הדבר הכי נכון שעשיתי בחיים: עזבתי את חיפה!

חדשות חיפה, מבזקים שוטפים, כתבות עומק, צוות כתבי השטח של חי פֹּה מביא את העיר חיפה אליכם למחשב 24X7.

הדבר הכי נכון שעשיתי בחיים: עזבתי את חיפה!

מאת: רועי גלילי
27/03/2013, 18:34
הודעות: 6
כביש החוף - בדרך לתל אביב.JPG
כביש החוף - בדרך לתל אביב. צילום: חי פֹּה בשטח


אם יש משהו שאני מודה לאלוהים, יהיה מי שיהיה, זה שלא נשארתי אחרי הלימודים בחיפה.
שלא תהיה טעות, גדלתי באחלה שכונה (כרמליה) ומהבית שלי ראו את הנוף הכי יפה שיש. הבנות בחיפה הן הכי יפות וזו לא אגדה, כאן בתל אביב זה גם בולט כי החיפאיות לוקחות כאן את כולן בסיבוב.
נחמד להיות ילד בחיפה ובטח ילד בשכונה נחמדה, בצופים וחוף ים שבו יושבים בפה פעור מול הבנות שמסתובבות בביקיני קטן, היה כיף להתבגר בחיפה. אבל, מגיל קטן ידעתי שבחיפה לא אשאר כי תכל'ס אין מה לעשות בה אם אני רוצה להגיע למשהו בחיים. אני מתכוון להגיע רחוק ומה שאני רוצה לעולם לא היה ולא יהיה שם..
בסוף הלימודים אמרתי להורים: אמא ואבא אני עוזב דרומה, לעיר שאולי זה ממש בנאלי כבר לעזוב אליה אבל היא עושה לי את זה כמו שחיפה לא עושה.
וככה הצטרפתי גם אני לשיירת הצעירים שנוסעים להורים בחגים וטסים בסוף הארוחה חזרה הביתה לתל אביב כדי שלא יתייבש לנו המוח.
ההורים לא הופתעו והם אמרו לי שאני עושה את הדבר הנכון. (הם רוצים בטובתי ויודעים שמבחינה מקצועית אין לי מה לחפש בשם). הם תמכו בי גם כשבהתחלה לא היה לי פשוט. מי שלא עבר את חוויית השכרת הדירות בתל אביב לא מבין במה מדובר. כל ועדת קבלה לישוב קהילתי יוצאת פריירית ליד ועדת הקבלה לדירת שותפים:
יש לך ניסיון בשותפות בדירות? (בטח גרתי עם אבא אמא ושתי אחיות מאז שנולדתי),
יש לך עבודה? (בטח אני עובד בלהיות הבן של ההורים שלי).
זה לא ממש עבד אבל למדתי לומר את המילים הנכונות ונחתתי בדירה עם עוד שותף ושותפה ברחוב רענן בפלורנטין. יש לי חדר שמסדר לי את החיים וכל מה שאני רוצה מהעיר הזו נמצא ליד הבית שלי: מועדונים, שדרות רוטשילד עם הקיוסק הקבוע ללגימה של אספרסו, בתי קפה ומסעדות, חבר'ה מגניבים, השכרת אופניים, ומרחק של כלום מהים אליו אני יכול גם להגיע בהליכה ברגל
היום, כשאני יושב במשרד שלי בחברת הניו מדיה, ברחוב הברזל רמת החיל, מתמנגל עם כל העולם ואשתו בפגישה בסופר האורגני שברחוב או במסעדות שבהם יוצאים לאכול צהרים אני ממש לא יכול לחשוב על מצב דומה בחיפה. אחותי לומדת יחסים בינלאומיים ותקשורת באוניברסיטה בחיפה ועדיין גרה אצל ההורים מטעמי נוחיות אבל כבר הודיעה שבשנה ד היא עפה משם ומצידה תמשיך ללמוד מתל אביב כי נשבר לה לגמרי. גם היא רוצה לחיות.
היום קראתי שבבחירות הקרובות לעיריית תל אביב חולדאי בינתיים רץ לבד אם לא לוקחים בחשבון את דפני ליף כמתמודדת. האמת שממש לא אכפת לי מחולדאי וברור לי שתכלס העיר הזו ממש לא תלויה בו. יש לעיר הזו קצב חיים שהוא כולו של כל מי שגר בה, אני מרגיש קיים אני מרגיש שהיא לוקחת אותי קדימה. לפני כמה חודשים ראיתי את טל פרידמן מחקה את יונה יהב מתחנן לאנשים שיבואו לבקר בחיפה ועכשיו לקראת הפסח אני שומע שוב את כל הפארסה הזו. טוב, אולי הוא מת שפרידמן יחקה אותו שוב. איך אומרים? לא חשוב מה אומרים העיקר שאומרים את השם שלך. שיהיה לו לבריאות.
בתל אביב לא מבקשים מאף אחד לבוא, הם פשוט רצים לכאן. ולמה? כי זו פאקינג עיר אמיתית שלא מתאמצת להיות עיר, שלא מתחננת על אהבת הקהל. היא פשוט קיימת וכולנו מודים לה על כך.
בהתחשב בכך שמהחברים שלי, מי שלא נסע לניו יורק, ברלין או הודו עבר לתל אביב אז גם לא היתה מעולם בעיה של בדידות. ההפך, נוסיף לכל החבר'ה שלי את כל אנשים האחרים המגניבים שאני מכיר מדי יום ואתם יודעים מה הקטע הכי מפיל בזה? שרובם מחיפה.
תגידו, מישהו נשאר שם חוץ מההורים שלי והחברים שלהם?

