתי הזיקוק בחיפה

בזן - חפאג/1200/ב: כתבות אחרונות בחי פֹּה

בזן - חפאג/1200/ב: לכל הכתבות בחי פֹּה


תגובות במערכת התגובות של חי פה

חזור אל נדל"ן בחיפה