המיליארדר מיטש גולדהאר ביקר את ניצולי השואה – יד עזר לחבר

05_-_דמעון_סבג_ומיטש_גולדהר.jpg

שמעון סבג ומיטש גולדהר

המיליארדר מיטש גולדהאר ביקר את ניצולי השואה של "הבית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" לפני משחק גמר גביע המדינה בכדורגל

מאת: כתב החדשות של האתר "חי פֹּה" בסיקור מיוחד ובלעדי

המועדון החדש ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" יונצח לזכר משפחתו של המיליארדר מיטש גולדהאר הבעלים הקנדי של קבוצת הכדורגל של מכבי ת"א .

הבעלים של קבוצת הכדורגל של מכבי ת"א בכדורגל , המליארדר מיטש גולדהאר עזב ביום רביעי 20.5.2015 , יום משחק גמר גביע המדינה את ההכנות של מועדונו למשחק גמר הגביע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה והגיע מלווה במנכ"ל המועדון מרטין ביין ופמליה גדולה של חברים ובני משפחה, ביניהם גם הטניסאים אלופי ישראל אנדי רם והראל לוי וספורטאים נוספים ל"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר", בקרית החסד שברחוב קסל בחיפה .

גולדהאר_מסייר_במוזיאון_יד_לניצול_של_העמותה.jpg

גולדהאר מסייר במוזיאון יד לניצול של העמותה
גולדהאר סייר במתקני קרית החסד , בביתו של ניצול השואה מר בינימין גינצבורג בן 96 ניצול גטו לינגרד ועוד, הוא התעכב ארוכות ליד מוזיאון ההנצחה "יד לניצול" שהקימה העמותה לזיכרם של ניצולי שואה, קיבל סקירה מקיפה ממייסד ומנכ"ל העמותה שמעון סבג , ומהיועץ המשפטי של העמותה עו"ד יגאל דנינו ויחד סיירו למעלה משעה בקריית החסד של העמותה אשר ברחוב קסל בחיפה .

סבג סיפר לגולדהאר ולפמליה הגדולה שליוותה אותו על העשייה והמטרות העיקריות והחשובות של העמותה . עוד חשף בפניו את הקשיים המרובים ברכישת ותיחזוק המיבנים. בתוך כך, ציין בפניו את פועלה הנרחב של העמותה גם בבתי הילד ובהענקת ציוד רפואי לנזקקים, בבתי מחסה לחסרי בית ובאיכלוס כמעט ללא תמורה של ניצולי שואה שננטשו בחלקם, או שמצאו עצמם לבד בעולם, וגורלם לא שפר עליהם.

03_-_גולדהאר_מעניק_נשיקה_לניצולת_השואה_יהודית_רוזנצוויג.jpg

גולדהאר מעניק נשיקה לניצולת השואה יהודית רוזנצוויג
במפגש המרגש נפגש גולדהאר עם עשרות ניצולי שואה , דיירי ה"בית החם לניצולי השואה" ושמע גם את סיפוריהם האישיים והמרגשים של הגב' שושנה קולמר בת ה – 97 ניצולת השואה ילידת צ'כיה , ששרדה את תופת מחנה ההשמדה אושוויץ. במהלך דבריה נראה גולדהאר מזיל דמעות והתרגשותו לא ידעה גבול .

גולדהאר שמע גם את ניצולת השואה הגב' יהודית רוזנצוויג , שסיפרה כיצד נמלטה מידיו של הצורר הנאצי ושרדה את תופת מחנה ההשמדה , וגם כאן גולדהאר ואנשי פמלייתו לא הסתירו את התרגשותם הרבה.