תגובות במערכת התגובות של חי פה

Re: הדבר הכי נכון שעשיתי בחיים: עזבתי את חיפה!

מאת: haifaboy
28/03/2013, 07:49
הודעות: 6
קראתי די בכאב את מה שכתבת . אני מכיר את המושג הזה של הגירה עוד מילדותי . היום ממרומי גילי אני יכול להגיד שיש בדברייך הרבה מין האמת אבל המצב לא כזה שחור . אתה צעיר ואנרגטי ולא חושב מה יהיה בעוד שבוע , אבל בעוד 10 שנים אתה תבין שיש גם חסרונות בצעד שעשית וזה לא קשור בקרבה לאמא ואבא .

אכן פרנסה והתקדמות היא בעיה קשה בחיפה גם לצעירים וגם למבוגרים ומי שמחפש עבודה או התקדמות בתחום הזה כאן בחיפה פשוט נאלץ לברוח לאזור המרכז , בכלל אחד החולאים בארץ הוא שהצפון והדרום מופקרים כבר שנים כלכלית לעומת המרכז בתחום יצור מקומות העבודה ורמות השכר , הפכנו להיות מדינת תל אביב ושאר הארץ .

מאידך לא הכל שחור בעיר הזאת ואני חושב שאיכות החיים פה הרבה יותר טובה מתל אביב . כשאני פותח ממרומי הכרמל בבוקר את המרפסת וצופה על הנוף שנשקף לכל אזור הצפון יחד עם כוס קפה טובה ביד אני יודע שהדבר היחידי שקרוב בתל אביב לזה עולה כמה עשרות מליוני שקלים וגם הוא לא הדבר האמיתי ולכן לא אחליף את מה שיש בעד שום הון שבעולם ( נו טוב תלוי במחיר חחח .. הרי אנחנו חיים בעולם שהכל תלוי בכמה ישלמו ..) .

נכון , אני לא מאלו שמחפשים את הבילויים ואקשן אבל בחיפה קיים שיפור גם בתחום הזה . התעוררות של העיר התחתית ( וכן לעירית חיפה יש יד בנושא ) , ציר מוריה , מרכז הכרמל , מרכז זיו , המושבה הגרמנית . מי אומר שאין חיים בעיר הזאת ?? תעברו במקומות הללו גם בלילה ואחרי זה תגידו לי שהכל מת בחיפה .

האצטדיון המדהים החדש שנבנה פה , פארק מדעי החיים שעומד לקום , הקניונים , המושבה הגרמנית , העיר התחתית המשופצת , תאטרון חיפה , האודיטוריום , פיתוח הכבישים המסיבי ( המטרונית , כביש 22 החדש ) . אל תגיד שכלום לא קורה בחיפה . אולי יחסית לתל אביב זה לא הרבה אבל קורים פה דברים והעיר לא ממש מתה .

