ערב לקהילה הגאה "חורגות על הגג" בשכונת הדר בחיפה 17.4

ביום שישי ה 17.04.15 על על הגג במתנ"ס טבריה 15 נערך ערב לקהילה הגאה.
הערב נקרא: חורגות על הגג , זוהי קבוצה של נשים וגברים הנקראת בשם יוצרימות של הקהילה הגאה

0002.JPG

קהל תושבים וחברי קהילה
זו קבוצה חברתית של חברים וחברות מהקהילה בחיפה שבאה ליצור כאן קהילה ותרבות.
הנהגה של הקהילה הגאה רוצים ליצור אירועים חברתיים תרבותיים ולצאת החוצה כלפי שכונת הדר וסביבתה להתחבר לשכונה ולתושבים.
המטרה להתקרב וליצור שינוי פנימי בתוך השכונה.

0005.JPG

קהל חברי קהילה ותושבים נהנים במופע
דין.jpg
דין אשכולי – פעיל חברתי ומדריך נוער
דין אשכולי:"הלוואי ושזה יגיע לכל מקום בארץ, שכונת הדר היא שכונה מאוד מיוחדת היא שכונה רב תרבותית ויש בה המון קהילות, מעדות שונות ובעצם היא מייצגת סמל לחיפה בכלל כסמל רב תרבותי ומקבל לפלורליזם ובסובלנות ואנו כקהילה גאה מצאנו פה בית כמו שאר הקהילות ואנו רוצים לייצר את הדו שיח ודיאלוג וסובלנות לכל הקהילות.
כרגע אנו מונים בקבוצה כ 7-8 פעילים קהילתיים והקבוצה רק גדלה וגדלה ומצטרפים כל הזמן חברים חדשים שפשוט רוצים להיות חלק.
מחמם לראות את כמות האנשים שמגיעים ומצטרפים לקהילה, הציבור שמגיע מבקש להתנדב ולעזור.(מגיעים חברים מכפר הסטודנטים ומתנדבים ומקהילות שונות)
הדבר הזה קורה כאן בחיפה וזה יפיפה לראות שהמקום הזה הופך להיות מרכז וכולם מרגישים בנוח.
לקבוצה מגיעים גם מתנדבות ומתנדבים מגרמניה ומארצות אחרות שנמצאים כאן בשכונת הדר המתנדבים מוצאים כאן בית ליצירה
יוצרימות: יוצרים ויוצרות קהילה גאה בחיפה, כרגע אנו אנחנו כיוצרימות לא נתמכים ע"י גורם חיצוני אנו מנסים ליצור קשר עם העירייה ואנו מאמינים שהעירייה יכולה להיות שותפה ענקית בתוך הדבר הזה שנקרא הקהילה הגאה בחיפה , אנחנו מקבלים המון תמיכה ממתנ"ס טבריה 15 ומקהילת הדר.
אנו מזמינים את העירייה וגופים אחרים לבוא וליצור אתנו ואנו מלאי תשוקה וחיים ומלאי רצון ליצור דברים אנו משאירים את העבר מאחורינו ורוצים להתבונן קדימה.
אני מאמין שע"י תרבות ואומנות אפשר ליצור בחיפה המטרה: שהאנשים ירצו להישאר בעיר חיפה ולא ירצו לעזוב אותה כי העיר מדהימה ויש בה הרבה פוטנציאל ואנו מאמינים ומקווים שהעירייה מאמינה בזה גם כן"

