פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

דילול החזירים בירי יצא לדרך בחיפה – צפו

(חי פה) - תושבים בשער העלייה שמעו קולות ירי...

חיפה • חילוץ בלב ים בתנאי רוח קשים

התהפכו עם קייקים נסחפו ללב ים וחולצו על ידי...

איים להרוג את הצוות הרפואי ברמב״ם • "רוצה להיות שהיד"

(חי פה) - היום, רביעי 24.4.24, צעיר בחיפה הודיע...

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

55 קילו של קוקאין בשווי מיליוני שקלים נתפסו בחיפה

כ-55 קילוגרם של סם מסוג קוקאין, בשווי המוערך במיליוני...

עיריית חיפה חסמה את שביל הכניסה לבית הספר טשרניחובסקי

השבוע חסמה עיריית חיפה את שביל הגישה לבית הספר טשרניחובסקי.
השביל הידוע בכינויו "שביל החצב" משרת מאות ילדים קטנים הלומדים בבית הספר טשרניחובסקי, מכיתה א' ועד כיתה ו'.
בהוראת עיריית חיפה נחסם השביל לצורך ביצוע עבודות תשתית, בדיוק בשלהי שנת הלימודים ובחודשי החורף, בהם הילדים פוסעים לעיתים בגשם בדרכם לבית הספר. העירייה לא סיפקה פתרון הולם כחלופה לשביל אשר נחסם וכך הילדים נאלצים ללכת בדרכים מאולתרות דרך רחובות עוקפים ובתוך חלקות פרטיות.
noga.jpg

נגה כרמי, עורכת חי פה

הנה מספר חומרים שהתקבלו במערכת האתר. לא נגענו

"עיריית חלם" או עיריית חיפה?
החל מיום א' 02.12.12 נחסם שביל הגישה הראשי (שביל החצב) לביה"ס טשרניחובסקי בכרמל הצרפתי.
השביל מחבר את רחוב טשרניחובסקי אל שער הכניסה הראשי של ביה"ס טשרניחובסקי
בשביל החצב צועדים מדי יום כ 330 תלמידים וכ 40 אנשי צוות.

מטרת החסימה היא לצורך ביצוע עבודות שדרוג ומערכת מים, ביוב וניקוז.
העבודות ימשכו כחודשיים ובמהלכן הגישה לבית הספר תיהיה דרך רחוב דוד מרכוס.

ברצוני לציין שילדי השכונה (כרמל צרפתי) מגיעים לבית הספר עצמאית בהליכה רגלית ללא עזרה והסעה של ההורים
כך אמור להיות בית ספר שכונתי.
בהיותו בית ספר יסודי, מרבית הילדים הם קטנים מאד וההליכה עם התיקים על הגב קשה להם ממילא.
חלקם הגדול של הילדים מגיע מכיוון רמת שאול וחלקו המערבי של רחוב טשרניחובסקי.
ברחוב מרכוס אין מדרכות ושבילים בהם ילדי השכונה יוכלו ללכת בבטחה.
הפתרון המוצע למעשה מונע מהילדים הקטנים גישה סבירה בהליכה רגלית לבית הספר.

כולי תקוה שלא יהיה אסון בזמן שהעירייה "מרצה" את הקבלנים שבונים שני בנינים סביב בית הספר.

שאלתי לעיריית חיפה:
הבניה החלה כבר לפני שנתיים.
מדוע העבודה לא נעשתה בחודשי החופש הגדול (בעת שבית הספר מושבת)?
מדוע חיכו עד כה וחוסמים גישה בשיא שנת הלימודים ועוד בחודשי החורף הגשומים ?