דבר נוסף שמדאיג אותי בקשר לתשובה שלך שמראה לי שבעצם לא אכפת לך מכלום ושרק האני העצמי שולט אצלך היא העובדה שלא אכפת לך מי ראש העיר בתל אביב (אבל אתה עסוק מאוד בלהתלונן על יונה יהב !! ) . אם ראש העיר לא משפיע כל כך אז למה בעצם עזבת את חיפה ?? ולמה אתה כל כך יורד על יונה יהב ומאשים אותו בכל מה שלא טוב פה בעיר כמאידך תפקיד ראש העיר לא רלוונטי מבחינתך ??

ממרומי שנות חיי למדתי כמה דברים בחיים ( כל יום לומדים דברים חדשים בחיים ) ואני בניגוד אלייך הבנתי שראש עיר הוא דמות חשובה ומשפיעה על העיר ותושביה והזלזול שלך רק מחזקת את ההרגשה שלי שאתה עסוק כל היום רק באני העצמי שלך אבל לא מוכן לתרום כלום כדי לנסות ולשפר את המצב שאתה טוען שהוא גרוע , אתה מכיר את המושג "אני ואפסי לי" ?? מבחינתי אתה מייצג אותו נאמנה , במיוחד בהחלטה שלך לברוח - הפתרון הכי נוח .

שב לך בתל אביב ההמונית , הרועשת , חסרת הפרטיות ( אגב אני מאוד אוהב לטייל בתל אביב אבל אחרי שקיבלתי את המנה מספיקה שלי מהעיר הזאת אני חוזר מהר צפונה ) ותעשה לי טובה אל תנסה להטיף לנו כמה קשה פה כי בתכלס לא ממש אכפת לך, אתה ברחת .
נערך לאחרונה על ידי haifaboy בתאריך 04/06/2013, 12:09, נערך 3 פעמים בסך הכל.

Re: הדבר הכי נכון שעשיתי בחיים: עזבתי את חיפה!

מאת: רועי גלילי
28/03/2013, 09:05
הודעות: 6
וואאו, זה נשמע כמו נציג העירייה שמסביר לי מה אני מפסיד בכך שאני חושב על העתיד שלי ולא על תרומתי לפיתוח הקהילה של חיפה.

תגיד ליונה יהב שלא התכוונתי להעליב אותו, עושה רושם של קשיש חביב ויש לו כנראה כוונות טובות. אבל מה לעשות? כשהוא מדבר ברדיו ומזמין לבלות בעיר בקול המתחנן שלו, אני חושב על טל פרידמן ומת מצחוק. כשאני רואה אותו בתחרות מלכת היופי של הפחח, חוזר שוב ושוב על כך שחיפה יפה אז אני חושב שבטח בארץ נהדרת כותבים עליו עוד פעם קטע.

אח שלי, אם יש משהו שלמדתי מאוד מהר ובטח במערכת החינוך הפרטית של בית בירם,זה שאני צריך לדאוג לעצמי ועתידי. חוץ מההורים שלי לא הבחנתי בסביבה מישהו שמוטרד באופן מיוחד ממצבי ושלומי, כך שמה שנותר לי זה לדאוג לעצמי. לא ידעתי שיש בזה בעיה. אם אתה אומר שקשה לך אני מצפה מאנשים שקשה להם שיעשו משהו בנידון. לי היה קשה לראות איך אני אשיג משהו בחיים אם אשאר במקום שלא מציע לי יותר מדי אז הלכתי לאן שיש לי סיכוי. מה לעשות שגם מצאתי? אני צריך להתנצל על כך? להרגיש בוגד? נראה לך שמשמרות העיר חיפה יוציאו אותי להורג בפעם הבאה שאגיע לבקר את ההורים? (שכמו שאמרתי הם מפרגנים. כי לפני שהם מתעניינים בחיפה הם מתעניינים בבן שלהם).

קצת מביך רשימת הפרוייקטים שאתה מביא לי בתור דוגמא למה קורה בחיפה, נראה לך שזה מה שיגרום לאנשים כמוני להתלהב מחיפה? אני חייב לומר לך שבשכונה שאני גר בה בפלורנטין רחוב רענן ליד דרך יפו, אין זכר לפארקים למדע או אצטדיון עם גג זהב. יש שם חירבות לא רעות ליד בתים משופצים ומפוצלים, המון חנויות מהמאה שעברה, אוטובוסים מרעישים, הומלסים, אנשים שלא סגורים על המיניות שלהם, סתם אנשים אבל בעיקר יש שם המון צעירים שעושים את החיים מגניבים, אנרגיות מטורפות בשדרות רוטשילד כשאני חוזר מהג'ים בערב על אופניים הביתה, וזה מה שאנשים כמוני צריכים.
סליחה שלא התגייסתי ללגיון שומרי העיר או ערכי המשפחה. עתידי לפני ורק הגיוני שארצה להשיג כמה שיותר מהר את מה שאני יכול להרוויח בתמורה למה שיש לי, למה שלמדתי ומה שאני יכול להרוויח עבור ההון המקצועי שלי.

