שוש קולין – מלמדת אנגלית כ 30 שנה

שוש קולין מנכל"ת ובעלים מרכזי לימוד לאנגלית בשיטת הלן דורון במטרופולין חיפה

05_-_שוש_קולין.JPG

שוש קולין מספרת על עצמה:
אני אשה מאד ריגשית, בת מזל קשת, אוהבת חופש ומאד מאמינה בדרך ובדברים שאני מקדישה עצמי להם.
צמחונית מגיל 6, הגעתי לצמחונות מתוך חוויה אישית שהביאה אותי להכרה בסבל של בעלי חיים.
אני משתדלת לעשות כל דבר כדי לעזור ולגונן על חסרי ישע וחלשים בחברה.
מאמינה מעומק ליבי במתן הזדמנויות טובות ושוות לבני אדם בייחוד לילדים.
אוהבת מוסיקה, ספרים, טבע ונוף.
אוהבת להתרועע עם אנשים ונהנית לעבוד עם ילדים.

היכן נולדת?
בואנוס איירס, ארגנטינה.

איפה למדת?
נהריה, חיפה, ואוניברסיטת ירושלים.

איפה שרתת בצבא?
ימ"ח חיפה.

היכן את מתגוררת?
כרמל חיפה.

מה הוא המקצוע שלך?
הוראת אנגלית, זכיינית אזורית של חב' הלן דורון.

עסוקים קודמים?
ניהול מחלקת סטטיסטיקה ,חב' אגד.

מתי ואיך התחלת לעסוק בלימוד אנגלית בשיטת הלן דורון בחיפה ?
לאחר שהתפטרתי מאגד, ועבדתי תקופה קצרה בחב' כח אדם החלטתי כי ברצוני להיות עצמאית ולא עוד שכירה.
במקרה(ואין מקריות בחיים) נתקלתי אצל חברה טובה שלי בערכת לימוד אנגלית לילדים של הלן דורון, באותו רגע חברו אצלי 2 תובנות: האנגלית ששגורה בפי, והאהבה לילדים.

צלצלתי להלן והצטרפתי לקורס המורים בהנחייתה. ומזה 30 שנה אני ממלאת תפקידים שונים בחברה ועדיין נהנית בכל רגע מהוראת אנגלית.
שמחת היצירה, הצלחת התלמידים וההנאה הצרופה של חוויית ההוראה ועבודת צוות מעצימים אותי מידי יום ביומו.

מנקודת ראותך, מה תהיה תרומתך העיקרית לילדי חיפה בפרט ולעיר חיפה?
התלמידים שלנו שולטים בשפה האנגלית ואוהבים את השפה.
הם נבחרים שוב ושוב לייצג את ילדי בית הספר במשלחות של חילופי נוער בארצות שונות ( ארה"ב, גרמניה, אוסטרליה ועוד…)
מעבר להקניית השפה אנו עוסקים בחינוך במובן הכי רחב של המילה.
קבוצות מעורבות של ילדים ממוצאים שונים, יצירת אווירה של כבוד וקבלה של השונה, האחר.
אינטראקציה בין הילדים שמבוססת על תמיכה ביניהם ולא על תחרותיות ומלחמה על הציונים, סובלנות הדדית וחמלה, אלו ערכים שראויים להקניה.
אנו מקיימים את חוגי האנגלית במקומות רבים בחיפה, מרכזי הלימוד בכרמל, במושבה הגרמנית, בדלית אל כרמל, במתנ"סים ובבתי ספר במסגרת חוגי העשרה של בתי התלמיד.

ומה התכניות שלך לקידום השפה האנגלית בחיפה?
לצרף כמה שיותר ילדים למסגרות לימוד אנגלית בשיטת הלן דורון, לתת הזדמנות לכמה שיותר ילדים להפוך לדוברי אנגלית ברמה של שפת אם, לשלב את שיטת ההוראה כבר במסגרת של גני ילדים ברחבי חיפה (עדיין יש התנגדות לא מובנת בקרב מפקחות משרד החינוך) ולא רק בגנים פרטיים.

ברמה האישית, מה הכי מושך אותך בשיטת הלימוד של הלן דורון ?
קסם לי הרעיון שבבסיס שיטת הלן דורון להקניית השפה לילדים כשפת אם ללא לחץ, ללא בחינות וציונים, אלא דרך שירה, דרמה, משחק והנאה לתלמיד ולמורה גם יחד.
הלימוד בקבוצות קטנות של עד 8 ילדים בקבוצה שיושבים על השטיח הילדים והמורה שמשחקים ביחד, בגבה העיניים, השירים והצחוק שמתגלגל במהלך השיעורים.

מה את יכולה לספר על הפעילות שאת מרכזת ברכז שלך בחיפה ?
מרכזי הלימוד בחיפה בכרמל, במושבה הגרמנית ובדלית אל כרמל מתאפיינים באווירת לימוד בונה ותומכת.
כל הצוות, מורים ומזכירות קשובים לילדים ולהורים, כיום לומדים במרכזי הלימוד מעל 200 ילדים מגיל שנתיים עד תלמידי י"א.
חלק מהילדים נמצאים איתנו מספר רב של שנים, ולמרות שהאנגלית שגורה בפיהם הם נרשמים לחוגי המשך בשל החוויה הלימודית המיוחדת ומכיון שזה כמעט המקום היחיד שמאפשר להם להתבטא בחופשיות באנגלית על נושאים בספרות יפה, אקטואליה, וחוויות אישיות.
הם יודעים כי יזכו להאזנה וכיבוד עמדותיהם ודעתם.
אחד הדברים היפים שאני נתקלת בו הוא הורים שרושמים את ילדיהם לחוגי אנגלית כי הם (ההורים) זוכרים לטובה את החוויה האישית שלהם כשהיו תלמידים שלי בצעירותם.

אם היית יכול לשנות דבר אחד בתחום האנגלית בחיפה מה היית משנה?
משלבת את חוגי האנגלית במסגרת גני הילדים כלימודי העשרה בשעות הבוקר.

למידע נוסף אודות לימוד אנגלית בשיטת הלן דורון בחיפה – מלאו פרטים כאן

לא ניתן להגיב