מצ"ב לעיונכם מכתבים שחילקה עיריית חיפה לילדי בית הספר טשרניחובסקי ביום ה 29.11.12

נגה כרמי
נגה כרמי
נגה כרמי - מנהלת תאגיד החדשות חי פה - חדשות חיפה והסביבה - הודעה בוואטסאפ: 052-2410689 שליחת מייל למערכת: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

11 תגובות

1. היום יום שני 11.02.13 הכנות אחרונות
    כולנו תקווה שמחר יום שלישי ה 12.02.13 יפתח כמו שהובטח
    [attachment=1:2wt00zop]IMG_7553.JPG[/attachment:2wt00zop]
    [attachment=0:2wt00zop]IMG_7552.JPG[/attachment:2wt00zop]

2. [attachment=0:3iu2p3v4]IMG_7542.JPG[/attachment:3iu2p3v4]לפגישה הגיעו:
    אמנון לבוביץ מנהל מחלקת ניקוז וביוב ושפע(שיפור פני העיר)בעירייה,אבו חמון נעמה אחראי גינון כרמל של עיריית חיפה, רותם מלו,ליאת מולכו תושבות השכונה ומורן מהמשרד של ניהול פרויקטים בעירייה ואנוכי נגה כרמי.
    ומה בפיו של אמנון לבוביץ:"כשאני מקבל כסף אני לא אומר לא, בעיר יש לי 4 מוקדים וכמות הפניות משביל החצב הוא מוגזם "
    עכשיו אתם מבינים למה התחיל הפרויקט בחודש דצמבר שיא החורף ולא ביולי אוגוסט בחודשים בהם הילדים בחופש ? ? ?
    ולענין לדברי אמנון לבוביץ העבודה נמשכה לאורך כול התקופה למעט השבוע של הסופה, לצערו גם השבוע לא יסיימו בגלל הגשמים כולו תקווה שאחרי מס' ימי שמש והאדמה תתיבש יהיה ניתן לסיים עם השביל ולקראת סוף שבוע הבא יצקו את המדרגות.

כולנו תקווה שאחרי עבודה של חודשים ושבוע יוכלו ילדי השכונה ותושבי השכונה לחזור לשגרה וללכת בבטחה .
    [attachment=2:3iu2p3v4]IMG_7543.JPG[/attachment:3iu2p3v4]
    [attachment=1:3iu2p3v4]IMG_7541.JPG[/attachment:3iu2p3v4]
    [attachment=0:3iu2p3v4]IMG_7542.JPG[/attachment:3iu2p3v4]
    נגה כרמי-אתר חי פה

3. מחר יום רביעי 30.01.13 פגישה עם נציגי העירייה כולי התרגשות
    לדעת מה בפי נציגי עירינו האם בתום "חודשיים עבודה" אכן ילדי בית ספר טשרניחובסקי יוכלי להגיע עצמאית לבית הספר או נמשיך (ההורים)להסיעם ולאחר למקומות העבודה.
    אני ויו"רית בית הספר עקבנו אישית אחרי "העבודה" שלא התבצעה כ 3 שבועות באתר.
    מענין… מחכה למחר

4. אתמול (27.01.13) שוחחתי שוב עם ליאת מנהלת פרויקטים בעירייה
    לדבריה "הקבלן אמר שעד יום שישי ה 01.02.13 יסתיימו העבודות בשביל החצב"
    כול שנותן זה להמתין ולחכות.

5. מנהל בית ספר היסודי דורון וינברג ביקש בעיריית חיפה אבטחה קבועה עד סיום הפרויקט
    היום נענה בחיוב שחל ממחר 20.12.12 יהיה עובד שיאבטח את המקום מהשעה 07:00 ועד 15:00 בשביל ההליכה בו הולכים הילדים
    ממצאים שנמצאו היום בשביל(באנג)

6. התקשרתי לעיריית חיפה והתשובה שקיבלתי: " אתם צריכים לשמוח, סוף סוף התפנה תקציב "
    אני התרעתי כי מסכנים 331 ילדי בית ספר יסודי במעבר בכביש ללא מעבר חציה ובשביל שבו בצהרי היום יושבים בחורים צעירים עם נרגילות.
    חבל ש 331 משפחות מאחרות לעבודה מידי בוקר, (הערכת זמן חודשיים!!!!).
    ביקשתי שידרשו מהקבלן המבצע שיעבוד 24 שעות על מנת שהעבודה תסתיים כמה שיותר מהר.
    תשובתם של נציגי עיריית חיפה הייתה "נבקש"…
    אז אנחנו ההורים ותושבי השכונה נודה לעיריית חיפה שסוף סוף מצאה תקציב (את מי זה בכלל מעניין: הילדים? תושבי השכונה? או הקבלנים שבונים שני בנינים?)