וחוץ מזה, רוב החברים שלי פשוט עפו מחיפה ואין להם שום כוונה לחזור. את השיר בדד, שר לאחרונה זוהר ארגוב ותראה מה נהיה איתו. אני הלכתי יחד עם החברים שלי ומצאתי המון חברים חדשים שגם הם עזבו את חיפה (ומקומות אחרים שצעירים לא ממש מוצאים את עצמם) אני חושב שקהילת חיפה בתל אביב גדולה יחסית אולי יותר מקהילת הישראלים בסן פרנציסקו, אבל כולם מסתגלים מהר ונראה שסבבה להם.

Re: הדבר הכי נכון שעשיתי בחיים: עזבתי את חיפה!

מאת: haifaboy
28/03/2013, 09:48
הודעות: 6
לא באתי לסנגר על יונה יהב . גם אני לא מחסידיו הגדולים אבל זה ממש לא האישיו סביב התגובה שלי . כשאני קורא מה ענית אני עוד יותר מתחזק בתשובה שלי . אתם דור של "אני ואפסי לי" בלי שום אכפתיות או מודעות חברתית וסביבתית העיקר ההנאות והתאוות הרגעיות שלכם , יום אחד זה יתפוצץ לכלוכם בפרצוף ( אגב כמה עולה לך השכירות בפלורנטין ?? בטח כמו חודש משכורת של שכיר ממוצע ,וכמה עולה לך גבינת קוטז' בסופר הקרוב ?? ) .

אני אישית מעדיף את הרוגע של הכרמל עם הנוף המדהים ואיכות החיים האירופאית כאן בחיפה ולא את הרעש והעשן של האוטובוסים , לא את החורבות שאתה כל כך נהנה מהן ולא מהאנשים ה"מגניבים" ( שביום צרה לא ישתינו לכיוון שלך וכשכן תיזהר לא להירטב ) שאינם מעניינים אותי .

בקיצור בתגובה שלך אתה רק מחזק את מה שאמרתי "אני ואפסי לי" .

נ.ב זו לא בושה להיות מעורב ולתרום קצת לחברה אם אתה חושב שיש מה לשפר ואתה יכול לעזור בזה , בריחה לנהנתנות עצמית בצל חורבות ועשן אוטובוסים היא מתכון לשקיעה עמוקה וכואבת לטווח הרחוק - דרך ללא מוצא .

Re: הדבר הכי נכון שעשיתי בחיים: עזבתי את חיפה!

מאת: רועי גלילי
28/03/2013, 10:26
הודעות: 6
בוא הנה, ההורים שלי לא מנגנים לי ככה על המצפון. הם ממש בעדי ותומכים בי.
לא ידעתי שיש כאלו שתופסים את המעבר מעיר לעיר באופן כה ריגשי ורואים בכך צעד של פטריוטיות ובגידה.
גם לתאר לי את המשך חיי כמשהו של דרדור ושקיעה עם חברים בוגדים זה קצת קיצוני לא כך?
אפשר לחשוב שכולם בחיפה כאלו אחוקים. אם אתה נהנה בכרמל אז יש עוד אלפים ואולי יותר שלא נהנים בהדר, בקרית אליעזר, בנוה דוד, ואפילו בבת גלים השכונה המגניבה שעדיין אוכלת אותה מכל הכיוונים.

נחמד וטוב לדבר מהכרמל, גדלתי בו וחייתי את כל ההוייה שלו מכרמליה, ריאלי בית בירם, צופים וכל ילדי השמנת של חיפה. אולי זו הבעיה, יותר מדי שמנת לצעירים שרוצים קצת חיספוס ובטח רוצים עתיד.

אתה יודע מה נשמע כמה מפלסים מתחת לכרמל הנחמד? מתי התעניינת מה נעשה שם לאחרונה בלי להיות בארוע של העירייה?