בסיום האירוע אמר גולדהאר לנוכחים במועדון , בהתרגשות עצומה כי עצם הזמנתו למקום הזה מרגשת אותו . הוא סיפר כי הוא עצמו בן למשפחת של ניצולי שואה . סיפר כי סבתו , סבו וכל בני משפחתו ניספו בשואה . היחידה שהצליחה להימלט מהצורר היתה אימו. גולדהאר אמר: "אני כאן עומד מולכם ומודה לכם על שהזמנתם אותי לכאן , זה יום גדול ומיוחד עבורי להיות כאן ולשמוע את מה שעבר עליכם . אני שותף לרגעים הקשים האלה גם מצד בני משפחתי. אני יודע שאני לא יכול להקל עליכם כרגע , אבל אהיה שותף ואנסה לתרום כמה שיותר לסייע למקום המדהים והמרגש הזה . אני עומד כאן נפעם לראות את פעילותו רבת השנים של מר שמעון סבג , על מפעל חייו האדיר , לטובת רווחתם של ניצולי השואה . אין הרבה אנשים שנשפך מהם הטוב, והטוב לב שיש באדם . כולי נרגש לעמוד ליד האיש הזה . הוא איש יקר לא רק לכם אלא לרבים בארץ הזו שהוא ממלא את מקומם". עם סיום דבריו עזב את המיקרופון , וניגש לחבק לנשק את ניצולות השואה.

יגאל_דנינו_מיטש_גולדהר_ושמעון_סבג.jpg

יגאל דנינו מיטש גולדהר ושמעון סבג
סבג לא נשאר חייב ובדברי הברכה סיפר כי המועדון החדש של ניצולי השואה נחנך רק לפני כחודש ימים וציין: "אני מתכוון להנציח את המקום הזה לזכר בני משפחתך קורבנות השואה שניספו", הבטיח סבג בנוכחות כולם. "אנחנו נזמין אותך שוב ממש בקרוב , להסרת הלוט בזמן שיהיה לך נוח בעוד כחודש ימים כשנשלים את בניית הקמת המועדון". לאחר דברים אלה , נראה גולדהאר נרגש ומופתע , ושוב דמעות נראו בעיניו , ובעיניי הנוכחים . "זו מחווה שלא ציפיתי לקבל ואני נרגש ומודה לך מאד", הוא אמר לסבג בקול נרגש בעינים דומעות. עם סיום האירוע העניק מייסד העמותה מר שמעון סבג מגן הוקרה ותעודות הוקרה למיטש גולדהאר , למנכ"ל קבוצת מכבי ת"א מרטין ביין , ולדובר הקבוצה עופר רונן.

מיטש_גולדהר_נואם_בפני_ניצולי_השואה.jpg

מיטש גולדהר משוחח עם ניצולי השואה
השניים והפמליה נפרדו בחיבוקים לא לפני שגולדהאר עמד ושוחח ארוכות עם עשרות ניצולי שואה שנכחו גם הם במפגש מרגש זה , שמע את דברים והבטיח להיות בקשר רצוף עם עמותת "יד עזר לחבר" .

נוסיף כי באירוע מרגש זה הגיעו בפמליית גולדהאר גם מספר בנות מפרוייקט "תגלית" הנלחם בתופעת ההתבוללות של הדור הצעיר היהודי בתפוצות ומחזק את הקשר בין צעירי התפוצות לישראל . עוד נטלו חלק גם מזכירות העמותה הנאמנות תמי סינר ורותי כהן , אריה ברונשטיין מתנדב העמותה הוותיק , הקב"ט ישראל כהן , העובדת הסוציאלית של העמותה הגב' עמית אשד , הגב' נעמי אילוז , איש האבטחה ומתנדב העמותה הוותיק ראובן פריזי המסייע בהתנדבות מלאה בכל אירועי העמותה , עובדי עמותת "יד עזר לחבר" ומתנדביה הרבים וכל דיירי ה"בית החם לניצולי השואה". כל הנוכחים באירוע נהנו מכיבוד טעים ומרענן שהוכן על ידי טבח העמותה שמעון חן וצוות עובדי חדר האוכל של העמותה .

נוסיף ונציין כי 4 שעות לאחר האירוע המרגש זכתה קבוצת הכדורגל של מכבי תל אביב בגביע המדינה , וכי גולדהאר אמור להגיע לביקור נוסף בעמותת "יד עזר לחבר" ובעוד מספר שבועות לטקס מרשים ומרגש ביותר להסרת הלוט . לא נשארה אף עין יבשה באירוע מרגש זה .

גלריית צילומים נרחבת מיוחדת לאתר "חי פה": ג'ו לוציאנו , רומן לוינגרד.

לא ניתן להגיב