7. עירייה אטומה ולא מתוכננת
    איפה הם היו בחופשת הקיץ ?
    חודשיים של חופשת קיץ היו מספיקים להשלים את העבודה

8. זו עוד הוכחה לכך שיש צורך בתכנון כולל לשכונת כרמל צרפתי רמת שאול וקריית שפרינצק.
    מאות ילדים נאלצים להגיע דרך שבילים פרטיים.
    או בשבילים שאינם מתוכננים לכך.

9. אכן "עיריית חלם" מדוע לסגור שביל גישה ראשי של בית ספר דווקא עכשיו?? אי אפשר היה לעשות זאת באחד ממועדי החופשים (חופשת פסח, החופש הגדול, בין החגים…)?????? נכון לכרגע חסימת דרך הגישה הראשית לבית הספר והשארת גישה רק דרך השער האחורי שנמצא בחורשה מהווה סכנה בטיחותית חומרה לילדי בית הספר!!!! ראשית ישנם רכבים הנעים בעזור זה בזמן הגעת הילדים לבית הספר בין אם זה רכבי ההסעה של החנוך המיוחד ובין אם אלו רכבי דיירי המקום. ילדים המגיעים ללא ליווי של אדם מבוגר נמצאים בסכנה מידית (לא מיזמן ארעה תאונה כזו ברחוב אדמונד פלג הסמוך לכניסה לבית ספר ליאו באק!!!) דרכי הגישה לשער האחורי של בית הספר הן אינן דרכים מסודרות ובימי גשם העזור מוצף במים וסחף של בוץ מעניין מה יהיה אחוז ההחלקות והפציעות במקרה זה??? שלא לדבר על זה שהמורים והילדים יגיעו רטובים ומלאי בוץ לכיתות!!!
    שביל הגישה מהחניון בתחילת רחוב דויד מרכוס אל שער בית הספר גם הוא איננו שביל תקין : השביל לא מרוצף כהלכה וחשוך ויש במקום סכנה גם פלילית וגם בטיחותית. (הרבה מקומות מיסתור למי שמחפש צרות…) בנוסף מרחק ההליכה הוא לא מעט ובימי גשם בהם גם השביל יתכסה בשלוליות וסחף בכלל לא ניתן יהיה לעבור במקום ואם ניתן הילדים יגיעו רטובים עד שד עצמותיהם לבית הספר!!!!!!
    בכלל בנושא המרחק הרי שההליכה לבית הספר לכול אותם הילדים המגיעם ברגל לבית הספר התארכה מאוד היות וצריך להקיף את רחוב דויד מרכוס בכדי להגיע לשער בית הספר.
    והדבר האחרון יש גם שומרת בבית הספר שתאלץ בימי גשם לעמוד חשופה ורטובה בחוץ היות ואין גג ומכסה לראש דבר שבעיניי הוא בלתי אנושי!!.
    אז מה? בשנות ה2000 אי אפשר למצוא סידור יותר הגיוני לעבודות תשתית שמתבצעות בדרך גישה ראשית לבית ספר?????

10. רצ"ב מכתב שקבלו תלמידי בי"ס טשרניחובסקי כי שביל החצב ייסגר החל מיום ראשון הקרוב ועל התלמידים לעבור בשביל הפרטי שלנו (טשרניחובסקי 22).
    השביל פרטי ואין לנו ביטוח אם יקרה משהו למי מהם.
    חוצפה להפנות אותם לשביל זה ושהעיריה לא מוצאת לזה פתרון.
    אנחנו מתכוונים (בלית ברירה) לעשות שער ובכך למנוע את המעבר אך אני מבקשת שתעבירי זאת לוועד השכונה שיטפלו בזה.
    אני לא יודעת למי לפנות
    חשבתי שאתם אולי תוכלו "ליצור גלים" או להפנות אותי לגורם מתאים
    ——————————————————————————————————————————————————-
    לשם הדיוק. ילדיי למדו בבית הספר לפני שנים. הם בוגרים. אני גרה על אותו שביל מדובר.
    לשם עדכון: ביום שישי נפגשנו עם המנהל ,דורון וינברג, והוא אמר כי הצעת השביל שלנו כאפשרות להגעה לבית הספר וממנו,באה ממנו ולא מהעיריה. אמרנו לו כי מדובר בשטח פרטי ושהיות והוא הפיץ מזכר זה בין כל תלמידיו ולמרות שהתריע שלא יעשו רעש או ילכלכו, גם אם יפיץ חוזר נוסף ויבטל הצעה זו, (כפי שהוא אמר שיעשה אחרי שיברר כי אכן זה שביל פרטי) , לילדים עדיין לא תהיה דרך להגיע לבית הספר אלא ע"י עיקוף רגלי מרח' מרכוס בתחילתו ודרך שביל שכרגע אינו מואר ולא בטיחותי.
    כמו כן אמרנו לו כי אחרי המכתב שהפיץ,נחילים של ילדים הורים ומורים עוברים כאן ואנו נאלצים לעשות שער שיהיה נעול, וכי ההוצאות יפלו על העיריה או עליו אישית
    בכבוד רב
    קרין אלון
    טשרניחובסקי 22