ואני לא מטיף לך מוסר, אבל דוקא בגלל שעברתי לחיות בחלק הזה של תל אביב שהוא עיר אמיתית ומחוספסת ולא צפון תל אביב, לא מגדלי יו ופו, או השכונות החדשות בבבלי, אני מבין איזה באיזה טיפשות חיים החיפאים שלא רואים מה יש להם מול העיניים ואיך הם תקועים בשכונות הכרמל עם ציר מוריה וחושבים שהם חיים בעיר עאלק.
תכל'ס, השאיפה החיפאית היא לגור ב סו קולד כפר או באחוזה מפוברקת בדניה או בשכונות שמסביב לה ולנסוע לקניות לתל אביב. כשמסתכלים על מי יושב בציר מוריה או חי בקניונים,מבינים שחיפאים רבים בכלל לא מחוברים לעיר שלהם.

אז על איזו מחוייבות וערכים אתה מדבר איתי? אם לגור בחיפה נראה לך ערך אז אני מוכן להחשב בנטול ערכים. אני חושב שבזה שאני גר בדרום תל אביב ליד אנשים עניים ומהגרים זה הרבה יותר ערכי מלגור בדניה או רמת בגין.

Re: הדבר הכי נכון שעשיתי בחיים: עזבתי את חיפה!

מאת: לילך נעים
28/03/2013, 11:23
הודעות: 38
בחיפה יונה יהב גרם לכך שסגרו את בית הקהילה הלהטבי"ית. אין כמה אלפי שקלים לממן אותו
סגרו את המעון לשיקום גברים אלימים, גם עניין של כמה אלפי שקלים
רחוב הלל משווע לשיקום וככה גם עוד הרבה רחובות בהדר ובעיר בכלל
במקום לפתח כלכלה מפתחים כאן פסטיבלים על פסטיבלים.
יש שכונות שהן מחוץ לתחום בחיפה: נוה יוסף, נוה פז, נוה דוד (שמתם לב? כל אלו עם הנוה.) גם את נוה שאנן דופקים עם החרדים שזורמים לשם לכל מבני הציבור שבונה להם יהב, או שהוא כורת עצים באופן מוזר ודורש תשובות כדי להקים בית ספר לילדים חרדים, או מרים "מועדון לנוער החרדי" על המקלט הציבורי, בשיתוף מפעל הפיס, לרווחת הספורט והחינוך.
שופכים פה עשרות ומאות מיליונים על כבישים ואיצטדיונים אבל אין מסלול אופניים נורמלי, אין סקייטבורד,
החינוך הפרטי משגשג כשבתי ספר יסודי נסגרים. בקדנציה האחרונה נסגרו שלושה.
הרשימה ארוכה.
אני לא חושבת שרועי הוא הבוגד, רועי הוא תוצר ישיר של ניהול כושל של עיר שהמנדט של ראש העירייה שלה הוא להראות ולהראות ולא לטפל טיפול עומק במה שצריך לעשות באמת.
התשובות האחרונות שנתן רועי לחיפה בוי שעונה לו הן תשובה ניצחת לטעמי. הכרמליסטים שמתענגים להם על הכרמל וציר מוריה שוכחים בכלל שיש כאן עוד חלקים רבים בעיר שממש לא נמצאים במצב הזה. הם חיים בבועה מכל היבט וגם הילדים שלהם בורחים מכאן ברוב המקרים. ולרוב גם בעידוד ההורים.
חוץ מזה זכותו של כל אחד לחיות היכן שבא לו.

Re: הדבר הכי נכון שעשיתי בחיים: עזבתי את חיפה!

מאת: חיפהלי
28/03/2013, 14:41
הודעות: 1
חיפה בוי - אני קוראת את הדברים שלך ומבינה מדוע העיר שלנו נראית כפי שהיא נראית. הקפה על המרפסת, המחשבה שהשמש זורחת לנו אתה-יודע-איפה, שהכל כאן סבבה, מצאת את חלקם אלוהים הקטנה שלך ובטח אתה עובד או במת"מ או בעיריית חיפה (אני חייבת לומר שאנשי מת"מ מהללים את יהב יותר מאנשי עיריית חיפה, אז אני מהמרת על מת"מ). נראה ל שאם היית יכול להשקיע מניות במפעל ייצור שמיכות פוך היית עושה את זה בכיף. אבל לא כולם רוצים לחיות כך את החיים. לא כולם בני 45 מסודרים. חלקנו צריכים לבנות את עצמם, להמציא את עצמם, ואי אפשר להמציא הרבה בעיר הזו. תודה לרועי על הפוסט הזה. לצערי יש לי הרבה מאד חברים כמוהו. אני מורידה את הכובע כי להם כבר ממש לא אכפת מהעיר. לרועי לפחות ניכר שעוד אכפת מאד. הוא מנסה להעיר אותנו, אבל לי נדמה שכל מי שחי מקו גובה מסוים ומעלה לוקה באיזו תסמונות חוסר חמצן אז אולי יותר קשה יותר להתעורר.