0007.JPG

אסיה איסטושינה הרצאה על עבודות של צלמת לסבית
האירוע פורץ דרך שבא לפרוץ את גבולות השפה העברית מבחינת המיגדר והמיניות.
אירוע שבא לדבר מיניות על במה, שהיא בדרך כלל טאבו בחברה שלנו זה משהו שבדרך כלל מדברים בחדר המיטות ונמצאים במבוכה ואו שמדברים אותה בגלוי ונשים משתפות בצורה גלויה בשירה בלי פחד על זה שמין הוא דבר מקובל ולמרות שאנו בשנת 2015 ואמרו את המילים הללו כל כך הרבה לפני זה לא משנה מין עדיין הוא דבר פוריטני והוא דבר שמפחדים לדבר עליו בגלוי וכאן במרכז קהילתי בשכונת הדר בחיפה עומדים ועומדות משוררים ומשוררות וחברים בשכונה שעומדים על במה ואינם מפחדים וזה מה שיפה באירוע זה שהוא כנה , זה אירוע חלוצי ונקווה שיהיו אירועים נוספים כגון זה
0008.JPG
לילך בן דוד – שירה מקורית טראנסיט
שירה.jpg
שירה ברנשטיין – פעילה חברתית
שירה :"חיפה נחשבת לאחת מהערים הגדולות בארץ אך ביחס לערים אחרות נחשבת לעיר רדומה, מבחינת חיי הלילה ובפרט לקהילה הגאה וכולנו בין החברים והיוצרות ביוצרימות הרגשנו שיש איזה שהוא חסך ובמקום לחכות שזה יקרה מעצמו ??
החלטנו להרים את הכפפה וליצור בעצמנו ולהצטרף לאירועים קיימים ולעודד יצורת אירועים בעצמנו.
בקיצור להיות אקטיביסטים של הקהילה.
יש צורך במבנה שישמש כבית לקהילה הגאה ושלא נצטרך בכל פעם לנדוד ממבנה למבנה כמו לקבץ נדבות ולהסתמך על טובות שאנשים עושים עבורנו, אנו מעוניינים שיהיה לנו בית עבור ריכוז הפעילות שלנו וגם יש את המועדון (הפיץ) של הנוער לדוגמא : שעושה פעילות עבור הנוער הגאה ומתלבטים וכמובן ניתן להשיג את המועדון ע"י הרשת החברתית ללא בעיה וכל שבת הוא פתוח ויש הפעלה של מדריכים עם שתיה חמה וקרה ואווירה טובה , ויש גם את איגי בחיפה ויש את יוצרימות ויש דבר חדש קהילילה של בוגרים ובוגרות של הנוער הגאה שהם רצו ליצור כאן איזה שהוא תרבות לילה בחיפה , בגדול יש המון צעירים וצעירות שפשוט רוצים ליצור המון דברים לגבי התוכניות העתידיות וממש בעתיד הקרוב יוקרן סרט בשיתוף סינמה הדר שיוזמת הקרנת סרטים במחיר מוזל , והסרט "גאווה" (פרייד) בנושא של סולידריות בין קבוצה של פעילים ופעילות הומואים ולסביות באנגליה בשנות ה 80 עם קהילה של הקורים שאז הייתה השביתה הגדולה ומציג מאוד יפה את הסולידריות בין המאבקים של קבוצות שאינן קשורות אחת לשנייה וזה נושא שמאוד מדבר אלינו הנושא של מאבקים ושיתופי פעולה , ולאחר ההקרנה פאנל דוברות בנושא
אנו בעשייה וביצירה ומעלים רעיונות ואנו כרגע כיחידים ללא קבוצה גדולה ועובדים על מצעד הגאווה

0010.JPG

שירה ברנשטיין הופעה במוזיקה חיה
פרידה.JPG
פרידה , תיירת מגרמניה חברת קהילה ויוצרת ומתנדבת
פרידה : תיירת מגרמניה שעושה שליחות בארץ ומתנדבת בארגון אישה לאישה ועשתה סרט על נושא הנישואים ההומו לסביים , אני מתנדבת בחיפה שנה אחת ואני עובדת בגן ילדים של נשים מוכות וגם באישה לאישה ועם ניצולי השואה , חברים וחברות שלי עושים אירוע דומה לזה ואני מחוברת לנושא ולכן זה חשוב לי להביא את הנושא הזה ולהפיץ אותו בעולם ולחבר בין כולם , כל המדוכאים צרכים להתאחד ביחד וכל מי שיש לו את הפריווילגיה והזכויות והמעטים אילו שיש להם אותם וצריך לתמוך באלה שאין להם , אני הייתי ביד ושם עם הארגון "הכפרה ושלום" ובשבילי כגרמניה כאן בישראל חשוב לי להתעניין וללמוד את ההיסטוריה של העם היהודי ומהרקע ההיסטורי שאני מגיעה המודעות ההיסטורית שלי ומכאן חשוב לי להתחבר לכאן , והסרט הוא פרויקט שמדבר על אנשים גאים והם עם דעות כמו כולם
הומו שווה בן אדם בת אדם , כי כולנו בני אנוש ובמסגרת הפרויקט הזה יצרנו שלושה סרטים והסרט נקרא מגרש משחקים ואני רוצה לספר לכם על הומואים ולסביות בגרמניה ואנו לא יכולים להתחתן אבל יש לנו משהו שנקרא חוזה זוגיות ובמסגרת זוגיות אנחנו יכולים לאמץ בהליך מסובך שבו רק אחד מאיתנו יכולה לבקש לאמץ אבל נהיה בתחתית הרשימה לאימוץ ויש הליך של תרומת זרע אבל זה יקר ומסובך ורק מחצית יכולים לממש .
עודד_סוייר.JPG
עודד סוייר – דראגיסט
אני מציג דראג בסהכ אנשים מהקהילה יוצרים אומנות ,אני מגיע מעולם הדראג ,ואני אוהב את זה מאוד ועוסק באירועים קטנים שנוח לי להיות בסביבתם , גם האירוע כולו וההקשר של המופע זה לפרק את נושא המגדר והמוסכמות ושהחברה שלנו מניחה בתור משהו שהוא נורא יסודי שפוגע בנשים וגברים בחברה ומכניס אותם לכל מיני מסגרות ולאו דווקא אנשים ש מתויגים במגדר לא להם וכמו בקהילה הטרנגנדרית אלא בכללית וכל בני האדם בחברה פחות או יותר ומוכנסים לאיזה שהיא מסגרת של איזה שהם נורמות התנהגות שבעיניי זה דבר מאוד חיוני לפרק אותם ומפה בעצם אני עושה את הדראג שלי ואת המופע שלי והרבה תכנים שעוברים בערב הזה של הבמה הפתוחה ואז זה מאוד יציב נגד זה ולפרוץ את המסגרת ולהגיד שגם משהו אחר הוא בסדר ואין כזה דבר התנהגותי חייבת להיות גברית או נשית ואין בזה קשר ואיזה שהוא ספקטרום שכולו בסדר את התכנים אני מצרף למופע איך שאני רואה ויש מסר בהופעה שלי שיכולה לבוא ולחלחל ופה נתתי דוגמא מסרט שניקרא "הדוויג והשארית העצבנית" ובו נושאים של מגדר של מיניות וזה לא משהו בנאלי ורצף של דברים של נכון ולא נכון ומה שמרגיש לנו נכון וזה בדרך כלל משהו שמגיע אלינו מלמעלה