11. בדיוק אני כועסת ומתרעמת מהשביל המאולתר הזה שנמצא שם ודורשים שממנו יגיעו הילדים, נחרדתי והזדעזעתי במה שהם דורשים שהילדים יעברו דרכו
    דרך חבורת נערים בני עשרה שיושבים באמצע השביל ומעשנים נרגילה (כן, כן ב-12:30 היום היו שם) :shock:
    דרך נישות מסוכנות בין אם מבחינה בטיחותית ובין אם מבחינה פלילית.
    דרך 2 אתרי בנייה שנמצאים בסמוך לשביל הגישה.
    דרך שביל שלא מיועד להליכתם של כ-300 תלמידים פעמיים ביום , כרגע אין עוד גשם אבל מה יהיה מחר? מחרתיים? יגיעו לבית הספר ספוגים עד שד עצמותיהם במים.
    באמצע השביל ישנו סחף שמעיד על מה שהולך שם בימים שבהם יורד גשם.
    והבה לא נשכח את סוף הדרך, שאז הילדים צריכים לעבור מעין כבישון קטן בעצם מהשביל לבית הספר שגדוש במכוניות , נאמר לי שמחר לא יהיה כך , אבל אני ראיתי את היום וזה הספיק לי. :o
    אני מרגישה חסרת אונים. :cry:

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

מרכז הכרמל מרכז מבקרים ומגדלור של תקווה • יוסי לובלסקי

בצומת הרחובות שער הלבנון עם הציר המרכזי שדרות הנשיא מיתמרים מעלה צמד בניני פנורמה המזוהים ומאפיינים את המרכז. מגדלי פנורמה אחד המגדלים הוא מגדל דירות...

"מבט מרענן על משמעות המלתחה שלנו" / לילי מילת תופסת מדף

בימי המלחמה, כשאני לוקחת ספר חדש ליד, אני רוצה שהוא ייקח אותי מכאן. לאנשים שונים התמודדויות שונות. אני מכירה כאלה שדווקא מחפשים ספרים שיהיו...

טֶקֶס הַדְלָקַת הַמִּשְׁוָאוֹת

אמוּל קְבַל עַם וְעֵדָה הִתְיַצְּבָה הִיא לַטֶּקֶסכֹּה זְקוּפָה, עֵרָנִית וְגֵאָה.הִיא הִרְגִּישָׁה מַמָּשׁ כְּמוֹ שֶׁלָּהּ הוּא הַנֶּכֶס,וְרַק לָהּ הִיא כָּאן זְכוּת הַדֵּעָה.בבְּיָדָהּ אָחֲזָה בָּרְשִׁימָה הַמֻּמְלֶצֶתכְּמוֹ...

אלכס אדלשטיין, איש חיי הלילה, נפטר מדום לב בגיל 53

(חי פה) - תדהמה בחיי הלילה בחיפה: אלכס אדלשטיין, 53, שהקים וניהל את פאב הדאנק הלך לעולמו הבוקר לאחר שקיבל דום לב במהלך השינה....

דילול החזירים בירי יצא לדרך בחיפה – צפו

(חי פה) - תושבים בשער העלייה שמעו קולות ירי בשעה 1:30 בלילה. עת יצאו לברר את פשר הירי, הבחינו בקבלני דילול חזירים במהלך עבודתם....