אתה כותב על ההתעוררות בעיר התחתית. נראה שלא ממש ביקרת שם, אלא בטח קפצת בכיף לאחת ממסיבות הרהבתנות והמכירות העצמיות של יהב. אז נראה שהכל חי ושוקק, אבל נסה להגיע לרחוב שעתיים אחרי שנגמרה המסיבה. מוות קליני.

אתה כותב על פרויקטים מדהימים. לי למשל האצטדיון לא ישנה כלום בחיים, לא מעניין אותי, מלבד העובדה שהוא הכניס גרעון של 150 מליון לקופת העירייה, מה שאומר שאני משלמת ארנונה יותר גבוהה מהחברים שלי שגרים בהרצליה.

כל אחד רואה את מה שנוח לו.
תודה רועי על מה שכתבת.

Re: הדבר הכי נכון שעשיתי בחיים: עזבתי את חיפה!

מאת: haifaboy
28/03/2013, 21:23
הודעות: 6
אני ממש לא עובד עיריית חיפה וממש לא מסנגר על יונה אבל יש דברים שזזים בעיר הזאת ובלי עזרה מה"מוזזים" לא יקרה כלום . לבוא ולהתלונן זה הכי קל , לעזוב זה גם קל . אנשים בוחרים באופציות הקלות ואחר מלינים כל הדרך.

אם לא טוב לכם ויש בעיות שאתם חושבים שצריכות טיפול אז למה שלא תיזמו בעצמכם את המודעות החברית סביב הבעיה וע"י כך תאלצו את העירייה והעומד בראשה לבצע את השינוי .

הכוח הוא בידי האזרחים אבל לא ניתן לממשו ע"י יללות ותלונות באינטרנט וע"י התנהגות של אני ואפסי לי אלה ע"י יוזמה , מעורבות ועשיה מצידם . אגב ככה זה שאני מנסה לשכנע את הצעירים להישאר כאן ולשנות לא אומר שאני "מאלץ" מישהו לעשות משהו שהוא בניגוד לדעתו , אנחנו חיים במדינה חופשית וכל אחד רשאי לעשות כרצונו , רק שלא יתלונן אחר כך .

בקשר לעיר התחתית עבדתי שם 5 שנים ואני מודע לבעיות של האזור , אני פשוט מכיר את השטח וגם את השינויים שהוא עבר . השיפוצים האחרונים הביאו לשינוי מסוים ונוצר שם אזור של לימודים ובילויים שמשווע ללקוחות ושעיריית חיפה יוזמת מידי פעם אירועים של הרצאות ( טכניון , קופת חולים כללית ) בפאבים ושאני שמח שאני נטלתי חלק בהן ואני חייב להגיד שנהניתי נורא לשבת בפאב בעיר התחתית ולשמוע הרצאה , העסק חי .

תראו אי אפשר לשנות ביומיים את כל העולם , אתם הצעירים רוצים הכל כאן ועכשיו וזה פשוט לא עובד ככה . זה תהליך שלוקח הרבה זמן ואם אין היענות של הצעירים אז איך אתם רוצים שזה יצליח ?? ( ואגב על שיפוץ השוק התורכי עוד לא דיברנו ומי שהסתובב שם באזור בצאובחוץ האחרון בסוכות נדמה לי נדהם מכמות האנשים שהסתובבה שם ) ) .

למרות שאני באמת איש היי טק ( אני אגב , לא ממת"ם אם כי עבדתי שם בעבר ) , אני ממש לא מהסנובים ( בניגוד הרמיזות שלכם !! ) ואני לא מנותק מהמציאות בעיר ובמדינה וחי אותה לטובה ולרעה בדיוק כמוכם .