0001.JPG

מופע הדראג של עודד סוייר
מור_קרול.jpg
מור קרול – סטנדאפיסטית
מור קרול : סטנד אפ , אני עושה סטנד אפ כבר זמן רב ואני יוצרת חומרים בסגנון ואני מגיעה מאיזור עמק יזרעאל ואני מגיעה לאירועים בחיפה והיה חשוב לי להגיע לאירוע כזה ולקחת בו חלק , בעיקר חשוב לי שישמעו מי שאני וסטנד אפיסטיות שהם בדרך כלל לסביות , ובי סקסואליות זה בדרך כלל נושא שלא מדברים עליו הרבה בתקשורת ולא שומעים ומבחינתי או שאני מדברת פחות על אלימות מינית או על כל מיני דברים וחשוב לי שיהיה אפשרי להגיד את הדברים האלה ושאנשים ישמעו אותם וזה משמעותי בעיניי והחשיבות זה שבנות לא מגיעות לתחום הזה של סטנדאפ וזה אומנות דיי מאיימת עומדים על הבמה עם הקהל צוחק או לא וזה חבל כי יש הרבה תכנים מצחיקים וחבל כי אנחנו מאוד ביקורתיות בעצמנו ואין לנו את האומץ וזה דבר שקשה לעשות וזה חשוב להופיע עם עוד בנות שהם סטנדאפיסטיות ודבר כה מעצים שאחת נפתחת לשנייה ואנו יכולות להביא את ההומור שלנו ותפיסת עולמנו וגם כאישה וגם כקווירית וחשוב שיהיה הומור כזה ולא רק דברים קשים ועצובים וזה לא רק הדברים שאנו אמורים להגיע ואת התכנים אני כותבת

0011.JPG

מור קרול : סטנדאפיסטיט במופע
התוכנית האומנותית היתה עם יוצרים רבים כשמה של הקבוצה החדשה של הקהילה הגאה בחיפה
דין אשכולי – הקריא את הקטע " איך פונים לקבוצה שרובה נשים "
לאה דור – שירה מקורית, אסיה איסטושינה – הציגה עבודות של צלמת לסבית ,לילך בן דוד – שירה מקורית וטראנסית ,אלה זילברמן – דיברה על הסרט "הדוויג והשארית העצבנית", עודד סוייר – מופע דראג ,פרדה – גרמנייה, דיברה על סרטון שהקבוצה שלה הפיקה חן גלעד – הקריאה טקסט של סופרת צרפתייה לסבית , דותן ברום – הקריא שירה מקורית , סברינה דה ריטה – הקריאה שירה מקורית , מיכל מרוז – הקרינה סרטון של נערה עושה פואטרי סלאם, שירה ברנשטיין – הופיעה במוזיקה חיה , מור קרול – הופיעה בסטנד אפ רעות כהן – הקריאה קטעים מתוך סטון בוץ בלוז
האירוע היה בגג ברחוב טבריה ונכחו בו כ 50 איש וכל המופעים היו בהתנדבות מלאה
תמונה_קבוצתית_יוצרימות.JPG
חברי קבוצת יוצרימות והאמנים חברי הקהילה
כתב וצילם : בן אופיר

לא ניתן להגיב