גם אני הייתי בגילכם ועברתי את אותן המצוקות שאת עוברים אבל מעולם לא ברחתי . יכול להיות שהייתי מרובע מידי ולא "מגניב" אבל החיים מלמדים אותך שאם אתה לא נלחם אתה לא תשיג כלום ואם לא טוב לך בריחה זה לא פתרון .

עוד דבר אחד קטן , חשבתי לרגע שאני מרגיש אשם בגלל שאני נהנה מהנוף ומכוס קפה ., אבל אתן יודעות מה , עבדתי מספיק קשה להגיע למה שהגעתי , אף אחד לא עזר לי , עשיתי צבא ומילואים , אני משלם טונה של מיסים ומשכנתא כל חודש ולכן אני לא חושב שאני חייב דין וחשבון למישהו על רמת החיים שלי .

לי אגב האצטדיון החדש כן תורם .. אני אוהב כדורגל ואני שמח על המגרש המדהים שיוקם כאן . כל אחד וההנאות שלו מהשינויים בעיר ...

Re: הדבר הכי נכון שעשיתי בחיים: עזבתי את חיפה!

מאת: רועי גלילי
29/03/2013, 21:29
הודעות: 6
אני רואה שחיפה בוי לא מבין את הקטע. אתה מספר לי על ארועים בעיר התחתית ומתלהב מהאיצטדיון כאילו זה הולך להביא את חיפה לנקודה אחרת של פעילות וכוח משיכה ואולי בכלל להפוך אותה סוף סוך לעיר נורמלית.
הקטע הוא שאני אוהב את חיפה בתור זיכרון נוסטלגי. אבל בשביל לחיות באמת ולבנות את החיים שלי אני לא יכול לחיות בנוסטלגיה אלא בהווה ובעתיד. מה לעשות אחי? חיפה לא מציעה כלום ולאור הבחירות המתקרבות בהם ניתן לראות שתי ממותות הולכות להתנגח אחת בשניה אז אני מעדיף לחיות בעיר שלא נורא תלויה בראש העירייה שלה אלא יש לה כוח ועוצמה שאי אפשר לעצור אותה.
אין לי לא סבלנות ולא אנרגיה לחנך את חיפה ואני לא מבין מדוע אתה מצפה ממני ומשכמוני לעשות את זה. האינטרס של הזקנים בעיר הזו היה לגרום לאנשים כמוני להשאר כאן ובמקום זה האדישות אצל החיפאים היא גדולה והם לא מצביעים או שהם מתים על מי שעושה להם מסיבה, פסטיבל או פדיחות בשידור חי בטלויזיה. זה ראש העיריה שהם אוהבים ועם זה אני לא מתכוון לחיות. ברור לי שככה העיר הזו לא הולכת לשום מקום טוב ואני לא מתכוון לקבור את עצמי. ההורים שלי עוד חיו בתקופה שהיתה עבודה אבל אני לא מתכוון להתייבש בעמדת שומר בגרנד קניון ולחפש מודעת דרושים בתחום שאין אותו בחיפה ואין לי מושג מתי יהיה.
אז תכל'ס, מה אתה רוצה מבחור כמוני? שיציל את חיפה? קודם כל שהאזרחים הבוגרים של חיפה ירצו להציל את העיר בשביל הילדים שלהם ובטח בשביל עצמם.
ילא, אני הולך למסיבה ואין לימושג מה אחר כך. הכל פתוח.
תיהנו לכם מול כלוב הזהב בערוץ 2. גם שם ראש העירייה שלכם הפסיד. חולדאי לעומתו, לא היה מראה את הפרצוף שלו בעולב הזה בחיים.

Re: הדבר הכי נכון שעשיתי בחיים: עזבתי את חיפה!

מאת: רועי גלילי
30/03/2013, 12:38
הודעות: 6
אני רואה שגם את הים הולכים לגמור לכם עם כל החרא של חיפה. חיפהבוי, אתה מתכוון ללכת להלחם על הים שלך או רק לשלוח את הדור שלי להלחם?
השאלה אם בכלל אכפת לך מבת גלים או שאתה עדיין נהנה לשבת על הכרמל ולשתות קפה מול האצטדיון המוזהב, הרחק מהחרא והריחות שיהיו בחוף של בת גלים עוד יומיים?
viewtopic.php?f=17&t=10956


חזור אל חדשות